Rozważanie i konferencja - 5.08

5
6
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

4 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy:kol. bialska: etap z Jeziorzan do Żyrzyna, długości 26 km. Grupy 14a, 14b, 14c pielgrzymowały z Woli Gułowskiej do Żyrzyna (26 km), Grupy 16 i 17 – z Sobieszyna do Osin (20 km).
  kol. siedlecka: etap do Dęblina: Gr. 1, 2, 3, 4, 5, 6, i 9a z Żelechowa długości 35 km. Grupy 7a, 7b, 7c i 9b pielgrzymowały z Maciejowic (29 km), Grupa 9d z Okrzei (30 km), zaś Grupa 9c – z Życzyna (20 km).
 2. Baza znajduje się w Dęblinie przy kościele Świętego Piusa V.
 3. Grupy kolumny bialskiej przygotowują apel na polach namiotowych.
  Grupy kolumny siedleckiej gromadzą się na apelu na swoich polach namiotowych, w kościele św. Piusa V – apel prowadzi gr. 1.
 4. Zewnętrznym świadectwem wyznawanej wiary jest nasze zachowanie w świątyni: poszanowaniu świętości tego miejsca sprzeciwiają się rozmowy i niewłaściwe zachowanie w kościele, niezależnie od tego, czy jest to Msza Święta, Apel czy prywatne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu. Nawet pomimo fizycznego zmęczenia, miejmy to na uwadze. Zachowajmy właściwą postawę!
 5. Przypominamy o zachowaniu odpowiedniego stroju dla zachowania pokutnego charakteru pielgrzymki oraz dla zwyczajnej ochrony przed słońcem (gdy znikają chmury ). Zwróćmy uwagę, by w trakcie drogi nie używać telefonu komórkowego. Warto może jeszcze raz przestudiować regulamin pielgrzymki …?
 6. Prosimy o segregowanie śmieci (worki żółte – plastik, czarne – wszystko inne). Porządek jaki zostawiamy po sobie jest wyrazem naszej kultury, wiary i wdzięczności mieszkańcom. Bardzo prosimy o zgniatanie butelek.
 7. Tradycją naszej Pielgrzymki jest, iż wszystkie Zespoły Muzyczne uczestniczą w oprawie liturgicznej Mszy Świętej. Do obowiązków Grupy dyżurnej należy przewodniczenie śpiewom całej ekipy muzycznej, przygotowanie lektora, kantora, psalmu responsoryjnego, wezwań modlitwy wiernych. Zespoły Muzyczne WSZYSTKICH Grup – nie tylko z Grupy dyżurnej – gromadzą się 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej, w miejscu celebry. Zapraszamy wszystkich ministrantów pielgrzymujących w grupach do posługi przy ołtarzu każdego dnia podczas Mszy św.
 8. Jutro:
  - rozpoczynamy Nowennę Pielgrzymkową do Matki Bożej
  - będzie już funkcjonowało nasze Zaopatrzenie Pielgrzymki;
  - będą robione zdjęcia do pocztówek pozdrowieniowych (trzymajmy się swoich grup). Zalecamy ładne uśmiechy oraz wyprostowaną sylwetkę. Można także ubrać, wyszukaną na tę okazję kreację (zgodną jednak z p. 4 Regulaminu Pielgrzymki! smiley).
  Kolumna bialska:
  Pobudka: Grupy: 10A, 15A i 15B - godz. 445, śniadanie, składanie bagaży;
  Grupy 16 i 17: wstanie: godz. 600śniadanie, składanie bagaży;
  Pozostałe grupy wstanie: godz. 500, śniadanie, składanie bagaży;
  Msza Święta – w Żyrzynie przy amfiteatrze o godz. 600, w Osinach – o godz. 730.
  Kolumna siedlecka:
  wstanie – godz. 530, śniadanie, składanie bagaży.
  Msza Święta – godz. 700, w Parafii Chrystusa Miłosiernego przewodniczy gr. 7a; w Parafii św. Piusa V Msza Święta sprawowana będzie pod przewodnictwem Bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy Świętej wymarsz na szlak Pielgrzymki. Zapraszajmy naszych Gospodarzy do uczestniczenia razem z nami w Apelu i we Mszy Świętej.
 9. Po Mszy Świętej wymarsz na szlak Pielgrzymki. Grupy 16 i 17 wyruszają na wyraźne wskazanie służby przemarszu!!!
 10. W Puławach, odpoczywać będziemy na terenie trzech Parafii. Prosimy o podporządkowanie się poleceniom Służby Przemarszu, która wskaże miejsce odpoczynku danej Grupy i następnie, we właściwej kolejności, wyprowadzi na trasę.
 11. Trudnym etapem dnia ze względu na trasę szybkiego ruchu będą odcinki Pachnowola-Pająków-Łagów. Prosimy o ogromną ostrożność, rozwagę, dyscyplinę i podporządkowanie się poleceniom Służby Przemarszu i Porządku. Podczas odpoczynku w Pająkowie obowiązuje bezwzględny zakaz przechodzenia na lewą stronę drogi!!!
  Na etapie Pająków – Łagów schodzimy z drogi głównej dopiero na polecenie Służby Przemarszu – nie schodzimy samodzielnie!!!
 12. Dyżury na jutro:
  Kol. bialska:
  - liturgia – Grupa 14b;
  - służba czystości – Grupa 14a, 14c (po 2 osoby)
  Kol. siedlecka:
  - liturgia – Gr. 2, 7a;
  - Apel w Czarnolesie – Gr. 4;
  - kuchnia – Gr. 5, 9d (po 4 osoby z każdej Grupy – spotkanie przy kościele po Mszy Świętej);
  - służba czystości – Gr. 3 i 9a; (po 2 osoby)
  - służba zaopatrzenia – Gr. 7A (3 osoby – spotkanie przy kościele po Mszy Świętej)
  Osoby wyznaczone do służby zaopatrzenia, czystości i kuchni oczekują po Mszy Św. na miejscu celebry.
 13. Przypominamy, że to Kwatermistrz Grupy wskazuje drogę do pola namiotowego. On także jest odpowiedzialny za czystość na polu. Po wyjściu Pielgrzymów Kwatermistrz Grupy powinien osobiście odwiedzić Gospodarzy, sprawdzić porządek i podziękować za przyjęcie.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com