Rozważanie i konferencja - 4.08

5
4
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

3 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Pątników, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczęli pielgrzymowanie. Od dzisiaj na pątniczym szlaku razem z nami pielgrzymują grupy 7a, 7b, 7c, część grupy 9a, grupy 9b, 9c, 14a, 14b i 15a.
 2. Postawą pielgrzyma jest wdzięczność za otrzymane dobro. Pamiętajmy o tym przy każdej doświadczanej życzliwości. Pamiętajmy o podziękowaniach przez mikrofon w imieniu całej Grupy za otrzymane dary. Codziennie również sprawujemy Eucharystię w intencji wszystkich Dobroczyńców Pielgrzymki jak i Pielgrzymów fizycznych i Pielgrzymów duchowych.
 3. Dzisiaj przebyliśmy etap z Wodyń do Żelechowa długości 30 km, przechodząc przez parafie: Stoczek Łukowski i Wilczyska. Nocujemy w Żelechowie. Grupy kolumny bialskiej przebyły etap z Radzynia Podlaskiego do Jeziorzan, długości 36 km, przechodząc przez parafie Borki Radzyńskie, Kock i Poizdów. Nocujemy w Jeziorzanach i Przytocznie.
 4. Przypominamy, że należy zachować odpowiedni strój, zakrywający kolana i ramiona.
 5. Punkty medyczne organizują poszczególne grupy we własnym zakresie. Prosimy o korzystanie z pomocy medycznej bezpośrednio po przyjściu na nocleg, jeszcze przed Apelem. Przypominamy jednocześnie o wdzięczności za bezinteresowną pomoc Sióstr i Braci ze służby medycznej. W przypadku potrzeby konsultacji Lekarza, prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia. Służba medyczna przypomina również o konieczności spożycia rano śniadania.
 6. Zużyte igły po zabiegach medycznych zbieramy do odpowiedniego pojemnika, a następnie przekazujemy do punktu medycznego celem właściwej utylizacji.
 7. We Mszy Świętej uczestniczymy do końca śpiewu Hymnu Pielgrzymki, który znajduje się w Karcie Pielgrzyma (str. 11), nie wychodzimy wcześniej. Korzystamy również ze śpiewników pielgrzymkowych, z których pieśni wykorzystywane są zawsze na liturgii. Przypominamy o zasadzie pielgrzymkowej, iż Służby muzyczne wszystkich grup uczestniczą w oprawie muzycznej Eucharystii i w tym celu gromadzą się 15 minut przed jej rozpoczęciem przy ołtarzu na próbie.
 8. Apel w kościele w Żelechowie o godz. 2100; prowadzi Grupa 9a. Od godziny 20.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez żelechowską młodzież oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc w pełni otworzyć się na działanie Ducha św. owocnie przeżywać kolejne dni pielgrzymowania.
 9. Dla grup kolumny bialskiej apel odbędzie się w kościele w Jeziorzanach, prowadzi Grupa 11, w Przytocznie - Grupa 12.
  Utrzymujemy zasadę, że po Apelu, odbywającym się w kościele, będzie udzielana Komunia Święta osobom, które w ciągu dnia skorzystały ze Spowiedzi Świętej. Będąc na kwaterach, zapraszajmy naszych Gospodarzy do uczestnictwa w Apelu i porannej Mszy Świętej.
 10. Prosimy o poszanowanie ciszy nocnej, która obowiązuje od 2200 do pobudki. Jeśli sami nie możemy spać odmawiajmy w ciszy różaniec, uszanujmy prawo innych do odpoczynku.
 11. Jutro:
  - kolumna siedlecka: wstanie: godz. 430, śniadanie i pakowanie bagaży
  Msza Święta w kościele w Żelechowie: godz. 600. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz Grup, prowadzi Grupa 9a.
  - dla Grup w Jeziorzanach i w Przytocznie: wstanie: godz. 530, śniadanie, pakowanie bagaży;
  Msza Święta w Przytocznie i w Jeziorzanach: godz. 700. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz Grup na trasę Pielgrzymki. Kolejność wg. wskazania służby przemarszu
  - dla Grup w Woli Gułowskiej: wstanie: godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży, Msza Święta w kościele o godz. 600.
 12. Dyżury:
  - liturgia – Grupa 9a, 10b, 14c, 15b;
  - Apel w Dęblinie w kościele – Grupa 1, pozostałe grupy na polach namiotowych.
  Kolumna bialska - Apel – na polach namiotowych;
  - służba czystości – Grupa 2, 5; 12, 13 (po 2 osoby z grupy).


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com