Biuletyn - 6.08.2022

5
 1. Dziś przebyliśmy etapy:
  • z Czarnolasu do Ciepielowa, długości 27 km;
  • z Łagowa do Wielgiego, długości 31 km;
   przechodząc przez parafie Zwoleń i Jasieniec Solecki. Grupy nocują w Ciepielowie, Gardzienicach i Wielgiem. Pątnicy obu kolumn: siedleckiej i bialskiej weszły już na jedną trasę.
 2. Dziś, w święto Przemienienia Pańskiego w ramach konferencji pielgrzymkowej poruszano kwestię miłości w małżeństwie, jej rozwój i zagrożenia. Miłość małżeńska jest „żywym odbiciem miłości Bożej. Miłość nie jest dana raz na całe życie. Świadomie pielęgnowana dojrzewa do nowych zadań, jakie stają przed małżonkami, a zaniedbywana przygasa i zanika. Miłość zatem należy sale pielęgnować i o nią się troszczyć.
 3. Dzisiaj przeżywamy I sobotę miesiąca. Naszą modlitwą, postanowieniami, pokutą i trudem pielgrzymowania wynagradzajmy niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
 4. Dziś przeżywamy 2 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 5. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Stanisławowi Sławińskiemu – Proboszczowi z Ciepielowa, który nieustannie ma gorące serce i dzieli się nim z tymi, którzy przybywają.
 6. Apel na własnych polach namiotowych.
 7. Pamiętajmy, że pielgrzymka ma charakter religijno – pokutny. Zachowajmy odpowiednią postawę. O ile właściwa postawa Pielgrzyma jest pięknym świadectwem, dawanym wobec tych, których spotykamy, o tyle postawa niewłaściwa jest wielkim zgorszeniem!
 8. Przypominamy o zakazie palenia papierosów i picia alkoholu.
 9. Pamiętajmy o segregacji śmieci. Bardzo prosimy o solidne zgniatanie plastikowych butelek po napojach i wrzucanie ich do żółtych worków!!! Pozostałe śmieci wrzucamy do worków czarnych.
 10. Korzystając z życzliwości ludzi spotykanych na naszej drodze, pamiętajmy o bezpośrednim podziękowaniu za otrzymywane poczęstunki, okazane serce oraz o stałej modlitwie w intencji naszych dobroczyńców. Umiejmy uszanować również dary, które otrzymujemy tak, aby ich nie marnować.
 11. Kuchnia w miejscowości Wielgie znajduje się przy polu namiotowym grup14a, b i c z dowozem na pola pozostałych Grup. Prosimy o wyznaczenie jednej osoby w każdej grupie, która będzie odpowiedzialna za umycie pojemnika na zupę. Czyste pojemniki należy zwrócić na Kuchnię.
 12. Zaopatrzenie pielgrzymki organizowane jest przez samą Pielgrzymkę. W naszym zaopatrzeniu możemy nabyć najbardziej potrzebne produkty żywnościowe: chleb, bułki, konserwy, wodę, bardzo smaczne jogurty i maślanki, napoje izotoniczne oraz wiele innych artykułów. Zachęcamy do korzystania z produktów świeżych i pewnego pochodzenia.
 13. Dzisiaj zapraszamy zespoły muzyczne ze wszystkich grup do kościoła w Ciepielowie na godz. 19.00. Odbędzie się próba śpiewu na Mszę Świętą w Mirowie.
 14. Jutro:
  • Jutro niedziela – pamiątka zmartwychwstania Chrystusa. Zadbajmy w tym dniu (i nie tylko) o niespóźnianie się na Mszę Świętą. Możemy również zadbać o strój niedzielny :-). Ofiary składane w dniu jutrzejszym pozostają w parafii, gdzie nocujemy, są one wyrazem wdzięczności za wszelkie doświadczane dobro.
  • grupy 1b, 2 i 5, 3 i 6, 4, 7a, 7b i c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele w Ciepielowie, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 8a, 9a, 9b, 9c i 9d: pobudka o godz. 500, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 630, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele w Wielgiem. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 15. Dyżury na jutro:
  • liturgia: 4, 9b, 12 i 13
  • służba czystości: 7b i c, 14b i c (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupa 15a i b, 16 i 17 (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry)
   (Przypominamy: np. „15a i b” traktujemy jako jedna grupa)
 16. Ze względu na niedzielę kierowcy samochodów bagażowych uczestniczą we Mszy Świętej razem z pielgrzymami.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com