Rozważanie i konferencja - 9.08

5
6
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

8 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Jasieńca i Małyszyna do Suchedniowa, długości 31 km, przechodząc przez parafie: Mirzec, Wąchock i Parszów. Nocujemy na terenie parafii Suchedniów, gdzie każdego roku jesteśmy bardzo serdecznie witani i przyjmowani, za co składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Baza znajduje się w Centrum Charytatywnym przy kościele.
 3. Pomoc medyczna na własnych polach namiotowych, w razie potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy kontaktować się z Kapelanem Służby Zdrowia. Służba medyczna prosi, aby w razie potrzeby pomocy na postoju zgłaszać się do karetki bezpośrednio po przyjściu na odpoczynek, a nie w momencie, gdy grupy już wychodzą.
 4. Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się przy polu namiotowym Grupy 9a.
 5. Apelowi w kościele dla grup znajdujących się w jego sąsiedztwie przewodniczy Grupa 12, pozostałe Grupy – na własnych polach namiotowych.
 6. Zespoły muzyczne i ministrantów zapraszamy do gromadzenia się na piętnaście minut przed Mszą św. celem przygotowania liturgii i przećwiczenia śpiewów.
 7. Przypominamy, że w grupach (jeśli się nie rozeszły ) są do nabycia pocztówki grupowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki w cenie 1 zł/szt. Można ją wysłać za pośrednictwem Bazy dopłacając 3 zł. Karty przekazane do Bazy dzisiaj wieczorem podczas odprawy Przewodników, zostaną wysłane już jutro.
 8. Policja interweniuje i na razie prosi o większe zdyscyplinowanie pielgrzymów na trasie. W trakcie postojów nie wchodzimy na jezdnię i nie siedzimy na samej jezdni jak i przy jej poboczu. W czasie marszu idziemy tylko prawym pasem jezdni, dotyczy to również: (księży), braci porządkowych (chorągiewki przeszkadzają przy mijaniu grup) i gitarzystów („pół gitary jest na drugim pasie” )
 9. Mając na uwadze fakt, że do Suchedniowa przyjeżdża wielu gości, zatroszczmy się o zachowanie modlitewno-pokutnego charakteru pielgrzymki. Tych gości, którzy pragną dalej pielgrzymować razem z nami prosimy o zapisanie się w sekretariacie grupy.
 10. Jutro:
  - Msza święta sprawowana będzie w intencji Pielgrzymkowej Służby Zdrowia. Przy tej okazji przypomnijmy stary, piękny zwyczaj naszej pielgrzymki: wyręczamy Siostry medyczne w niesieniu plecaka, torby medycznej, przepuszczając je w kolejce do toalety, zaopatrzenia, mycia itp.
  - Grupy całej kolumny siedleckiej – wstanie o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży; Msza Święta na stadionie o godz. 6.00, (dokładnie czytać mapkę – są podane odległości); Liturgii przewodniczy – gr. 9b; nagłośnienie – Grupa 9b, wspomagają te, które mają tuby z kabelkami; wymarsz bezpośrednio po Mszy Świętej;
  - Grupy 10a, 10b, 11, 13: wstanie o godz. 5.30, śniadanie, składanie bagaży, Msza Święta o godz. 7.00 na własnym polu, przewodniczy Grupa 11, wymarsz na trasę z całą kolumną na wyraźne polecenie Służby Przemarszu.
  - Grupy 12, 14a, 14b, 14c, 15a, 15b, 16, 17: wstanie o godz. 5.30, śniadanie, składanie bagaży. Msza Święta w KOŚCIELE o godz. 7.00. Liturgii będzie przewodniczył Bp Kazimierz Gurda, czytania, psalm i modlitwa wiernych - służba zdrowia; śpiewy: SŁUŻBY MUZYCZNE WSZYSKICH UCZESTNICZĄCYCH GRUP;
  bezpośrednio po Mszy Świętej wymarsz na trasę Pielgrzymki.
 11. Dyżury:
  - Apel w kościele – Grupa 3;
  - służba czystości – Grupa 7a, 9d, 10a, 13;
  - kuchnia – Grupy 1, 7c (po 3 osoby z każdej Grupy – 1 brat, 2 siostry; prosimy cierpliwie czekać na przybycie Szefostwa Kuchni w miejscu, gdzie była sprawowana Msza Święta).
 12. Msza dla Kierowców samochodów bagażowych i ich pomocników w Kostomłotach o godz. 9.00. Samochody bagażowe z Suchedniowa do Kostomłotów jadą trasą S7 do Kielc, a następnie zjeżdżają na Kostomłoty.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com