Rozważanie, konferencja i nowenna na 11 sierpnia 2018r.

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
11 sierpnia 2018 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Łopuszna do Żelisławic i Żelisławiczek, długości 34 km (a nie jak w karcie uczestnika podano 42km) oraz z Eustachowa i Józefiny do Czarncy, długości 29 km (podobnie – nie 36 km), przechodząc przez parafie: Stojewsko, Krasocin i Włoszczowa. Nocujemy na terenie parafii Czarnca.
 2. Coraz bardziej zbliżamy się do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry. Od początku staramy się nie marnować kolejnych dni, które dał nam Pan, ale te ostatnie dni zdają się być wyzwaniem szczególnym. Módlmy się za siebie nawzajem, a zwłaszcza za tych, którzy boją się lub lekkomyślnie zwlekają z podjęciem dzieła przemiany, którzy szczególnie potrzebują Spowiedzi Świętej. Prośmy dla siebie nawzajem o odwagę do uczynienia siebie sługami Sług Bożych oraz podjęcia konkretnych postanowień, by owoce tegorocznej Pielgrzymki w naszym chrześcijańskim życiu były trwałe.
 3. Dziękujemy wszystkim braciom i siostrom ze Służby Muzycznej, którzy pomimo zrozumiałego zmęczenia wzięli udział we wczorajszej próbie w Łopusznie.
 4. W dniu jutrzejszym o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie wszystkich Alumnów uczestniczących w Pielgrzymce w sprawie asysty w Mirowie i na Wałach Jasnogórskich. Prosimy o 100% obecność!
 5. Baza znajduje się przy kaplicy w Żelisławicach.
 6. W razie potrzeby konsultacji lub interwencji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanami Służby Zdrowia
 7. Kuchnia w Żelisławicach – przy Straży Pożarnej!
 8. Wciąż dołączają do Pielgrzymki nowe osoby. Przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. Osobom jadącym samochodami osobowymi przy Grupach na trasie przypominamy o obowiązku odstawienia samochodu na miejsce noclegu: nie wolno towarzyszyć Pielgrzymce, przejeżdżając z odpoczynku na odpoczynek!!!
 9. Apel w kaplicy w Żelisławicach, prowadzi Grupa 9d , w kościele w Czarncy – Grupa 13, pozostałe grupy według ustaleń Księży Przewodników.
 10. Jutro:
  - Niedziela – dzień Pański. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby oddać cześć Bogu za wielkie dzieła których nieustannie nam udziela w mocy Ducha św.
  - Wstanie: godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży.
  - Msza Święta: godz. 6.00:
  a) w Żelisławicach przy kaplicy dla Grup 1, 1b, 2, 3, 4, 5, 6, 9a, 9b, 9c, 9d – przewodniczy Grupa 5; (nagłośnienie: grupa 5, 9c, 9d)
  b) w Żelisławiczkach dla Grup 7a, 7b, 7c, 8a – na polu namiotowym Grupy 7c i 8a – przewodniczy Grupa 8a (nagłośnienie Grupy 7c, 8a);
  - w Czarncy dla całości kolumny bialskiej przy kościele – przewodniczy Grupa 13; (nagłośnienie: grupa 11, 13, 16, 17).
  Bezpośrednio po Mszy Świętej wymarsz na szlak Pielgrzymki.
 11. Dyżury na jutro:
  - służba czystości – Grupy 3, 5, 14b, 15b
  - kuchnia – Grupy 16 (3 osoby z Grupy, 2 siostry i 1 brat), 14c (1 siostra i 1 brat) oraz 17 (1 siostra); spotkanie osób wyznaczonych z Szefem Kuchni po Mszy św. przy kościele.
  - Apel w kościele – Grupa 1, pozostałe polach namiotowych;
 12. Msza Święta dla Kierowców w Przyrowie o godz. 11.00. Ks. v-ce Kierownik będzie modlił się za wszystkich kierowców posługujących na pielgrzymce i ich pomocników. Po Mszy św. Kierownictwo zaprasza na kawę i ciastko. Prosimy o sprawne zdanie bagażu, aby Kierowcy mogli wyjechać przed Mszą Świętą Pielgrzymów. Jak dotychczas – nie we wszystkich Grupach zbyt dobrze jest z punktualnością!


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com