I FESTIWAL PIELGRZYMÓW Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie

5
8
Serdecznie zapraszamy na 1. Festiwal Pielgrzymkowy
Odbędzie się on w Parczewie, w Sankturium Matki Bożej Królowej Rodzin.

Program Festiwalu przewiduje sacrosong zespołów pielgrzymkowych , wspólną Eucharystię w nocy, świadectwa, spotkania, stoiska z kulturą, muzyką chrześcijańśką oraz strefę zabaw smiley

Startujemy o godzinie 14:00 w dniu 11.09.2021r. na placu przed Bazyliką Mniejszą w Parczewie
 
REGULAMIN

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1 Festiwal Pielgrzymów w Parczewie, zwany dalej Festiwalem, to wydarzenie, mające na celu promocję muzyki chrześcijańskiej, integrację osób uczestniczących w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, promocję Pielgrzymki Podlaskiej oraz przybliżenie i promocję wspólnot i ruchów świeckich działających przy parafiach rzymskokatolickich diecezji siedleckiej.
1.2 Organizatorem Festiwalu jest parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Parczewie, na czele z proboszczem, ks. Jackiem Nazarukiem – zwanymi dalej Organizatorem.
1.3 Festiwal skierowany jest do zespołów służby muzycznej wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, zwanych dalej Uczestnikami Festiwalu, a także do wszystkich osób zainteresowanych Pielgrzymką, wspólnotami kościoła katolickiego, muzyką chrześcijańską – zwanych dalej Publicznością. Festiwal ma charakter przeglądu zespołów.

2. UCZESTNICY, REPERTUAR
2.1. Skład Uczestników Festiwalu i instrumentarium. Zespoły służby muzycznej – reprezentujące grupy, mogą składać się jedynie z Sióstr i Braci pielgrzymujących i służących muzyką w ostatniej lub poprzednich Pielgrzymkach: kwalifikacja na podstawie posiadanej karty pielgrzyma; Występujący używają na scenie instrumentarium tylko takiego, jakim posługiwali się podczas Pielgrzymki.
Uczestnicy zgłaszają się na Festiwal poprzez przesłanie Organizatorom prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Skład zespołu i instrumentarium należy przekazać Organizatorom na załączonym formularzu zgłoszeniowym.
2.2. Repertuar. Warunkiem zakwalifikowania do Festiwalu jest przedstawienie repertuaru – tytułów i tekstów pieśni, piosenek. Utwory wykonywane podczas Festiwalu – w warstwie tekstowej muszą mieć charakter religijny, tekst polski.
Każdy Uczestnik przygotowuje trzy pieśni, przy czym obowiązkowo przynajmniej jedna w zestawie musi być pieśnią ze śpiewnika pielgrzymkowego diecezji siedleckiej „Czeka Was Droga”. Niedopuszczalne jest przygotowanie i adaptacja tzw. znanych coverów muzyki rozrywkowej, nie daj Boże tanecznej, z dołączonym tekstem religijnym.
 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com