Biuletyn - 9.08.2022

5
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • z Suchedniowa do Kostomłotów, długości 32 km,
  • z Suchedniowa do Tumlina, długości 27 km,
   przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy również, że z tej diecezji pochodzi nasz biskup ordynariusz, Kazimierz Gurda.
 2. W dniu dzisiejszym rozważamy treści dotyczące ludzkiej płciowości. Mówimy o tym, że ma ona służyć miłości. Odkrywamy wielką potrzebę „pielęgnacji” (od tego słowa pochodzi słowo pielęgniarka) nie tylko swojego ciała, ale i relacji pomiędzy nami. Nasze ciało winno być zatem narzędziem miłości.
 3. Dziś, gdy w sposób szczególny dziękujemy Bogu za osoby posługujące w służbie zdrowia. Wyrażamy im naszą wdzięczność. Przypominamy o starej tradycji pielgrzymkowej, iż Służba Zdrowia nie stoi w kolejce… (np. do zaopatrzenia lub „toi-toi”, nie niesie plecaka, torby medycznej… itp.).
 4. Swoją obecnością na trasie pielgrzymki zaszczycił nas Biskup Grzegorz Suchodolski, który wczorajszego wieczoru spotkał się z kapłanami i klerykami posługującymi w pielgrzymce, a dziś przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 700 w intencji Służby Zdrowia. Dziękujemy za jego obecność, skierowanie słowo i pasterskie błogosławieństwo.
 5. Pamiętajmy, aby przechodząc obok kościołów pozdrowić Najświętszy Sakrament, a przechodząc obok cmentarzy – pomodlić się za zmarłych.
 6. Dziś przeżywamy 5 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 7. Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że pielgrzymowi nic się nie należy, a wszystko co otrzymujemy jest darem serca naszych dobrodziejów. Umiejmy wyrazić wdzięczność oraz uszanować to dobro, którego doświadczamy.
 8. Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa: na odpoczynki schodzimy wyłącznie w miejscach wskazanych przez Służbę Przemarszu, nie idziemy dalej niż wskazuje Przemarsz. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni! Pamiętajmy, że na drogach cały czas odbywa się ruch, a pielgrzymi, w żaden sposób nie są tam uprzywilejowani! Zachowajmy ostrożność i rozsądek!!! Braci porządkowych prosimy o szczególną rozwagę, czujność i odpowiedzialność w kierowaniu ruchem, odrzućmy rutynę w tej służbie. Zmęczenie powoduje, że na trasie jesteśmy rozkojarzeni i stwarzamy niebezpieczne sytuacje!!! Dbajmy o swoje i innych zdrowie i życie. Przypominamy o przestrzeganiu regulaminu pielgrzymki, w którym zostaliśmy zobowiązani do noszenia odpowiedniego stroju.
 9. Baza znajduje się w kościele nad zakrystią w Kostomłotach. Na Bazie funkcjonuje biuro rzeczy zagubionych i znalezionych.
 10. Osoby, które chcą wysłać karty pocztowe za pośrednictwem naszej Bazy, bardzo prosimy o przekazanie ich dzisiaj na Bazę. Przypominamy, iż chcąc wysłać pocztówkę z pielgrzymki przez Bazę należy dopłacić 4zł.
 11. Kuchnia pielgrzymkowa działa dziś w Kostomłotach przy remizie strażackiej.
 12. Apel w Kostomłotach w kościele dla grup znajdujących się w pobliżu kościoła, prowadzi grupa 9a. Pozostałe grupy na polach namiotowych. Apel w Tumlinie na polach namiotowych.
 13. Osoby, które dojechały do Pielgrzymki prosimy o zapisanie się u Księdza Przewodnika. Wpisowe od Suchedniowa wynosi 20 zł za dzień.
 14. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy pozostali w domach do uczestnictwa we Mszy św. w Mirowie 13 sierpnia o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji naszych rodzin. Na zakończenie Eucharystii odbędzie się obrzęd modlitwy rodzin i za rodziny. Żony będą modlić się za mężów, a mężowie za żony. Rodzice będą modlić się za dzieci, a dzieci za rodziców, a nad rodzinami wyciągną ręce kapłani, aby udzielić rodzinom Bożego błogosławieństwa. Zróbmy co w naszej mocy, aby całymi rodzinami wziąć udział w tym wydarzeniu. Prosimy wszystkich pątników fizycznych o przekazanie naszego zaproszenia swoim bliskim.
 15. Jutro:
  • będziemy w liturgii wspominać Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Z tej racji naszymi modlitwami będziemy otaczać naszych diakonów Aleksandra Lisa (gr. 15a), Jana Kociubińskiego (gr. 3 i 6) i Pawła Siduna (gr. 17). Dziękujemy im za posługę w naszej pielgrzymce.
  • Centralna Służba Muzyczna zaprasza do kościoła w Łopusznie wszystkie zespoły muzyczne posługujące w grupach na wspólne przećwiczenie śpiewów na Mszę Świętą w Mirowie. (szczegóły podamy jutro).
  • grupy kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 16 i 17: pobudka o godz 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy pozostałe kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym 14-ek (przy ul. Żytniej). Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 16. Dyżury na jutro:
  • liturgia: grup 7b i c, 14a
  • służba czystości grupy 9c, 10a i 11 (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupy 1b, 14b i c (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry)
 17. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie o godz. 1000.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com