Biuletyn - 11.08.2021r

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


11 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • z Łopuszna i Jedla do Żelisławic i Żelisławiczek, długości 34 km
  • z Eustachowa i Józefiny do Czarncy, długości 29 km,
   przechodząc przez parafie: Stojewsko, Krasocin i Włoszczowa. Nocujemy na terenie parafii Czarnca.
 2. Coraz bardziej zbliżamy się do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry. Od początku staramy się nie marnować kolejnych dni, które dał nam Pan, ale te ostatnie dni zdają się być wyzwaniem szczególnym. Módlmy się za siebie nawzajem, a zwłaszcza za tych, którzy boją się lub lekkomyślnie zwlekają z podjęciem dzieła przemiany, którzy szczególnie potrzebują Spowiedzi Świętej.
 3. Dzisiaj na Pielgrzymce rozważamy temat roztropności. Jest ona niezwykle ważna w codziennym życiu wiarą. Aby nasze wybory i decyzje były zgodne z wolą Bożą i zawsze owocowały dobrem. Cieszymy się z obecności na szlaku ks. Tomasza Kancelarczyka – prezesa Fundacji Małych Stópek, który mówi nie tylko o potrzebie troski i ochrony życia dzieci nienarodzonych, ale również o bardzo konkretnej pomocy duchowo - materialnej ze strony Fundacji dla matek, małżonków i rodzin. Otaczamy modlitwą ks. Tomasza i wszystkich, którzy niosą pomoc potrzebującym. Prośmy Boga i wspierajmy się nawzajem, aby nikt nie miał wątpliwości co do tego, że każdy człowiek ma prawo do życia, a osoby chore, niepełnosprawne powinny być otoczone szczególną troską i miłością, a nie zabijane. Cieszymy się, że coraz więcej osób podejmuje się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Niech ta modlitwa pomoże ochronić życie tych bezbronnych dzieci i doda odwagi matkom i ojcom tych dzieci, aby dar życia przyjęli z miłością i doświadczali realnego wsparcia i pomocy bliźnich.
 4. Dziękujemy naszym Braciom i Siostrom muzycznym za obecność na spotkaniu z Centralną Służbą Muzyczną w Łopusznie i codzienne zaangażowanie na trasie pielgrzymki.
 5. Coraz częściej docierają do Kierownictwa Pielgrzymki skargi mieszkańców, że po noclegu grup, na polu namiotowym zostały śmieci nierzadko pochowane pod krzakami, w różnych szczelinach itp. Baaardzo prosimy o zadbanie o czystość miejsc w których przebywamy i generalnie zachowania godne chrześcijanina.
 6. Dziś przeżywamy 7 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 7. Baza znajduje się przy kaplicy w Żelisławicach.
 8. W razie potrzeby konsultacji lub interwencji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia. Punkt medyczny i kuchnia znajduje się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach.
 9. Przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy dojeżdżających do pielgrzymki, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. W Pielgrzymce nie może być anonimowych osób pielgrzymujących bez znaczka pielgrzymkowego jako idewntyfikatora.
 10. Przypominamy, że noszenie godnego stroju, zakrywającego „pewne” części ciała (od kolan po ramiona) obowiązuje również na polach namiotowych. Niestety nie którzy pątnicy nie przestrzegają tego punktu regulaminu również na trasie. W tej kwestii potrzebna jest poprawa.
 11. Apel dla grupy 9c w kaplicy w Żelisławicach, apel dla grup: 10b, 16 i 17 w kościele w Czarncy.
 12. Jutro:
  • grupy 1, 2, 5, 9b i 9c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 przy kaplicy w Żelisławicach. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 7a, 7b i 7c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 1b, 3, 4, 6, 8, 9a i 9d: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na boisku. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 10a, 10b, 11, 12, 13, 16 i 17: pobudka o godz 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 przy kościele w Czarncy. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy, 14a, 14b i 14c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy, 15a i 15b: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym. Wymarsz (główną drogą) na polecenie służby Przemarszu.
 13. Dyżury na jutro:
  • służba czystości grupy 8 i 14c (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupy: 7b i 7c (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 14. Msza Święta dla Kierowców w Przyrowie o godz. 10.00.
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com