Biuletyn - 12.08.2022

5
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • z Żelisławic i Żelisławiczek do Przyrowa, długości ok. 31 km,
  • z Czarncy do Zarębic i Stanisławówki, długości ok. 35 km,
   przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna. Nocujemy na terenie parafii Przyrów.
 2. Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. 42. PPP na Jasną Górę powoli dobiega końca. Zanim spojrzymy w oczy Matki zastanówmy się nad tym, co się dokonało. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia będzie Lasek Pojednania. Niech pomocą do jego przeżycia stanie się rachunek sumienia. Warto zastanowić się, co nowego ta pielgrzymka wniosła w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi? Czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem (podjęłam) jakieś konkretne postanowienia dotyczące mojego życia rodzinnego? Niech przykład Świętej Rodziny będzie dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą, abyśmy w swoim życiu budowali szczere relacje rodzinne, wspierali się wzajemnie, troszczyli się o świętość naszych rodzin, by rodzina była Domowym Kościołem.
 3. Osobom, które dołączają do pielgrzymki, przyjeżdżają na ostatnie dni pielgrzymowania, przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. Bardzo prosimy, aby przyjeżdżając do pielgrzymki NIE TOWARZYSZYĆ SAMOCHODEM PRZY GRUPIE.
 4. Dziś przeżywamy już 8 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 5. Baza znajduje się w sali przy kościele w Przyrowie.
 6. Punkt medyczny znajduje się w Przyrowie przy Bazie
 7. Kuchnia znajduje się w Przyrowie w „brzózkach” za cmentarzem
 8. Apel dla grup: 1b, 2 i 5, 3 i 6, 4, w kościele w Przyrowie (prowadzi grupa 2 i 5), pozostałe Grupy na polach namiotowych.
 9. Jutro:
  • kolumna siedlecka:
   • - pobudka o godz. 3.45, śniadanie, sprawne składanie bagaży
   • - wymarsz o godz. 4.30, prowadzi Grupa 1b, następnie 2 i 5, 3 i 6, 4, 7a, 7b i c, 8, 9a, 9b, 9c, 9d
  • kolumna bialska:
   • - pobudka o godz. 4.15, śniadanie, sprawne składanie bagaży;
   • - wymarsz o godz. 5.00, prowadzi Grupa 10a i 11, 10b, 12 i 13, 14a, 14b i c, 15a i b, 16 i 17.
 10. Jutro Msza Święta w Mirowie o godz. 18.00. Mszę Świętą będą sprawować bpi Kazimierz Gurda i Grzegorz Suchodolski wraz z kapłanami. Zespoły Muzyczne z wszystkich Grup gromadzą się o godz. 16.45, a alumni i ministranci o 17.15 w celu przygotowania celebry. W czasie tej Mszy zostanie odmówiona modlitwa z rodzinami i za rodziny.
 11. Przypominamy, że Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji zaprasza do udziału w festiwalu Hosanna, który odbędzie się w dniach 16-18 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Aby zgłosić swój udział należy do 28 sierpnia nagrać i przesłać przez formularz zgłoszeniowy trzy utwory o tematyce chrześcijańskiej w języku polskim. Udział mogą wziąć zarówno soliści jak i zespoły, bez ograniczeń wiekowych. Poza przeglądem konkursowym w tym roku odbędzie się również drużynowa gra miejska. O tym pięknym czasie modlitwy i Bożego ducha więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu bądź Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej.
 12. Dyżury na jutro:
  • służba czystości grupy 1b, 15a i b (po 2 osoby z grupy)
 13. Kuchnia prosi o zwrot na kuchnię wszystkich baniek na zupę i chochelek (oczywiście czystych!!!) dziś do godz. 20.00. (do TIRa kuchni)
 14. Ks. Marek Zalewski – kapelan kierowców będzie sprawował Mszę Świętą o godz. 9.00 w Mirowie za wszystkich kierowców posługujących na pielgrzymce i ich pomocników. Po Mszy Świętej zaprasza na kawę i ciastko.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com