Biuletyn - 10.08.2022

5
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • - z Tumlina do Eustachowa i Józefiny, długości ok. 30 km
  • - z Kostomłotów do Łopuszna i Jedla, długości również ok. 30 km
   przechodząc przez parafie: Chełmce i Strawczyn. Nocujemy na terenie parafii Łopuszno.
 2. Dzisiaj Kościół przeżywa święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Otaczamy modlitwą wszystkich diakonów a szczególnie tych posługujących w naszej Pielgrzymce: Aleksandra Lisa (gr. 15a), Jana Kociubińskiego (gr. 3 i 6) i Pawła Siduna (gr. 17). Uświadamiamy sobie, jak ważna jest postawa służby w codziennym życiu rodzinnym i wspólnoty Kościoła. Maryja – Pokorna Służebnica Pańska jest dla nas wzorem. Tym, co zabija miłość i postawę służby są grzechy współżycia przedmałżeńskiego i pozamałżeńskiego, grzechy niewierności małżeńskiej, konkubinatu, pornografii i masturbacji, homoseksualizmu i inne. Niech tegoroczna pielgrzymka pomoże nam oczyścić nasze serca z tego wszystkiego co nie Boże i przyczyni się do naszego nawrócenia i uzdrowienia.
 3. Dziś na trasie po raz pierwszy spotkaliśmy drogowskaz z napisem „Częstochowa”. Jest to już wyraźny znak, że Pielgrzymka zbliża się do swego celu – Jasnej Góry. Niech każdy z nas poszuka odpowiedzi na rodzące się pytania: co nowego wnoszą tegoroczne rekolekcje pielgrzymkowe w moje życie duchowe? Czy wiem, z jaką intencją pielgrzymuję? Czy już wiem, jaką rolę w moim życiu pełni wiara? Czy już wiem, do kogo Bóg mnie posyła jako swojego posłańca, abym zaświadczył o Jego miłości? Czym jest dla mnie Kościół? Czy modlę się za wspólnotę Kościoła? Co troszczę się o powołania kapłańskie i zakonne? Czy modlę się za kapłanów? Czy modlę się o świętość rodziny? Czy troszczę się o nią? Czy moja wiara staje się mocniejsza, a modlitwa gorliwsza? Czy kształtuje się już moje bardzo konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Czy nie odkładam – na bliżej nieokreśloną przyszłość – Spowiedzi Świętej?
 4. Przypominamy zasadę, że nie rozbijamy żadnych namiotów przed przyjściem grupy na pole namiotowe. Wyjątek stanowią służba zdrowia (ze względu na pełnioną posługę w grupie) – łącznik grupy może przywieźć służbę medyczną z ostatniego etapu na nocleg. oraz osoby pełniące dyżur nocny (te osoby powinny mieć wpisany dyżur w kartę pątnika). Przypominamy również o całkowitym zakazie palenia papierosów i picia alkoholu.
 5. Dziś przeżywamy 6 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 6. Baza znajduje się w szkole w Łopusznie (idąc od kościoła, wchodzimy w pierwszy wjazd przed szkołą i udajemy się na podwórze). W Bazie funkcjonuje Biuro Rzeczy zagubionych i znalezionych. Prosimy na bieżąco je odbierać, jak również o przekazywanie rzeczy znalezionych do Bazy.
 7. W przypadku potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia.
 8. Kuchnia pielgrzymkowa działa w Józefinie – przy starym tartaku.
 9. W trosce o bezpieczeństwo na polach namiotowych prosimy, by nie pozostawiać zapalonych butli gazowych bez obserwacji.
 10. Przypominamy braciom i siostrom kwatermistrzom grup, że ich zadaniem jest pojawić się przed południem na nowym polu namiotowym i sprawdzenie, czy niczego nie brakuje oraz doprowadzenie grupy z ostatniego odpoczynku na pole namiotowe. Równocześnie prosimy kwatermistrzów o zatroszczenie się, by po wyjściu grupy z pola namiotowego pozostał ład i porządek (w sposób szczególny zwracamy uwagę na czystość i porządek pomieszczeń, z których korzystamy).
 11. Apel w kościele w Łopusznie prowadzi 9c. Pozostałe grupy na polach namiotowych.
 12. Centralna Służba Muzyczna zaprasza dzisiaj do Łopuszna do kościoła na godz. 18.45 wszystkie zespoły muzyczne posługujące w grupach na wspólne przećwiczenie śpiewów na Mszę Świętą w Mirowie.
 13. Pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym odszedł do wieczności ks. Jan Zaleszczyk – kapłan naszej diecezji, związany z początkami naszej pielgrzymki, w ostatnim czasie posługujący w parafii św. Zygmunta w Łosicach. Otoczmy Go naszą modlitwą.
 14. Jutro:
  • grupy 1b, 2 i 5, 3 i 6, 4, 7a, 7b i c: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym grup: 2 i 5, 7a, 7b i c. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 8, 9a, 9b, 9c, 9d: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym w ośrodku sportowym. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 10a i 11, 10b, 12 i 13: pobudka o godz 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 w kościele w Łopusznie. Wymarsz z pola namiotowego o godz. 600 na polecenie Przewodników Grup.
  • grupy, 14a, 14b i c, 15a i b, 16 17: pobudka o godz. 530, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 na polu namiotowym 15-ek. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 15. Dyżury na jutro:
  • liturgia: grupa 1b, 9a, 12 i 13, 15a i b
  • służba czystości: grupa 9d i 14a (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia: grupa 10a i 11, 10b (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 16. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie w kościele o godz. 900.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com