Biuletyn + nowenna, konferencje, rozważanie - 10.08

5
2
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

9 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje delegacja z grup 9b z dekanatu łaskarzewskiego i 9c z parafii Gończyce.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Suchedniowa do Kostomłotów, długości 32 km przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne, Tumlin i Kostomłoty. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy również, że z tej diecezji pochodzi nasz biskup ordynariusz, Kazimierz Gurda.
  3. Cieszymy się stałą pamięcią modlitewną naszych Pasterzy. Dziś swoją obecnością na trasie pielgrzymki zaszczycił nas Biskup Grzegorz Suchodolski, który przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 7.00.
  4. Dzisiejszy dzień jest dniem modlitwy za służbę zdrowia. Jest to niezwykle potrzebne i ważne szczególnie w tym czasie pandemii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy na przestrzeni 40 lat naszej pielgrzymki posługiwali i posługują w tej służbie troszcząc się o zdrowie i kondycję drugiego człowieka.
  5. Najważniejszą częścią Mszy św. jest modlitwa Eucharystyczna. To w tej części Mszy św. dokonuje się cudowna przemiana chleba w Ciało oraz wody i wina w Krew Pana Jezusa. Tej przemiany – konsekracji – Bóg pragnie dokonywać w naszym życiu szczególnie podczas przeżywania Eucharystii, ale również na tegorocznej 40. PPP na Jasną Górę. Niech Maryja – Święta Niewiasta Eucharystii oręduje za nami.
  6. Dziś przeżywamy już 5 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  7. Przypominamy o tym, że każdego dnia możemy śledzić na bieżąco relację z trasy pielgrzymki umieszczonej na stronie internetowej Pielgrzymki i pielgrzymkowym profilu na Facebook-u.
  8. Dzisiejsza transmisja wieczornego spotkania modlitewnego prowadzona przez Katolickie Radio Podlasie o godz. 20.00 z parafii Ducha Świętego w Siedlcach – przewodniczy grupa 3.
  9. Jutro będziemy w liturgii wspominać Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Z tej racji naszymi modlitwami będziemy otaczać naszych diakonów. W tym roku święcenia diakonatu przyjęło dziewięciu kandydatów.
  10. W dniu jutrzejszym do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy kolejną delegację: 5 osób z grupy 9d z parafii Okrzeja i 5 osób z grupy 12 z dekanatu międzyrzeckiego.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki
 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com