Rozważanie i konferencja - 10.08

5
6
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

9 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Suchedniowa do Tumlina, długości 27 km, i do Kostomłotów, długości 32 km, przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne. Kolumna bialska nocuje w parafii Tumlin, natomiast kolumna siedlecka nocuje w parafii Kostomłoty. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy również, że z tej diecezji pochodzi nasz biskup ordynariusz, Kazimierz Gurda.
 2. Cieszymy się stałą pamięcią modlitewną oraz obecnością na trasie pielgrzymki naszego Pasterza. W dniu dzisiejszym Bp. Kazimierz Gurda przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 7.00.
 3. W dniu dzisiejszym naszymi modlitwami obejmujemy szczególnie Pielgrzymkową Służbę Zdrowia. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za samarytańską służbę bliźniemu. Jednocześnie przypominamy o starej tradycji pielgrzymkowej, iż Służba Zdrowia nie stoi w kolejce… (np. do zaopatrzenia, lub „zielonych budek” smiley), nie niesie plecaka, torby medycznej…
 4. Pamiętajmy, aby przechodząc obok kościołów pozdrowić Najświętszy Sakrament, a przechodząc obok cmentarzy – pomodlić się za zmarłych.
 5. Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że pielgrzymowi nic się nie należy, a wszystko co otrzymujemy jest darem serca naszych dobrodziejów. Umiejmy wyrazić wdzięczność oraz uszanować to dobro, którego doświadczamy. Zwróćmy szczególną uwagę na pozostawienie po sobie porządku na kwaterach, w szkołach i innych miejscach, a szczególnie w łazienkach.
 6. Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa: na odpoczynki schodzimy wyłącznie w miejscach wskazanych przez Służbę Przemarszu, nie idziemy dalej niż wskazuje Przemarsz. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni! Pamiętajmy, że na drogach cały czas odbywa się ruch, a pielgrzymi, w żaden sposób nie są tam uprzywilejowani! Zachowajmy ostrożność i rozsądek!!! Braci porządkowych prosimy o szczególną rozwagę, czujność i odpowiedzialność w kierowaniu ruchem, odrzućmy rutynę w tej służbie. Zmęczenie i upał powoduje, że na trasie jesteśmy rozkojarzeni i stwarzamy niebezpieczne sytuacje!!! Dbajmy o swoje i innych zdrowie i życie.
 7. Służba Zdrowia przypomina o piciu dużej ilości wody oraz zakazie jedzenia lodów w trakcie pielgrzymki.
 8. Baza znajduje się przy kościele w Kostomłotach. Na Bazie funkcjonuje biuro rzeczy zagubionych i znalezionych.
 9. Osoby, które chcą wysłać karty pocztowe za pośrednictwem naszej Bazy, bardzo prosimy o przekazanie ich najpóźniej do niedzieli wieczorem na Bazę. Przypominamy, iż chcąc wysłać pocztówkę z pielgrzymki przez Bazę należy dopłacić 3zł.
 10. Kuchnia pielgrzymkowa działa dziś w Kostomłotach przy remizie strażackiej.
 11. Apel w Tumlinie – na własnych polach namiotowych, w Kostomłotach – w kościele prowadzi Grupa 3; Grupy bardziej oddalone – również na własnych polach namiotowych.
 12. Osoby, które dojechały do Pielgrzymki prosimy o zapisanie się u Księdza Przewodnika Grupy. Wpisowe od Suchedniowa wynosi 65zł. W przeciwnym wypadku należy się liczyć z nakazem opuszczenia Pielgrzymki.
 13. Jutro:
  Wstanie wszystkich grup o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży;
  Msza Święta o godz. 600:
  w Kostomłotach w kościele dla wszystkich Grup – liturgii przewodniczy Grupa 7c;
  w Tumlinie: - Grupy 16 i 17 – na swoim polu namiotowym – przewodniczy Gr. 17.
  - dla pozostałych Grup kolumny bialskiej – na polu Grup 12, 14a,b,c, 15a, 15b (naprzeciwko sklepu – ul. Żytnia) – przewodniczy Grupa 14a (nagłośnienie 14a i grupy mające tuby z kabelkami – prosimy o współpracę).
  Prosimy Grupy bardziej oddalone o odpowiednio wczesne wyjście na miejsce celebry.
  Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz na szlak Pielgrzymki.
 14. Dyżury na jutro:
  - Apel w kościele – Grupa 9c;
  - służba czystości: Grupy 2, 4, 11, 12 (po 2 osoby z grupy);
  - kuchnia: Grupy 14b, 15b (3 osoby z każdej Grupy: 1 brat (silny J ) + 2 siostry (kulinarnie sprawne J), spotkanie z Szefem Kuchni w Tumlinie – na miejscu celebry).
 15. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie o godz. 900. Kierowcy wyjeżdżają przed Mszą Świętą Pielgrzymów i jadą trasą Pielgrzymki. W związku z tym prosimy wszystkich Pielgrzymów, aby najpóźniej 15 min. przed rozpoczęciem Mszy Świętej koniecznie zdali bagaże.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com