Rozważanie, konferencja i nowenna na 12 sierpnia 2018r.

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
12 sierpnia 2018 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Żelisławic i Żelisławiczek do Przyrowa, długości 35 km oraz z Czarncy do Zarębic i Stanisławówki, długości 35 km, przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna. Nocujemy na terenie parafii Przyrów.
 2. W dniu dzisiejszym kapłani z naszej pielgrzymki głosili słowo Boże w dwóch parafiach przez które przechodzimy: ks. Damian Koryciński z gr. 13 w parafii Ciepielów, ks. Mariusz Świder z gr. 14b w Samsonowie. Dziękujemy za ich gotowość i posługę.
 3. Baza znajduje się w sali przy kościele w Przyrowie.
 4. Punkt medyczny znajduje się w Przyrowie przy Bazie
 5. Kuchnia znajduje się w „brzózkach” za cmentarzem
 6. W ostatnich dniach dołączyło do nas wielu Gości, którzy pozostaną z nami do końca Pielgrzymki. Przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. Osoby dojeżdżające prosimy, by nie utrudniały Pielgrzymce przemarszu i nie towarzyszyły samochodami idącym Pielgrzymom. Prosimy także, aby przyjeżdżając wcześniej, nie zajmowały sobie kwater w Mirowie, a także – by odpowiednio zachowały się na polu namiotowym, aby potem – z powodu niewłaściwego zachowania – miejsce to nie zostało w przyszłości nieudostępnione Pielgrzymce.
 7. Dzisiaj na godz. 19.30 zapraszamy wszystkich Alumnów posługujących w Pielgrzymce, na spotkanie w sprawie asysty w Mirowie i na Wałach Jasnogórskich. Prosimy o niezawodne przybycie!
 8. Apel w kościele w Przyrowie dla grup nocujących w sąsiedztwie kościoła prowadzi Grupa 1, pozostałe Grupy na polach namiotowych.
 9. Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. Jest to ostatnia szansa, by zastanowić się, co nowego wnoszą te „rekolekcje w drodze” w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi, czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem jakieś konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Módlmy się za siebie nawzajem o trwałe owoce Pielgrzymki w codziennym życiu, szczególnie – módlmy się za tych, którzy jeszcze odwlekają sakramentalne pojednanie z Jezusem.
 10. Jutro:
  kolumna siedlecka:
  - wstanie o godz. 3.45, śniadanie, sprawne składanie bagaży
  - wymarsz o godz. 4.30, prowadzi Grupa 1.
  kolumna bialska:
  - wstanie o godz. 4.15, śniadanie, sprawne składanie bagaży;
  - wymarsz o godz. 5.00, prowadzi Grupa 10a.
  Obie kolumny idą razem, rotacja Grup na odpoczynkach – w obrębie kolumn: w miejsce wstających Grup kolumny siedleckiej siadają Grupy kolumny bialskiej. Chcemy w ten sposób uprzedzić na trasie idącą tym samym szlakiem Pielgrzymkę Łomżyńską i wcześniej wejść do Mirowa, aby odpocząć przed Mszą Świętą.
 11. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia jest nasze przeżycie wspólnoty w Lasku Pojednania. Uwielbiać będziemy Boga za Jego miłość. Przepraszać będziemy za ludzkie ułomności osłabiające naszą miłość do Boga i do drugiego człowieka, a także – dziękować Bogu za ducha wspólnoty pielgrzymkowej. Niech rachunek sumienia, którego dokonamy i doświadczenie ducha braterskiej jedności, będą dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą.
 12. Msza Święta o godz. 18.00 w Mirowie. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki, koncelebrować będzie Ks. Bp Piotr Sawczuk oraz kapłani posługujący w pielgrzymce. Homilię tradycyjnie wygłosi Abp Stanisław Nowak. Zespoły Muzyczne i Ministranci z wszystkich Grup gromadzą się o godz. 17.00 w celu przygotowania celebry. W czasie tej Mszy zostaną pobłogosławione trzy pary małżeńskie z grup: 1, 10a i 10b.
 13. Bezpośrednio po Mszy św. w Mirowie zapraszamy wszystkich muzycznych wraz ze swoimi instrumentami oraz wszystkich Pątników na SAKROSONG - wielkie dziękczynienie i uwielbienie Pana Boga za dar tegorocznego pielgrzymowania. Niech gorąca modlitwa, śpiew i taniec dotrą przed Boży Tron przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.
 14. Dyżury na jutro:
  - służba czystości – Grupy 7c, 9d, 15a, 16.
 15. Kuchnia prosi o zwrot wszystkich baniek na zupę i chochelek (bo giną) dziś do godz. 21.00. (oczywiście czystych!!!)


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com