Biuletyn - 8.08.2022

5
2
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • z Jasieńca Iłżeckiego i Małyszyna do Suchedniowa, długości 31 km, przechodząc przez parafie: Mirzec, Wąchock i Parszów. Nocujemy na terenie parafii Suchedniów.
 2. Dzisiaj na pielgrzymce słuchaliśmy konferencji „Kościół miejscem odkrywania i realizacji powołania”. Każdy jest powołany. Odkrywamy powołanie do małżeństwa, kapłaństwa, życia konsekrowanego czy indywidualnej formy życia. By dobrze rozeznać powołanie, bł. Jakub Alberione wypracował metodę 4P, czyli metodę czterech słów-kluczy: pomyśl, pomódl się, poradź się, podejmij decyzję. Niech czas tegorocznej pielgrzymki będzie pomocą dla tych, którzy jeszcze tej decyzji nie podjęli.
 3. Tradycyjnie dzisiaj na pielgrzymce w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich kapłanów i osoby życia konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim klerykom posługującym w Pielgrzymce a także wszystkim ministrantom posługującym przy ołtarzu Pańskim. Dziś swoje Msze Święte prymicyjne na pielgrzymce sprawowali neoprezbiterzy: ks. Mateusz Pasek oraz Bartosz Svabik. Na koniec udzielili prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy za ich obecność pośród nas i otaczamy naszymi modlitwami.
 4. W związku z tematyką tegorocznej pielgrzymki oraz intencjami, które nam towarzyszą pragniemy zaprosić Waszych bliskich, którzy pozostali w domach do uczestnictwa we Mszy św. w Mirowie 13 sierpnia o godz. 18.00. Na zakończenie Eucharystii odbędzie się obrzęd modlitwy rodzin i za rodziny. Żony będą modlić się za mężów, a mężowie za żony. Rodzice będą modlić się za dzieci, a dzieci za rodziców, a nad rodzinami wyciągną ręce kapłani, aby udzielić rodzinom Bożego błogosławieństwa. Zróbmy co w naszej mocy, aby całymi rodzinami wziąć udział w tym wydarzeniu.
 5. Baza znajduje się w Centrum Charytatywnym przy kościele.
 6. Pomoc medyczna na własnych polach namiotowych, w razie potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy kontaktować się z Kapelanem Służby Zdrowia. Przypominamy, aby skorzystać z przejazdu medycznego łącznikiem na kolejny odpoczynek lub nocleg należy otrzymać wpis służby medycznej do karty uczestnika.
 7. Centralny Punkt medyczny znajduje się przy szkole w Suchedniowie.
 8. Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się przy polu namiotowym Grup: 2 i 5, 3 i 6, 8, 9a.
 9. Apel w kościele dla grup znajdujących się w sąsiedztwie kościoła, prowadzi grupa 1b. Pozostałe Grupy – na własnych polach namiotowych.
 10. Każdego dnia zapraszamy zespoły muzyczne i ministrantów z wszystkich grup do gromadzenia się na piętnaście minut przed Mszą św. celem przygotowania liturgii.
 11. Pocztówki grupowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki w cenie 3,00 zł/szt można wysłać za pośrednictwem Bazy dopłacając 4,00 zł (razem 7zł). Karty do wysłania wraz z opłatą za znaczek przekazujemy do Bazy podczas odprawy księży Przewodników.
 12. Dziś przeżywamy 4 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 13. Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji zaprasza do udziału w festiwalu Hosanna, który odbędzie się w dniach 16-18 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Aby zgłosić swój udział należy do 28 sierpnia nagrać i przesłać przez formularz zgłoszeniowy trzy utwory o tematyce chrześcijańskiej w języku polskim. Udział mogą wziąć zarówno soliści jak i zespoły, bez ograniczeń wiekowych. Poza przeglądem konkursowym w tym roku odbędzie się również drużynowa gra miejska. O tym pięknym czasie modlitwy i Bożego ducha więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu bądź Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej.
 14. Jutrzejszy dzień jest dniem modlitwy za służbę zdrowia. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy na przestrzeni 42 lat naszej pielgrzymki posługiwali i posługują w tej służbie troszcząc się o zdrowie i kondycję drugiego człowieka. Przy tej okazji przypomnijmy stary, piękny zwyczaj naszej pielgrzymki: wyręczamy Siostry medyczne w niesieniu plecaka, torby medycznej, przepuszczając je w kolejce do toalety, zaopatrzenia, mycia itp.
 15. Jutro:
  • grupy kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na stadionie. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 10b, 12 i 13: pobudka o godz 5.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy pozostałe kolumny bialskiej: pobudka o godz. 5.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 w kościele. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 16. Liturgii w kościele będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. bp Grzegorz Suchodolski
 17. Dyżury na jutro:
  • liturgia: Służba Zdrowia
  • służba czystości grupy 9b, 16 i 17 (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupy: 4 i 9d (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 18. Msza dla Kierowców samochodów bagażowych i ich pomocników w Suchedniowie o godz. 9.00.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com