Rozważanie i konferencja - 13.08

5
6
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

12 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Żelisławic i Żelisławiczek do Przyrowa, długości 35 km oraz z Czarncy do Zarębic i Stanisławówki, długości również 35 km, przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna. Nocujemy na terenie parafii Przyrów.
 2. Baza znajduje się w sali przy kościele w Przyrowie.
 3. Punkt medyczny znajduje się w Przyrowie przy Bazie
 4. Kuchnia znajduje się w „brzózkach” za cmentarzem
 5. W ostatnich dniach dołączyło do nas wielu Gości, którzy pozostaną z nami do końca Pielgrzymki. Przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. Osoby dojeżdżające prosimy, by nie utrudniały Pielgrzymce przemarszu i nie towarzyszyły samochodami idącym Pielgrzymom. Prosimy także, aby przyjeżdżając wcześniej, nie zajmowały sobie kwater w Mirowie, a także – by odpowiednio zachowały się na polu namiotowym, aby potem – z powodu niewłaściwego zachowania – miejsce to nie zostało w przyszłości nieudostępnione Pielgrzymce.
 6. Apel w kościele w Przyrowie dla grup nocujących w sąsiedztwie kościoła prowadzi Grupa 1, pozostałe Grupy na polach namiotowych.
 7. Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. Jest to ostatnia szansa, by zastanowić się, co nowego wnoszą te „rekolekcje w drodze” w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi, czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem jakieś konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Módlmy się za siebie nawzajem o trwałe owoce Pielgrzymki w codziennym życiu, szczególnie – módlmy się za tych, którzy jeszcze odwlekają sakramentalne pojednanie z Jezusem. Niech moc Ducha Świętego, który jednoczy, uświęca i prowadzi Kościół działa w nas i przemienia nasze życie.
 8. Jutro:
  kolumna siedlecka:
  - wstanie o godz. 3.45, śniadanie, sprawne składanie bagaży
  - wymarsz o godz. 4.30, prowadzi Grupa 1.
  kolumna bialska:
  - wstanie o godz. 4.15, śniadanie, sprawne składanie bagaży;
  - wymarsz o godz. 5.00, prowadzi Grupa 10a.
  Obie kolumny idą razem, rotacja Grup na odpoczynkach – w obrębie kolumn: w miejsce wstających Grup kolumny siedleckiej siadają Grupy kolumny bialskiej. Chcemy w ten sposób uprzedzić na trasie idącą tym samym szlakiem Pielgrzymkę Łomżyńską i wcześniej wejść do Mirowa, aby odpocząć przed Mszą Świętą.
 9. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia jest nasze przeżycie wspólnoty w Lasku Pojednania. Uwielbiać będziemy Boga za Jego miłość. Przepraszać będziemy za ludzkie ułomności osłabiające naszą miłość do Boga i do drugiego człowieka, a także – dziękować Bogu za ducha wspólnoty pielgrzymkowej. Niech rachunek sumienia, którego dokonamy i doświadczenie ducha braterskiej jedności, będą dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą i współpracy z Duchem Świętym.
 10. Msza Święta o godz. 18.00 w Mirowie. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki, koncelebrować będą kapłani posługujący w pielgrzymce. Homilię tradycyjnie wygłosi Abp Stanisław Nowak. Zespoły Muzyczne z wszystkich Grup gromadzą się o godz. 16.45, a alumni i ministranci o 17.15 w celu przygotowania celebry. W czasie tej Mszy zostaną pobłogosławione dwie pary małżeńskie z grup: 9d oraz z 16 i 17.
 11. Bezpośrednio po Mszy św. w Mirowie zapraszamy wszystkich muzycznych wraz ze swoimi instrumentami oraz wszystkich Pątników na SAKROSONG - wielkie dziękczynienie i uwielbienie Ducha Świętego za Jego moc, która działa w nas oraz dar tegorocznego pielgrzymowania. Niech gorąca modlitwa, śpiew i taniec dotrą przed Boży Tron przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.
 12. Dyżury na jutro:
  - służba czystości – Grupy 9a, 9c, 14c, 15a.
 13. Kuchnia prosi o zwrot na kuchnię wszystkich baniek na zupę i chochelek (oczywiście czystych!!!) dziś do godz. 21.00.
 14. Ks. Marek Zalewski – kapelan kierowców będzie sprawował Mszę Świętą o godz. 9.00 w Mirowie za wszystkich kierowców posługujących na pielgrzymce i ich pomocników. Po Mszy Świętej zaprasza na kawę i ciastko.

Niech moc… Ducha Świętego będzie z Wami!
Z pozdrowieniami:
-Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com