Biuletyn - 2.08.2023

1

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY

43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

2 sierpnia 2023 r.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów na szlaku 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, której hasło brzmi WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. W tym roku w sposób szczególny pragniemy rozważać czym jest Kościół, który założył Jezus Chrystus, pragniemy poznawać jaki ten Kościół jest, będziemy zgłębiać prawdę, że każdy z nas jest cząstką tego Kościoła Chrystusowego. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Pątników Duchowych, którzy gromadzą się w swoich parafialnych kościołach. Formą łączności z Duchowymi Pielgrzymami są przekazywane przez nich intencje, które włączamy do Modlitwy Różańcowej w Grupie, a następnie przekazujemy do Kierownictwa Pielgrzymki. Odpowiadając na apel ks. bpa módlmy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin i parafii, by nie zabrakło szafarzy sakramentów świętych w naszej diecezji jak i na całym świecie.
Jutro przeżywamy I czwartek miesiąca. Dziękujemy Bogu za dar sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Posługując się już nową numeracją grup pielgrzymkowych, na szlaku pątniczym są już grupy: 1, 2 i 3, które wyruszyły z Siedlec, 9 i 9b z Białej Podlaskiej, 10 z Łosic i Międzyrzeca Podlaskiego, 13 z Komarówki Podlaskiej oraz 14 z Włodawy i Parczewa. Wszystkich Pątników prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w Pielgrzymce. Przestrzeganie Regulaminu pozwoli nam na właściwe wykorzystanie czasu Pielgrzymki, zapewni bezpieczeństwo i porządek, konieczne na szlaku pielgrzymowania. Zwróćmy szczególną uwagę na odpowiedni strój, w tym nakrycie głowy. Regulamin znajduje się w Karcie Uczestnictwa. Po zapoznaniu się z nim, należy wyrazić swoją aprobatę przez własnoręczny podpis.
W Karcie Uczestnictwa musi znaleźć się numer PESEL oraz dokładnie wypełniona Karta Zdrowia Pielgrzyma. Prosimy dopilnować tego już dzisiaj!
Dziękujemy Biskupowi Ordynariuszowi Kazimierzowi Gurdzie, który rano w katedrze siedleckiej sprawował Mszę Świętą inaugurującą 43. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę.
W dniu dzisiejszym w imieniu pielgrzymki pomocą duszpasterską w Turowie podczas odpustu parafialnego służyli: ks. Marek Kondej z gr. 9, o. Sebastian Marcinkowski z gr. 9b. Dziękujemy za ich posługę.
Dzisiaj fizycznie przebyliśmy etapy: 
- z Siedlec do Starej Róży, długości 30 km;

- z Drelowa do Radzynia Podlaskiego, długości 30 km;

- z Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego, długości 26 km; 

- z Komarówki Podlaskiej do Radzynia Podlaskiego, długości 27 km;

- z Parczewa do Tarkawicy, długości 28 km.

Noclegi Grup: w Starej Róży, Radzyniu Podlaskim i w Tarkawicy. Apel punktualnie o godz. 2100: w Starej Róży na polu namiotowym prowadzi gr. 2, w Radzyniu Podlaskim prowadzi gr. 9.
Baza w Stoczku Łukowskim.
Punkty medyczne na polach poszczególnych Grup. W sytuacjach wyjątkowych pomocą służy Centralna Służba Medyczna stacjonująca Szkole w Starej Róży.
W czasie liturgii do prowadzenia śpiewów zaprosz są zespoły muzyczne ze wszystkich grup uczestniczących w Mszy Świętej. Nad oprawą muzyczną w czasie Eucharystii czuwa centralna służba muzyczna. W sytuacjach gdy jej nie ma (Msze Święte mogą być w różnych miejscach jednocześnie), śpiew prowadzi grupa mająca dyżur liturgii wraz z muzycznymi innych grup.
Jutro:
- w Starej Róży Grupy 1, 2 i 3: pobudka o godz. 530, zdanie bagaży i wymarsz. Msza św. w kościele w Stoczku Łukowskim o godz. 900.

- w Radzyniu Podlaskim: w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy: pobudka o 4.30, zdanie bagaży, Msza Święta o godz. 6.00

- Grupa 14: według ustaleń Księży Przewodników.

Dyżury na jutro:
- liturgia: 7, 13
- służba czystości: Grupa 1, 9 (po 2 osoby z grupy)

Z pozdrowieniami i darem modlitwy

Kierownictwo Pielgrzymki

 

 

 Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com