Rozważanie, konferencja i nowenna na 5 sierpnia 2018r.

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
5 sierpnia 2018 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!
 1. W dniu dzisiejszym nastąpiło ostateczne uformowanie się Pielgrzymki Podlaskiej w dwóch kolumnach: siedleckiej i bialskiej. Witamy Grupę harcerską 1b oraz 8a z dek. Ryckiego. Od dziś w pielgrzymce bierze udział 27 Grup.
 2. Kolumna bialska do obiadu w Puławach przechodziła teren Archidiecezji Lubelskiej. Kolumna siedlecka po Mszy św. w Dęblinie opuściła naszą diecezję. Za Wisłą znajdujemy się na terenie Diecezji Radomskiej, której Pasterzem jest Biskup Henryk Tomasik. Kolumna siedlecka przeszła przez parafie: Zajezierze, Oleksów, Gniewoszów i Wygoda, kolumna bialska przez: Żyrzyn, Puławy (archidiecezja lubelska), Góra Puławska, Zarzecze i Łagów.
 3. Dziś na trasie pielgrzymki towarzyszył nam Biskup Piotr Sawczuk, który dla kolumny siedleckiej przewodniczył Mszy Świętej w Dęblinie, a następnie odprowadził pielgrzymów do granicy naszej diecezji. Dziękujemy za włączanie się wszystkich zespołów muzycznych w oprawę Mszy Świętej w obu kolumnach i zapraszamy do dalszego kontynuowania tego pięknego dzieła.
 4. W Apelu Jasnogórskim – szczególnie w Czarnolesie – wykorzystajmy twórczość Jana Kochanowskiego. W Łagowie – Apel na polach namiotowych poszczególnych Grup.
 5. Przypominamy o segregacji śmieci!!! Do worków żółtych wrzucamy plastik (gnieciemy butelki), do czarnych – wszystkie inne.
 6. Dzisiaj nocujemy:
  kolumna siedlecka – w Czarnolesie
  kolumna bialska – w Łagowie.
 7. Kuchnia pielgrzymkowa w Czarnolesie (na przeciwko sklepu). Kuchnia prosi o jak najszybsze dostarczenie wszystkich pojemników na zupę, które znajdują się w samochodach bagażowych. W przeciwnym razie grupy nie otrzymają swojej strawy.
 8. Baza znajduje się przy kościele w Czarnolesie. Centralna Służba Radiofonii działa dzisiaj w Łagowie. Prosimy o zwrot wszystkich nadwyżek sprzętu technicznego znajdującego się w grupach (zarówno tego niesprawnego, jak i zbędnego - działającego).
 9. Z pomocy medycznej korzystamy na polach namiotowych swoich Grup. W sytuacjach wymagających interwencji bądź konsultacji lekarskiej kontaktujemy się z Kapelanem Służby Zdrowia. Z pomocy medycznej w punktach sanitarnych własnych grup starajmy się korzystać najpóźniej do godziny 2030.
 10. Przypominamy, że jedynym pojazdem uprawnionym do przewożenia chorych jest Pielgrzymkowa Karetka. Obowiązuje bezwzględny zakaz przewożenia tychże osób przez Łączników, tudzież innymi prywatnymi pojazdami.
 11. W obu kolumnach działa Zaopatrzenie, wyraźnie oznakowane symbolami pielgrzymkowymi.
 12. W Pielgrzymce idą osoby jeszcze nie zapisane. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w Pielgrzymce jest zapisanie się do Grupy, posiadanie Karty Uczestnictwa i znaczka noszonego GODNIE!!!! Bardzo ważne jest dokładne wypełnienie tejże Karty, szczególnie podanie numeru PESEL oraz podpisanie Regulaminu, będące akceptacją warunków Pielgrzymki. Ponadto niezapisanie się do grupy jest nieuczciwością w stosunku do Braci Kierowców samochodów bagażowych oraz pozostałych pątników.
 13. Przypominamy, że samowolne oddalenie się od Grupy, wyprzedzanie idącej kolumny, jest równoznaczne z wykluczeniem z Pielgrzymki. Na przebywanie w innej Grupie albo na dyżur w Kuchni czy w Służbie Czystości należy uzyskać pozwolenie Księdza Przewodnika, wpisane w Kartę Uczestnictwa Pielgrzyma. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni!
 14. Zapraszamy ministrantów i lektorów pielgrzymujących w grupach, aby podczas Mszy Świętej gromadzili się przy ołtarzu i pod kierownictwem Centralnej Służby Liturgicznej podejmowali posługę liturgiczną.
 15. Pielgrzymkową zupę możemy pobierać przy samochodzie bagażowym swojej Grupy.
 16. Kwatermistrz może wyjechać na szukanie miejsc noclegowych dla pątników swojej grupy najwcześniej po 2 etapie.
 17. Jutro w Ciepielowie spotkanie pielgrzymkowych zespołów muzycznych. Godzina spotkania będzie podana w późniejszym czasie.
 18. Dzisiaj o godz. 19.00 w kaplicy w Czarnolesie odbędzie się spotkanie wszystkich porządkowych poszczególnych grup.
 19. Jutro:
  - Święto Przemienienia Pańskiego.
  - Nie spóźniajmy się na Msze Święte! Przeżywanie tej tajemnicy jest możliwe tylko w czystości serca. Kapłani są zawsze gotowi służyć w Sakramencie Pojednania, głównie w czasie drogi, na końcu Grupy – do tego szczególnie zachęcamy. W trakcie Apelu zasadniczo nie ma spowiedzi.
 20. Msza Święta dla kierowców bagażowych o godz. 8.30 w Ciepielowie. Prosimy o sprawne zdawanie bagażu, aby kierowcy zdążyli na swoją Mszę św.
  - w Czarnolesie: wstanie – godz. 500, śniadanie, składanie bagaży;
        Msza Święta – godz. 630, bezpośrednio potem – wymarsz.
  - w Łagowie: Gr. 10a - 15b: wstanie – godz. 430, śniadanie, składanie bagaży
        Msza Święta – godz. 600, wymarsz Grup.
  Gr. 16 - 17: wstanie – godz. 500, śniadanie, składanie bagaży
        Msza Święta – godz. 630, wymarsz Grup
 21. Dyżury na jutro:
  - liturgia – Grupy: 1 (w Czarnolesie); 10a (na swoim polu, razem z 11, 13 i 14a); 15a (w Łagowie przy kościele); 16 (na swoim polu, razem z 17),
  - służba czystości – Grupa 7c, 9d oraz Grupa 14b i 15b (po 2 osoby z grupy)
  - Apel: w Ciepielowie – Grupa 5; w Wielgiem – Grupa 10a;
  - kuchnia – Grupa 4, 6 (po 3 osoby z każdej Grupy znające się na sztuce kulinarnej – 1 brat i 2 siostry), spotkanie z Szefem Kuchni w Czarnolesie po Mszy Świętej przy kościele).


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com