Biuletyn - 10.08.2023 r.

1
1

 CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY

43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

10 sierpnia 2023 r.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dzisiaj przebyliśmy etapy: 
- z Tumlina do Eustachowa i Józefiny, długości 28 km

- z Kostomłotów do Łopuszna i Jedla, długości również 28 km

 przechodząc przez parafie: Chełmce i Strawczyn. Nocujemy na terenie parafii Łopuszno.

Dzisiejszy temat konferencji brzmiał: „Kościół strażnikiem i szafarzem sakramentów”. Podstawowym zadaniem Kościoła jest kontynuowane misji Chrystusa w głoszeniu Ewangelii zbawienia i w celebrowaniu jej szczególnie w sakramentach, które są widzialnymi znakami niewidzialnej łaski Bożej.
Dzisiaj święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Otaczamy modlitwą wszystkich diakonów a szczególnie tych posługujących w naszej Pielgrzymce: diakona Marcina Tobiasza z gr 8 i diakona Cezarego Kępkę z gr. 8c. Dziękujemy im za posługę w naszej pielgrzymce. Otaczamy modlitwą Służbę Muzyczną i Liturgiczną. 
Dziś przeżywamy 6 dzień nowenny pielgrzymkowej. Po raz pierwszy spotkaliśmy drogowskaz z napisem „Częstochowa”. Jest to już wyraźny znak, że Pielgrzymka zbliża się do swego celu – Jasnej Góry. Niech każdy z nas poszuka odpowiedzi na rodzące się pytania: co nowego wnoszą tegoroczne rekolekcje pielgrzymkowe w moje życie duchowe? Czy wiem, z jaką intencją pielgrzymuję? Czy już wiem, jaką rolę w moim życiu pełni wiara? Czy już wiem, do kogo Bóg mnie posyła jako swojego posłańca, abym zaświadczył o Jego miłości? Czym jest dla mnie Kościół? Czy modlę się za wspólnotę Kościoła? Co troszczę się o powołania kapłańskie i zakonne? Czy modlę się za kapłanów? Czy modlę się o świętość rodziny? Czy troszczę się o nią? Czy moja wiara staje się mocniejsza, a modlitwa gorliwsza? Czy kształtuje się już moje bardzo konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Czy nie odkładam – na bliżej nieokreśloną przyszłość – Spowiedzi Świętej? 
Przypominamy zasadę, że nie rozbijamy żadnych namiotów przed przyjściem grupy na pole namiotowe. Wyjątek stanowią służba zdrowia (ze względu na pełnioną posługę w grupie) – łącznik grupy może przywieźć służbę medyczną z ostatniego etapu na nocleg.
Baza znajduje się w szkole w Łopusznie (idąc od kościoła, wchodzimy w pierwszy wjazd przed szkołą i udajemy się na podwórze). W Bazie funkcjonuje Biuro Rzeczy zagubionych i znalezionych. Prosimy na bieżąco je odbierać, jak również o przekazywanie rzeczy znalezionych do Bazy. 
W przypadku potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt z Centralną Służbą Zdrowia.
Kuchnia pielgrzymkowa działa w Józefinie
W trosce o bezpieczeństwo na polach namiotowych prosimy, by nie pozostawiać zapalonych butli gazowych bez obserwacji.
Przypominamy braciom i siostrom kwatermistrzom grup, że ich zadaniem jest pojawić się przed południem na nowym polu namiotowym i sprawdzenie, czy niczego nie brakuje oraz doprowadzenie grupy z ostatniego odpoczynku na pole namiotowe. Równocześnie prosimy kwatermistrzów o zatroszczenie się, by po wyjściu grupy z pola namiotowego pozostał ład i porządek (w sposób szczególny zwracamy uwagę na czystość i porządek pomieszczeń, z których korzystamy).
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Łopusznie od godz. 20:30
Apel w kościele w Łopusznie prowadzi 8b. Pozostałe grupy na polach namiotowych.
Centralna Służba Muzyczna zaprasza dzisiaj do kościoła w Łopusznie na godz. 18:45 wszystkie zespoły muzyczne posługujące w grupach na wspólne przećwiczenie śpiewów na Mszę Świętą w Mirowie i na wałach jasnogórskich.
Jutro: 
- grupy 1b, 2, 3, 4, 5: pobudka o godz. 4:30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6:00 na polu namiotowym grup: 4, 5. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu

- grupy  1, 6, 7, 8, 8b, 8c: pobudka o godz. 4:30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6:00 na polu namiotowym w ośrodku sportowym. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu

- grupy 9, 9b, 10: pobudka o godz 4:30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 7:00 w kościele w Łopusznie. Wymarsz z pola namiotowego o godz. 6:00 na polecenie Przewodników Grup.

- grupy, 11, 12, 12b, 13, 14: pobudka o godz. 5:30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 7:00 na polu namiotowym 13. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.

Dyżury na jutro:
- liturgia: grupa 1b, 7, 10, 13

- służba czystości: grupa 8c i 11 (po 2 osoby z grupy)

- kuchnia: grupa 9, 9b (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )

Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie w kościele o godz. 9:00. 

 

Z pozdrowieniami i darem modlitwy

Kierownictwo Pielgrzymki Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com