Rozważanie i konferencja - 11.08

5
8
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

10 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. PRZECZYTAĆ OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KEP W SPRAWIE LGBT+ I OWIADCZENIE NASZEGO DIECEZJALNEGO BIURA PRASOWEGO (załącznik)
 2. Dziś na naszej trasie po raz pierwszy spotkaliśmy drogowskaz z napisem „Częstochowa”. Jest to już wyraźny znak, że Pielgrzymka zbliża się do swego celu – Jasnej Góry. Pora więc zastanowić się, co nowego wnoszą te „rekolekcje w drodze” w moje duchowe życie? Czy wiem z jaką intencją pielgrzymuję? Czy dostrzegam działanie Ducha Świętego w moim życiu? Czy umacnia się we mnie chęć służenia Bogu i bliźniemu w posłuszeństwie Bożym przykazaniom i czynieniu dobra? Czy moja wiara staje się mocniejsza, a modlitwa gorliwsza? Czy kształtuje się już moje bardzo konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Czy nie odkładam – na bliżej nieokreśloną przyszłość – Spowiedzi Świętej? A może warto odbyć Spowiedź Świętą generalną – spowiedź z całego życia?
 3. Dzisiaj przebyliśmy etap z Tumlina do Eustachowa i Józefiny, długości ok. 30 km, oraz z Kostomłotów do Łopuszna i Jedla, długości również ok. 30 km, przechodząc przez parafie: Chełmce i Strawczyn. Nocujemy na terenie parafii Łopuszno.
 4. W Łopusznie grupa 9C nocuje przy szkole, Grupy: 3, 5, 6, 8A, 9A,B,D, nocują na terenie Ośrodka Sportu. Jest kategoryczny zakaz wjeżdżania wszelkimi samochodami na trawiastą płytę boiska!!!; Grupy 1, 2, 4, 7A,B,C nocują w Jedlu, Grupy 10a, 10b, 11, 12, 13 nocują w Józefinie; Grupy 14a, 14b, 14c, 15a, 15b, 16, 17 nocują w Eustachowie.
 5. Przypominamy zasadę, że nie rozbijamy żadnych namiotów przed przyjściem na pole grupy. Wyjątek stanowią służba zdrowia (ze względu na pełnioną posługę w grupie) – łącznik grupy może przywieźć służbę medyczną z ostatniego etapu na nocleg. Wyjątek stanowią również osoby pełniące dyżur nocny (te osoby powinny mieć dyżur wpisany w kartę pątnika).
 6. Baza znajduje się w szkole w Łopusznie (idąc od kościoła, wchodzimy w pierwszy wjazd przed szkołą i udajemy się na podwórze). W Bazie funkcjonuje Biuro Rzeczy Zagubionych i Znalezionych. Prosimy na bieżąco je odbierać, jak również o przekazywanie rzeczy znalezionych do Bazy.
 7. W przypadku potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia.
 8. Kuchnia pielgrzymkowa działa w Józefinie – przy starym tartaku.
 9. Apel w kościele w Łopusznie prowadzi Grupa 9c, pozostałe Grupy na polach namiotowych.
 10. Przypominamy o zakazie organizowania ognisk i grillów (bo jak będzie padać angel to i tak nic z tego ).
 11. W trosce o bezpieczeństwo na polach namiotowych prosimy, by nie pozostawiać zapalonych butli gazowych bez obserwacji.
 12. Przypominamy braciom i siostrom kwatermistrzom, że ich zadaniem jest doprowadzenie grupy z ostatniego odpoczynku na pole namiotowe grupy. Równocześnie prosimy kwatermistrzów o zatroszczenie się, by po wyjściu grupy z pola namiotowego lub kwatery, z której korzystała duża jej część (np. w szkole) pozostał ład i porządek.
 13. Jutro:
  - w Eustachowie: wstanie: godz. 5.15, Msza Święta: godz. 6.45 na polu namiotowym Grup 14-tek – przewodniczy Grupa 14c.
  - w Łopusznie: wstanie: godz. 4.30, Msza Święta o godz. 6.00 na boisku przy Ośrodku Sportowym (czas przejścia z pola namiotowego gr. 9c do Ośrodka Sportowego – ok. 20 min.) – liturgii przewodniczy Grupa 5;
  - w Józefinie: wstanie: godz. 4.30, Msza Święta w kościele w Łopusznie: o godz. 7.00 przewodniczy Grupa 10b (również, jeśli chodzi o oprawę muzyczną); w związku z tym wyjście grup z Józefiny do kościoła o godz. 6.00 (wyjście na polecenie Przewodników Grup). Bezpośrednio po Mszy Świętej na polecenie Służby Przemarszu wymarsz na szlak Pielgrzymki.
  - w Jedlu: wstanie: godz. 5.00, Msza Święta: godz. 6.30 na polu namiotowym Grup 7a,b,c – przewodniczy Grupa 7b. Bezpośrednio po Mszy Świętej wymarsz na szlak Pielgrzymki.
 14. Dyżury na jutro:
  - Służba czystości – Grupy 1, 7c, 14a, 16;(po dwie osoby z Grupy)
  - Kuchnia – Grupy 15a, 17 (2 siostry + 1 brat z Grupy); spotkanie z Szefem Kuchni na miejscu Mszy Świętej w Eustachowie
  - Apel – Grupy 9d i 13


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com