Rozważanie, konferencja i nowenna na 6 sierpnia 2018r.

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
6 sierpnia 2018 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Czarnolasu do Ciepielowa, długości 27 km i z Łagowa do Wielgiego, długości 29 km, przechodząc przez parafie Zwoleń i Jasieniec Solecki. Nocujemy w Ciepielowie, Wielgiem oraz w Gardzienicach. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Stanisławowi Sławińskiemu - Proboszczowi z Ciepielowa za gorące serce okazywane Pielgrzymom!
 2. W dniu dzisiejszym ks. Rafał Przeździak z gr. 8a głosił słowo Boże w parafii Wygoda. Dziękujemy za jego gotowość i posługę.
 3. Apel w kościele w Ciepielowie prowadzi grupa 5.
 4. Z pomocy medycznej korzystamy na polach namiotowych swoich Grup. W sytuacjach wymagających interwencji bądź konsultacji lekarskiej kontaktujemy się z Kapelanem Służby Zdrowia. Służba Medyczna przypomina o obowiązku spożycia śniadania przed wyruszeniem na trasę, picia odpowiedniej ilości wody w trakcie drogi oraz nakryciu głowy!
 5. Kuchnia w miejscowości Wielgie – przy polu namiotowym grup14 i 15 z dowozem na pola pozostałych Grup. Prosimy o wyznaczenie jednej osoby w każdej grupie, która będzie odpowiedzialna za umycie pojemnika na zupę. Czyste pojemniki należy zwrócić na Kuchnię.
 6. Niezmienną zasadą Pielgrzymki są oddzielne noclegi dla Sióstr i Braci. Dotyczy to namiotów, kwater. Wyjątkiem są małżeństwa i rodzeństwo. Przestrzegajmy tej zasady! Pamiętajmy, że o ile właściwa postawa Pielgrzyma jest pięknym świadectwem, dawanym wobec tych, których spotykamy, o tyle postawa niewłaściwa jest wielkim zgorszeniem! Wychodząc na kwaterę, należy poinformować Przewodnika lub osobę przez niego wyznaczoną (np. Kwatermistrz Grupy) o miejscu swojego noclegu!!!
 7. Zaopatrzenie pielgrzymki, które funkcjonuje od 05 sierpnia organizowane jest przez samą Pielgrzymkę. Samochody z zaopatrzenia zostały udostępnione z zaprzyjaźnionych firm i osób, za co im serdecznie dziękujemy. Busy są wyraźnie oznakowane plakatami pielgrzymki. W naszym zaopatrzeniu możemy nabyć najbardziej potrzebne produkty żywnościowe: chleb, bułki, konserwy, woda, bardzo smaczne jogurty oraz wiele, wiele innych smakowitych artykułów. Służba Zaopatrzenia odwiedza także poszczególne grupy na noclegach. Odwiedziny te, z oczywistych względów, nie mogą zbyt długo trwać (10-15 minut). Prosimy więc o sprawne zakupy, aby zaopatrzenie mogło dotrzeć na wszystkie pola namiotowe.
 8. Bardzo prosimy o solidne zgniatanie plastykowych butelek po napojach i wrzucanie ich do żółtych worków!!!
 9. Korzystając z życzliwości ludzi spotykanych na naszej drodze, pamiętajmy o bezpośrednim podziękowaniu za otrzymywane poczęstunki, możliwość noclegu, okazane serce oraz o stałej modlitwie w intencji naszych dobroczyńców. Umiejmy uszanować również dary, które otrzymujemy tak, aby ich nie marnować.
 10. Do bagażu nie wkładamy rzeczy, które utrudniają ładowanie i rozładunek przez Kierowców Bagażowych, jak np. zgrzewki wody tudzież inne nie gabarytowe przedmioty, itp.
 11. Jutro:
  Wstanie: w Ciepielowie i Wielgiem: godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży. Msza Święta w kościele w Ciepielowie i Wielgiem: godz. 600,
  w Gardzienicach dla Grup 9– wstanie o godz. 500, Msza Święta o godz. 630. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz na szlak Pielgrzymki. Grupy z Gardzienic czekają na kolumnę siedlecką i wchodzą w swoje miejsce w kolumnie.
 12. Od jutra dostępne będą karty pozdrowieniowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki. Można będzie zaopatrywać się w nie u przewodnika grupy. Cena karty – 1 zł. Istnieje możliwość wysłania karty pozdrowieniowej za pośrednictwem Bazy pielgrzymkowej (cena kartki ze znaczkiem 4 zł).
 13. Bardzo prosimy Grupę odpowiedzialną za przygotowanie liturgii o podłączenie swojego nagłośnienia (jeśli nie używa się nagłośnienia z kościoła) najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej! Prosimy także, w miarę potrzeb, o dopinanie do nagłośnienia również tub z innych grup.
 14. Kierowcy samochodów bagażowych uczestniczą we Mszy Świętej w Jasieńcu Iłżeckim o godz. 11:00. Samochody bagażowe kolumny siedleckiej jadą do Jasieńca przez Lipsko, a nie trasą Pielgrzymki!
 15. Dzisiaj w Ciepielowie o godz. 19.15 spotkanie wszystkich zespołów muzycznych.
 16. Dyżury:
  - liturgia – Ciepielów – przewodniczy: Grupa 8a;
  Gardzienice – przewodniczy: Grupa 9d
  Wielgie –przewodniczy: Grupa 12; nagłośnienie: grupy 12, 13, 14a
  - służba czystości – Grupa 6, 8a, 15a, 16(po 2 osoby);
  - dyżur w kuchni – Grupy 7a, 7b (po 3 osoby z każdej Grupy znające się na sztuce kulinarnej – 1 brat i 2 siostry). Osoby wyznaczone do dyżuru czekają po Mszy Świętej przy kościele.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com