Zaproszenie na Kapłańskie Rekolekcje Pielgrzymkowe

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Przed nami 44. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Przeżywać ją będziemy pod hasłem JESTEM DZIECKIEM BOGA. Pielgrzymka jest wydarzeniem diecezjalnym, a nie tylko sprawą poszczególnych kapłanów i parafii. Poza kapłanami fizycznie uczestniczącymi w niej, większość spośród nas prowadzi i uczestniczy w pielgrzymowaniu duchowym. Zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu się i przeżyciu tegorocznej pielgrzymki. Zapraszam serdecznie wszystkich kapłanów, którym leży na sercu Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, do wspólnego przeżycia rekolekcji – zarówno tych, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak, jak też tych prowadzących pielgrzymowanie duchowe w parafiach. Będzie to czas wspólnej modlitwy, dyskusji, odpoczynku i miłego spędzenia czasu w kapłańskiej wspólnocie.

Decyzją ks. bpa Kazimierza Gurdy, rekolekcje te spełniają obowiązek odbycia rekolekcji „w diecezji” z racji, że są przez diecezję organizowane. Na zakończenie rekolekcji będzie możliwość otrzymania stosownego zaświadczenia o ich odbyciu do przedstawienia w szkole.

Rekolekcje odbędą się w dniach: 21-24 kwietnia br. we Wspólnocie Ognisko Miłości (Łopoczno 51A, 24-340 Łopoczno w Archidiecezji Lubelskiej, ok. 150 km od Siedlec).

Będzie możliwość wspólnego wyjazdu i powrotu z rekolekcji busem z Siedlec.

Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. Jerzy Krawczyk – doktorant teologii duchowości KUL, członek Rady Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie, należący do Zespołu ds. nowej ewangelizacji.

Chęć wzięcia udziału należy zgłaszać do ks. Pawła Bieleckiego – Kierownika PPP na Jasną Górę w miarę możliwości jak najszybciej – ostatecznie do 14 kwietnia pod numerem telefonu 513 868 604 lub drogą mailową: pielgrzymka@pielgrzymka-podlaska.pl.

 

ks. Paweł Bielecki
Kierownik PPP na Jasną GóręNajnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com