Biuletyn - 6.08.2023 r.

1

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY

43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

6 sierpnia 2023 r.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dziś przeszliśmy etapy: 
- z Czarnolasu do Ciepielowa, długości 26 km;

- z Czarnolasu do Wielgiego, długości 31 km;

- z Łagowa do Wielgiego, długości 29 km;

przechodząc przez parafie w Zwoleniu i parafię Jasieniec Solecki. Grupy nocują w Ciepielowie i Wielgiem. Pątnicy obu kolumn: siedleckiej i bialskiej weszły już na jedną trasę.

Dziś, w święto Przemienienia Pańskiego w ramach konferencji pielgrzymkowej pt. „Młodzi teraźniejszością Kościoła” słyszeliśmy o ważnej roli młodych w Kościele. Kościół nie może istnieć bez ludzi młodych, potrzebuje ich młodzieńczego entuzjazmu, aby iść i realizować Chrystusowe posłannictwo. Pamiętajmy również o łączności z młodym Kościołem, który zgromadził się w Lizbonie na światowych Dniach Młodzieży. 
W dniu dzisiejszym naszymi modlitwami ogarniamy Służbę Przemarszu i Porządkową.
Dziękujemy ks. Markowi Weresie i ks. Przemysławowi Świderskiemu za dzisiejszą posługę Słowa w parafiac Wygoda i Ciepielów.
Dziś przeżywamy 2 dzień nowenny pielgrzymkowej.
Apel dla grup 9, 9b i 14 w kościele w Wielgiem, pozostałe grupy na własnych polach namiotowych.
Na pół godziny przed apelem jasnogórskim prowadzonym w kościołach lub kaplicach będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do osobistej, cichej adoracji (dziś w kościele w Wielgiem).
Pamiętajmy, że pielgrzymka ma charakter religijno – pokutny. Zachowajmy odpowiednią postawę i strój godny pielgrzyma. O ile właściwa postawa Pielgrzyma jest pięknym świadectwem, dawanym wobec tych, których spotykamy, o tyle postawa niewłaściwa jest wielkim zgorszeniem!
Korzystając z życzliwości ludzi spotykanych po drodze, pamiętajmy o bezpośrednim podziękowaniu za otrzymywane poczęstunki, okazane serce oraz o stałej modlitwie w intencji naszych dobroczyńców. Umiejmy uszanować również dary, które otrzymujemy tak, aby ich nie marnować. 
Kuchnia w miejscowości Wielgie znajduje się przy polu namiotowym grup 10, 11, 12, 12b i 13 z cateringiem do pozostałych grup. Prosimy o wyznaczenie jednej osoby w każdej grupie, która będzie odpowiedzialna za umycie pojemnika na zupę. Czyste pojemniki należy zwrócić na Kuchnię (bez chochelki). 
Zaopatrzenie pielgrzymki organizowane jest przez samą Pielgrzymkę. W naszym zaopatrzeniu możemy nabyć najbardziej potrzebne produkty żywnościowe: chleb, bułki, konserwy, różne napoje, bardzo smaczne jogurty, oraz wiele innych artykułów.

 

Jutro:
- grupy 1, 1b, 2, 3, 4 i 5: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele w Ciepielowie, po jej zakończeniu wymarsz na polecenie Służby Przemarszu.

- grupy 6, 7, 8, 8b i 8c: pobudka o godz. 530, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 na polu namiotowym grup 6 i 7, spokojne śniadanie, wymarsz na polecenie Służby Przemarszu

- grupy kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele w Wielgiem. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.

Dyżury na jutro:
- liturgia: 3, 8, 10

- służba czystości: 5, 12b (po 2 osoby z grupy)

  • kuchnia – grupa 13 i 14 (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry)

 

Z pozdrowieniami i darem modlitwy

Kierownictwo Pielgrzymki 

 Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com