Biuletyn - 11.08.2022

5
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • z Łopuszna i Jedla do Żelisławic i Żelisławiczek, długości 34 km
  • z Eustachowa i Józefiny do Czarncy, długości 29 km,
   przechodząc przez parafie: Stojewsko, Krasocin i Włoszczowa. Nocujemy na terenie parafii Czarnca.
 2. Dzisiaj na Pielgrzymce poruszamy temat odpowiedzialnego rodzicielstwa. Rodzina to miejsce, gdzie rodzi się życie. W etyce małżeńskiej odpowiedzialne małżeństwo oznacza świadome kierowanie płodnością. Nauczanie Kościoła o wartości życia jest niezmienne. Należy z największą troską ochraniać życie od samego jego poczęcia.
 3. Coraz bardziej zbliżamy się do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry. Od początku staramy się nie marnować kolejnych dni, które dał nam Pan, ale te ostatnie dni zdają się być wyzwaniem szczególnym. Módlmy się za siebie nawzajem, a zwłaszcza za tych, którzy boją się lub lekkomyślnie zwlekają z podjęciem dzieła przemiany, którzy szczególnie potrzebują Spowiedzi Świętej.
 4. Dziękujemy naszym Braciom i Siostrom muzycznym za obecność na spotkaniu z Centralną Służbą Muzyczną w Łopusznie i codzienne zaangażowanie na trasie pielgrzymki.
 5. Coraz częściej docierają do Kierownictwa Pielgrzymki skargi mieszkańców, że po noclegu grup, na polu namiotowym zostały śmieci nierzadko pochowane pod krzakami, w różnych szczelinach itp. Bardzo prosimy o zadbanie o czystość miejsc, w których przebywamy i generalnie zachowania godne chrześcijanina.
 6. Dziś przeżywamy 7 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 7. Baza znajduje się przy kaplicy w Żelisławicach.
 8. W razie potrzeby konsultacji lub interwencji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia. Punkt medyczny i kuchnia znajduje się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach.
 9. Przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy dojeżdżających do pielgrzymki, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu. W Pielgrzymce nie może być anonimowych osób pielgrzymujących bez znaczka pielgrzymkowego jako identyfikatora.
 10. Przypominamy, że noszenie godnego stroju, zakrywającego „pewne” części ciała (od kolan po ramiona) obowiązuje również na polach namiotowych. Niestety niektórzy pątnicy nie przestrzegają tego punktu regulaminu również na trasie. W tej kwestii potrzebna jest poprawa.
 11. Apel dla grupy 9c w kaplicy w Żelisławicach, prowadzi Diecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, apel dla grup: 10a i 11, 10b, 12 i 13, 16 i 17 w kościele w Czarncy, prowadzi 16 i 17. Pozostałe grupy na swoich polach namiotowych.
 12. Jutro:
  • grupy 1b, 2 i 5, 4, 9b, 9c: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 przy kaplicy w Żelisławicach. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 3 i 6, 7a, 7b i c, 8, 9a, 9d: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym grupy 3 i 6. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 10a i 11, 10b, 12 i 13, 16 i 17: pobudka o godz 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 przy kościele w Czarncy. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy, 14a, 14b i 14c, 15a i b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym 14-ek. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 13. Dyżury na jutro:
  • liturgia: 3 i 6, 9c, 14b i c, 16 i 17
  • służba czystości: grupa 8 i 14b i c (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupy: 12 i 13, 14a (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 14. Msza Święta dla Kierowców w Przyrowie o godz. 10.00.


 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com