Rozważanie i konferencja - 12.08

10
6
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

11 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Łopuszna do Żelisławic i Żelisławiczek, długości 34 km (a nie jak w karcie uczestnika podano 42km ) oraz z Eustachowa i Józefiny do Czarncy, długości 29 km (podobnie – nie 36 km smiley), przechodząc przez parafie: Stojewsko, Krasocin i Włoszczowa. Nocujemy na terenie parafii Czarnca.
 2. Coraz bardziej zbliżamy się do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry. Od początku staramy się nie marnować kolejnych dni, które dał nam Pan, ale te ostatnie dni zdają się być wyzwaniem szczególnym. Módlmy się za siebie nawzajem, a zwłaszcza za tych, którzy boją się lub lekkomyślnie zwlekają z podjęciem dzieła przemiany, którzy szczególnie potrzebują Spowiedzi Świętej. Prośmy dla siebie nawzajem o odwagę do uczynienia siebie sługami Sług Bożych oraz podjęcia konkretnych postanowień, by owoce tegorocznej Pielgrzymki w naszym chrześcijańskim życiu były trwałe.
 3. W dniu dzisiejszym w dwóch parafiach, przez które przechodzi nasza pielgrzymka, było głoszone słowo Boże przez księży pielgrzymkowych: ks. Kamila Duszka z gr. 3 w parafii Jasieniec Iłżecki oraz ks. Adama Karcza przewodnika gr.7C w parafii Samsonów. Dziękujemy za ich gotowość i posługę.
 4. Baza znajduje się przy kaplicy w Żelisławicach.
 5. W razie potrzeby konsultacji lub interwencji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia.
 6. Kuchnia w Żelisławicach – przy Straży Pożarnej!
 7. Wciąż dołączają do Pielgrzymki nowe osoby. Przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. Osobom jadącym samochodami osobowymi przy Grupach na trasie przypominamy o obowiązku odstawienia samochodu na miejsce noclegu: nie wolno towarzyszyć Pielgrzymce, przejeżdżając z odpoczynku na odpoczynek!!!
 8. Przypominamy, że strój pielgrzyma (zakryte ramiona i kolana oraz wszystko pomiędzy nimi ) obowiązuje również na polach namiotowych. Prosimy porządkowych o zwrócenie większej uwagi na powyższe akty niesubordynacji.
 9. Apel w kaplicy w Żelisławicach, prowadzi Grupa 9d, w kościele w Czarncy – Grupa 13, pozostałe grupy według ustaleń Księży Przewodników.
 10. Jutro:
  - Wstanie: godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży.
  - Msza Święta: godz. 6.00:
  a) w Żelisławicach przy kaplicy dla Grup 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9a, 9b, 9c, 9d – przewodniczy Grupa 4; (nagłośnienie: wspólnymi siłami grupy, które korzystają z tub z kabelkami)
  b) w Żelisławiczkach dla Grup 7a, 7b, 7c, 8a – na polu namiotowym Grupy 7c i 8a – przewodniczy Grupa 8a (nagłośnienie: wspólnymi siłami grupy, które korzystają z tub z kabelkami);
  - w Czarncy dla całości kolumny bialskiej przy kościele – przewodniczy Grupa 13; (nagłośnienie: wspólnymi siłami grupy, które korzystają z tub z kabelkami).
  Bezpośrednio po Mszy Świętej wymarsz na szlak Pielgrzymki.
 11. Dyżury na jutro:
  - służba czystości – Grupy 3, 5, 14b, 15b (po dwie osoby z grupy)
  - kuchnia – Grupy 2 i 9b (3 osoby z Grupy, 2 siostry i 1 brat); spotkanie osób wyznaczonych z Szefem Kuchni po Mszy św. przy kaplicy.- Apel w kościele – Grupa 1, pozostałe polach namiotowych;
 12. Msza Święta dla Kierowców w Przyrowie o godz. 9.00. Prosimy o sprawne zdanie bagażu, aby Kierowcy mogli wyjechać przed Mszą Świętą Pielgrzymów.

- z pozdrowieniami
KIEROWNICTWO PIELGRZYMKI smiley


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com