Biuletyn - 5.08.2023 r.

1
1

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY

43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

5 sierpnia 2023 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Dzisiaj fizycznie przebyliśmy etapy: 
- z Dęblina do Czarnolasu, długości 23 km;

- z Żyrzyna i Osin do Łagowa, długości ok. 32 km;

W dniu dzisiejszym na naszej pielgrzymce pochylaliśmy się nad Świętym porządkiem Kościoła. Kościół na ziemi jest jednocześnie wspólnotą ochrzczonych i społecznością hierarchicznie porządkowaną przez Ducha Świętego. Każdy człowiek, który żyje Bożym życiem w swoją codzienność wprowadza ład i porządek, żyje według konkretnych zasad i norm postępowania, które nie pochodzą od niego, ale są wyrazem posłuszeństwa Bogu. Modlimy się o to, aby każdy z nas żył tam, gdzie Bóg nas postawił i realizował Jego posłannictwo.
W dniu dzisiejszym w sposób szczególny otaczamy modlitwą Służbę Techniczną i dziękujemy wszystkim, którzy dbają o nagłośnienie pielgrzymkowe.
Od dziś na trasie są już wszystkie grupy naszej pielgrzymki. Witamy grupę 6 z dekanatu Ryckiego oraz Harcerską 1b. W sumie w pielgrzymce pielgrzymuje około 1500 osób. 
Kolumna bialska do odpoczynku w Puławach przechodziła przez teren Archidiecezji Lubelskiej. Kolumna siedlecka po Mszy św. w Dęblinie opuściła naszą diecezję. Za Wisłą znajdujemy się na terenie Diecezji Radomskiej, której Pasterzem jest Biskup Marek Solarczyk a biskupem seniorem nasz rodak bp Henryk Tomasik. Kolumna siedlecka przeszła przez parafie: Zajezierze, Oleksów, Gniewoszów i Wygoda, kolumna bialska przez: Żyrzyn, Puławy (archidiecezja lubelska), Góra Puławska, Zarzecze i Łagów w diecezji radomskiej.
Dziś na trasie pielgrzymki towarzyszył nam ksiądz biskup Kazimierz Gurda, który przewodniczył Mszy Świętej w Dęblinie a następnie odwiedził grupy w kolumnie Bialskiej. Dziękujemy za Jego obecność, pamięć i modlitwę.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowennę pielgrzymkową, poprzez którą przygotowujemy się również do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 
Przypominamy o segregacji śmieci!!! Do worków żółtych wrzucamy plastik (gnieciemy butelki, ale nie zakręcamy ich), do czarnych – wszystkie inne śmieci tzw. mieszane.
Przypominamy, że w czasie liturgii do prowadzenia śpiewów zapraszane są zespoły muzyczne ze wszystkich grup uczestniczących w Mszy Świętej. Nad oprawą muzyczną w czasie Eucharystii czuwa centralna służba muzyczna. W sytuacjach gdy jej nie ma (Msze Święte mogą być w różnych miejscach jednocześnie), śpiew prowadzi grupa mająca dyżur liturgii wraz z muzycznymi innych grup. Zachęcamy do zaopatrywania się w nowe śpiewniki PPP, które są do nabycia w sekretariatach każdej z grup.
Informacja dla służby muzycznej: materiały na próbę muzycznych, która jest planowana w Łopusznie znajdują się na stronie internetowej Pielgrzymki. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Jutro niedziela i Święto Przemienienia Pańskiego. Zatroszczmy się, by nie spóźniać się na Mszę Świętą, a nawet postarać się przyjść nieco wcześniej, aby się do niej należycie przygotować. Ofiary złożone w czasie Mszy Świętej są przeznaczone dla parafii, w której sprawujemy Mszę Świętą, jako wyraz naszej wdzięczności za wszelkie dobro. Pamiętajmy, że kapłani są zawsze gotowi służyć w Sakramencie Pojednania w trosce o czystość naszych serc, głównie w czasie drogi, na końcu Grupy – do tego szczególnie zachęcamy. 
Dzisiaj nocujemy: kolumna siedlecka – w Czarnolesie;
 kolumna bialska – w Łagowie.

Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się w Czarnolesie przy polu grup 8 i 8b. Kuchnia prosi o jak najszybsze dostarczenie wszystkich pojemników na zupę, które znajdują się w samochodach bagażowych. W przeciwnym razie grupy nie otrzymają swojej strawy.
Baza znajduje się przy kaplicy w Czarnolesie.
Z pomocy medycznej korzystamy na polach namiotowych swoich Grup. W sytuacjach wymagających interwencji bądź konsultacji lekarskiej kontaktujemy się z Centralną Służbą Zdrowia. Z pomocy medycznej w punktach medycznych własnych grup starajmy się korzystać najpóźniej do godziny 2030. 
Od dziś działa Zaopatrzenie wyraźnie oznakowane symbolami pielgrzymkowymi.
Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w Pielgrzymce jest zapisanie się do Grupy, posiadanie Karty Uczestnictwa i znaczka noszonego GODNIE!!!! i w widocznym miejscu. Bardzo ważne jest dokładne wypełnienie Karty, szczególnie podanie numeru PESEL oraz podpisanie Regulaminu. 
Przypominamy, że na dyżur w Kuchni czy w Służbie Czystości należy uzyskać pozwolenie Księdza Przewodnika, wpisane w Kartę Uczestnictwa Pielgrzyma. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni!
Pielgrzymkową zupę możemy pobierać przy samochodzie bagażowym swojej Grupy.
Apel w kościele w Czarnolesie dla grupy 1
Ze względu na pogodę grupa 1 ma możliwość noclegu w kościele. Grupy mające pole namiotowe przy halach mogą nocować w środku. Hale są posprzątane i przygotowane dla pątników
Jutro Msza Święta dla kierowców razem z pielgrzymami. Prosimy o sprawne zdawanie bagażu, aby kierowcy zdążyli na Mszę św.
Prośba ks. Proboszcza z Ciepielowa: z racji niedzieli samochodami pielgrzymkowymi nie parkować na parkingach przy kościele i naprzeciwko kościoła.
Poranek:
- cała kolumna siedlecka: pobudka o godz. 500, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta w kaplicy o godz. 630, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu

- grupa: 14: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta na polu namiotowym o godz. 600.

- pozostałe grupy kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta przy kościele o godz. 600. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.

Dyżury na jutro:
- liturgia: 2, 11

- służba czystości – 4, 9b (po 2 osoby z grupy)

  • kuchnia – grupa 6, 8 (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )

Z darem modlitwy,

Kierownictwo PiegrzymkiNajnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com