Kapłańskie rekolekcje pielgrzymkowe

W dn. 14-17 maja w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, odbędą się tradycyjne rekolekcje kapłanów, którzy posługują w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Wspólne ćwiczenia duchowe stanowią ważny element przygotowania do tegorocznego pielgrzymowania, które będzie przebiegać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Do udziału w rekolekcjach zaprasza ks. Paweł Bielecki – kierownik Pieszej Pielgrzymi Podlaskiej. - Zwyczajem lat ubiegłych, pragniemy jak najlepiej przygotować się do tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Planowane są istotne działania organizacyjne, nowa numeracja grup i inne zmiany w 43. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej. Dlatego już dzisiaj zapraszam wszystkich kapłanów, którym leży na sercu nasza pielgrzymka na Jasną Górę, do przeżycia rekolekcji - zarówno tych, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak, jak też i prowadzących pielgrzymowanie duchowe w parafii. Będzie to czas wspólnej modlitwy, zadumy, dyskusji, ale też odpoczynku i miłego spędzenia czasu w kapłańskiej wspólnocie - zaprasza ks. Paweł Bielecki.

Decyzją ks. bpa Kazimierza Gurdy, rekolekcje te spełniają obowiązek odbycia rekolekcji „w diecezji” z racji, że są przez diecezję organizowane. Na zakończenie rekolekcji będzie możliwość otrzymania zaświadczenia o ich odbyciu do przedstawienia w szkole.

Rekolekcje odbędą się w dniach: 14-17 maja br. w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, ul. Posmyk 5, 42-700 Lubliniec w diecezji gliwickiej.Będzie możliwość wspólnego wyjazdu na rekolekcje busem, który wyjedzie z Siedlec.
Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. Karol Godlewski – kapłan archidiecezji białostockiej, student teologii dogmatycznej KUL.

Chęć wzięcia udziału w rekolekcjach należy zgłaszać do:
ks. Pawła Bieleckiego (w miarę możliwości jak najszybciej) ostatecznie do 7 maja,
pod numerem telefonu: 513 868 604
lub drogą mailową: pielgrzymka@pielgrzymka-podlaska.pl

 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com