Biuletyn - 3.08.2023

1
2

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY

43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

3 sierpnia 2023 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Pątników, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczęli pielgrzymowanie. Od dzisiaj na pątniczym szlaku razem z nami pielgrzymują grupy 4 i 5 z Garwolina i dekanatu osieckiego, część grupy 7 ze Stoczka Łukowskiego, grupa 8 z Łaskarzewa, 8b z Gończyc, 11 i 12 z Łukowa oraz 13 z Radzynia Podlaskiego.
Dzisiaj przebyliśmy etapy: 
- ze Starej Róży do Żelechowa, długości 30 km;

- z Garwolina do Maciejowic, długości 27 km;

- z Wilgi do Maciejowic, długości 23 km;

- z Łaskarzewa do Maciejowic, długości 13 km;

- z Gończyc do Życzyna, długości 17 km;

- z Radzynia Podlaskiego do Jeziorzan, długości 35 km;

- z Łukowa do Woli Gułowskiej, długości 32 km;

- z Tarkawicy do Sobieszyna, długości 31 km.

Dziękujemy Bogu i cieszymy się, że wiele osób pozostających w domach rozpoczyna pielgrzymowanie duchowe uczestnicząc w swoich parafiach w wieczornych spotkaniach modlitewnych. W dniu dzisiejszym mówiliśmy o przymiotach Kościoła, który jest Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski. Tę prawdę wypowiadamy również przy wyznaniu wiary w czasie liturgii Mszy Świętej we wszystkie uroczystości i niedziele. 
Dziękujemy Biskupowi Kazimierzowi Gurdzie, który przewodniczył dzisiaj Mszy Świętej sprawowanej na wyjście pielgrzymów z Garwolina.
Postawą pielgrzyma jest wdzięczność za otrzymane dobro. Pamiętajmy o tym przy każdej doświadczanej życzliwości. Pamiętajmy o podziękowaniach przez mikrofon w imieniu całej Grupy za otrzymane dary. Codziennie również modlimy się w intencji wszystkich Dobroczyńców Pielgrzymki, Pielgrzymów fizycznych i Pielgrzymów duchowych. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się za autorów rozmyślań, konferencji i nowenny pielgrzymkowej.
Punkty medyczne organizują poszczególne grupy we własnym zakresie. Prosimy o korzystanie z pomocy medycznej bezpośrednio po przyjściu na nocleg, jeszcze przed Apelem. Przypominamy jednocześnie o wdzięczności za bezinteresowną pomoc Sióstr i Braci ze służby medycznej. W przypadku potrzeby konsultacji Lekarza, prosimy o kontakt z Centralną Służbą Zdrowia. Służba medyczna przypomina również o konieczności spożycia rano śniadania, a w ciągu całego dnia o nawadnianiu organizmu oraz noszeniu nakrycia głowy. W naszej pielgrzymce NIE MA KARETEK. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy medycznej zgłasza się do służby medycznej w grupie. Po konsultacji i wpisie do katy pątnika, jeśli jest tak potrzeba, ŁĄCZNIK GRUPY podwozi pątnika na kolejny odpoczynek lub bezpośrednio na Pielgrzymkowy punkt medyczny w miejscowości noclegowej.
Jutro przeżywamy I piątek miesiąca. Wiele osób praktykuje obchodzenie pierwszych piątków miesiąca ufając obietnicom jakie przekazał Pan Jezus Św. Małgorzacie Marii Alacoque i wynagradzając za grzechy swoje i całego świata. Zachęcamy do takiej praktyki.
Dzisiaj Apel na polach namiotowych grup. W kościele w Żelechowie od godziny 20:30 i podczas Apelu jasnogórskiego będą posługiwali kapłani w sakramencie Pokuty. Zachęcamy, aby korzystać z sakramentu Pokuty podczas trasy prosząc o posługę kapłana idącego w grupie.
Przypominamy, że Katolickie Radio Podlasie oraz diecezjalna telewizja internetowa Faro TV towarzyszy pielgrzymom na trasie oraz transmituje o godz. 21.00 apele pielgrzymkowe z trasy pielgrzymkowej. 
Jutro:
- grupy z kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży i Msza Święta godz. 600. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz Grup.

- dla Grup w Jeziorzanach i Przytocznie: pobudka o godz. 530, śniadanie, pakowanie bagaży i Msza Święta o godz. 700. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz Grup na trasę Pielgrzymki. 

- dla Grup w Woli Gułowskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży i Msza Święta w kościele o godz. 600.

Dyżury na jutro:
- liturgia: 7, 9b

- służba czystości: Grupa 2 oraz 10 (po 2 osoby z grupy).

 

Z pozdrowieniami i darem modlitwy

Kierownictwo Pielgrzymki 

 

 

 Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com