Biuletyn + nowenna, konferencje, rozważanie - 11.08

5
2
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

10 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje delegacja z grup 9d z par. Okrzeja i 12 z dek. Międzyrzeckiego.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Kostomłotów do Łopuszna, długości 27 km przechodząc przez parafie Chełmce i Strawczyn.
  3. Dzisiaj Kościół przeżywa święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Otaczamy modlitwą wszystkich diakonów. W tym roku nasza diecezja cieszy się posługą dziesięciu diakonów. Dziękujemy diakonowi Kacprowi Osakowi za obecność na pielgrzymim szlaku.
  4. Dziś na trasie po raz pierwszy spotkaliśmy drogowskaz z napisem „Częstochowa”. Jest to już wyraźny znak, że Pielgrzymka zbliża się do swego celu – Jasnej Góry. Niech każdy z nas poszuka odpowiedzi na rodzące się pytania: co nowego wnoszą tegoroczne rekolekcje pielgrzymkowe w moje życie duchowe? Czy wiem, z jaką intencją pielgrzymuję? Czy dostrzegam potrzebę Eucharystii w moim życiu? Czy dzięki Niej umacnia się we mnie chęć służenia Bogu i wypełnianiu Jego woli? Czy moja wiara staje się mocniejsza, a modlitwa gorliwsza? Czy dostrzegam i doceniam wartość wspólnoty parafialnej, która na co dzień, od momentu Chrztu św. stała się moją duchową rodziną – przestrzenią mojego uświęcenia? Czy kształtuje się już moje bardzo konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Czy nie odkładam – na bliżej nieokreśloną przyszłość – Spowiedzi Świętej?
  5. Podczas konferencji usłyszeliśmy dzisiaj o Komunii - słowo pochodzące z jęz. łacińskiego oznaczające wspólnotę. To właśnie we wspólnocie sprawujemy Eucharystię. To we wspólnocie karmimy się Ciałem Chrystusa a On buduje z nas wspólnotę – rodzinę dzieci Bożych. Niech Maryja – Niewiasta Eucharystii prowadzi nas do Jezusa do komunii z Nim i ożywi nasze wspólnoty parafialne. Niech każda Eucharystia sprawowana w naszych kościołach owocuje pogłębieniem życia religijnego i uzdolni do życia Ewangelią.
  6. Dziś przeżywamy 6 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  7. Przypominamy o tym, że każdego dnia możemy śledzić na bieżąco relację z trasy pielgrzymki umieszczonej na stronie internetowej Pielgrzymki i pielgrzymkowym profilu na Facebook-u. Zachęcamy do oglądania i udostępniania naszym znajomym.
  8. Dziś wieczorem, o godz. 20.00, Katolickie Radio Podlasie transmituje pielgrzymkowe spotkanie modlitewne z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej, któremu przewodniczy grupa 11.
  9. Jutro do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy kolejną delegację: 5 osób z grupy 5 z Siedlec i 5 osób z grupy 14c z dekanatu adamowskiego.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com