Biuletyn - 9.08.2023 r.

1
1

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY

43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

9 sierpnia 2023 r.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dzisiaj przeszliśmy etapy: 
- z Suchedniowa do Kostomłotów, długości 32 km,

- z Suchedniowa do Tumlina, długości 28 km,

przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy również, że z tej diecezji pochodzi nasz biskup ordynariusz, Kazimierz Gurda.

W dniu dzisiejszym rozważamy treści dotyczące życia rodzinnego. Jest to droga do świętości, którą kroczy większość wierzących.
Dziś w sposób szczególny modlimy się za Służbę Zdrowia. Wyrażamy im naszą wdzięczność. Przypominamy o starej tradycji pielgrzymkowej, iż Służba Zdrowia nie stoi w kolejce… (np. do zaopatrzenia lub „toi-toi”, nie niesie plecaka, torby medycznej… itp.). 
Swoją obecnością na trasie pielgrzymki zaszczycił nas Biskup Kazimierz Gurda. W dniu wczorajszym m.in. spotkał się z kapłanami i klerykami posługującymi w pielgrzymce, a dziś przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 700 w intencji Służby Zdrowia. Dziękujemy za jego obecność, skierowane słowo i pasterskie błogosławieństwo.
Pamiętajmy, aby przechodząc obok kościołów pozdrowić Najświętszy Sakrament, a przechodząc obok cmentarzy – pomodlić się za zmarłych.
Dziś przeżywamy 5 dzień nowenny pielgrzymkowej.
Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że pielgrzymowi nic się nie należy, a wszystko co otrzymujemy jest darem serca naszych dobrodziejów. Umiejmy wyrazić wdzięczność oraz uszanować to dobro, którego doświadczamy.
Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa: na odpoczynki schodzimy wyłącznie w miejscach wskazanych przez Służbę Przemarszu, nie idziemy dalej niż wskazuje Przemarsz. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni! Pamiętajmy, że na drogach cały czas odbywa się ruch, a pielgrzymi, w żaden sposób nie są tam uprzywilejowani! Zachowajmy ostrożność i rozsądek!!! Braci porządkowych prosimy o szczególną rozwagę, czujność i odpowiedzialność w kierowaniu ruchem, odrzućmy rutynę w tej służbie. Zmęczenie powoduje, że na trasie jesteśmy rozkojarzeni i stwarzamy niebezpieczne sytuacje!!! Dbajmy o swoje i innych zdrowie i życie. Przypominamy o przestrzeganiu regulaminu pielgrzymki, w którym zostaliśmy zobowiązani do noszenia odpowiedniego stroju.
Baza znajduje się w kościele nad zakrystią w Kostomłotach. Na Bazie funkcjonuje biuro rzeczy zagubionych i znalezionych.
Osoby, które chcą wysłać karty pocztowe za pośrednictwem naszej Bazy, bardzo prosimy o przekazanie ich dzisiaj na Bazę. Przypominamy, iż chcąc wysłać pocztówkę z pielgrzymki przez Bazę należy dopłacić 4zł.
Kuchnia pielgrzymkowa działa dziś w Kostomłotach przy stadionie (pole namiotowe gr. 4).
Dziś w kościele w Kostomłotach po Mszy Świętej o godz. 2000 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej adoracji Jezusa Chrystusa.
Apel w Kostomłotach w kościele dla grup znajdujących się w pobliżu kościoła, prowadzi grupa 3. Pozostałe grupy na polach namiotowych. Apel w Tumlinie na polach namiotowych.
Osoby, które dojechały do Pielgrzymki prosimy o zapisanie się u Księdza Przewodnika. Wpisowe od Suchedniowa wynosi 25 zł za dzień.
Jutro: 
- będziemy w liturgii wspominać Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Z tej racji otoczmy modlitwą diakonów pielgrzymujących razem z nami: diakona Marcina Tobiasza z gr 8 i diakona Cezarego Kępkę z gr. 8c. Dziękujemy im za posługę w naszej pielgrzymce.

- Centralna Służba Muzyczna zaprasza do kościoła w Łopusznie na godz. 1845 wszystkie zespoły muzyczne posługujące w grupach na wspólne przećwiczenie śpiewów na Mszę Świętą w Mirowie oraz na wałach jasnogórskich.

- grupy kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu

- grupa 14: pobudka o godz 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.

- pozostałe grupy kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym gr. 11, 12 i 12b (przy ul. Żytniej). Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.

Dyżury na jutro:
- liturgia: grup 5 i 11

- służba czystości grupy 8b, 9 (po 2 osoby z grupy)

- kuchnia – grupy 12 i 12b (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )

Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie o godz. 900. 

 

Z pozdrowieniami i darem modlitwy

Kierownictwo Pielgrzymki Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com