Biuletyn - 5.08.2022

5
 1. Dzisiaj fizycznie przebyliśmy etapy:
  • - z Dęblina do Czarnolasu, długości 26 km;
  • - z Żyrzyna do Łagowa, długości 32 km;
  • - z Osin do Łagowa, długości 27 km.
 2. W dniu dzisiejszym na naszej pielgrzymce pochylaliśmy się nad zadaniami rodziny chrześcijańskiej. Są nimi: tworzenie wspólnoty osób, służba życiu, uczestnictwo w rozwoju społeczeństwa oraz uczestnictwo w życiu i misji Kościoła. Zastanówmy się, czy wszystkie te zadania są wypełniane w naszych rodzinach. Jeśli tak – niech Pan Bóg będzie uwielbiony, a jeśli nie… może warto zastanowić się dlaczego, i jak możemy to zmienić.
 3. Od dziś na trasie pojawiły się już wszystkie grupy naszej pielgrzymki. Witamy grupę 8 z dekanatu Ryckiego oraz Harcerską. W sumie w pielgrzymce pielgrzymuje około 1 500 osób.
 4. Kolumna bialska do odpoczynku w Puławach przechodziła przez teren Archidiecezji Lubelskiej. Kolumna siedlecka po Mszy św. w Dęblinie opuściła naszą diecezję. Za Wisłą znajdujemy się na terenie Diecezji Radomskiej, której Pasterzem jest Biskup Marek Solarczyk a biskupem seniorem nasz rodak bp Henryk Tomasik. Kolumna siedlecka przeszła przez parafie: Zajezierze, Oleksów, Gniewoszów i Wygoda, kolumna bialska przez: Żyrzyn, Puławy (archidiecezja lubelska), Góra Puławska, Zarzecze i Łagów w diecezji radomskiej.
 5. Dziś na trasie pielgrzymki towarzyszył nam ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, który przewodniczył Mszy Świętej w Dęblinie i odwiedził grupy w kolumnie bialskiej. Dziękujemy za Jego obecność, pamięć i modlitwę.
 6. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowennę pielgrzymkową, poprzez którą przygotowujemy się również do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rozważania opierają się na nauczaniu naszego wielkiego rodaka – bł. Stefana Wyszyńskiego, któremu na sercu mocno leżały sprawy rodziny.
 7. Przypominamy o segregacji śmieci!!! Do worków żółtych wrzucamy plastik (gnieciemy butelki, ale nie zakręcamy ich), do czarnych – wszystkie inne śmieci tzw. mieszane.
 8. Przypominamy, że w czasie liturgii do prowadzenia śpiewów zaproszeni są zespoły muzyczne ze wszystkich grup uczestniczących w Mszy Świętej. Nad oprawą muzyczną w czasie Eucharystii czuwa centralna służba muzyczna. W sytuacjach gdy jej nie ma (Msze Święte mogą być w różnych miejscach jednocześnie), śpiew prowadzi grupa mająca dyżur liturgii wraz z muzycznymi innych grup.
 9. Dzisiaj nocujemy:
  • kolumna siedlecka – w Czarnolesie;
  • kolumna bialska – w Łagowie.
 10. Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się w Czarnolesie przy polu grup 9b i 9c (na końcu drogi przed stacją paliw). Kuchnia prosi o jak najszybsze dostarczenie wszystkich pojemników na zupę, które znajdują się w samochodach bagażowych. W przeciwnym razie grupy nie otrzymają swojej strawy.
 11. Baza znajduje się przy kościele w Czarnolesie.
 12. Z pomocy medycznej korzystamy na polach namiotowych swoich Grup. W sytuacjach wymagających interwencji bądź konsultacji lekarskiej kontaktujemy się z Kapelanem Służby Zdrowia. Z pomocy medycznej w punktach medycznych własnych grup starajmy się korzystać najpóźniej do godziny 2030.
 13. Od dziś w każdej z naszych pielgrzymek działa Zaopatrzenie, wyraźnie oznakowane symbolami pielgrzymkowymi.
 14. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w Pielgrzymce jest zapisanie się do Grupy, posiadanie Karty Uczestnictwa i znaczka noszonego GODNIE!!!! i w widocznym miejscu. Bardzo ważne jest dokładne wypełnienie Karty, szczególnie podanie numeru PESEL oraz podpisanie Regulaminu.
 15. Przypominamy, że na dyżur w Kuchni czy w Służbie Czystości należy uzyskać pozwolenie Księdza Przewodnika, wpisane w Kartę Uczestnictwa Pielgrzyma. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni!
 16. Pielgrzymkową zupę możemy pobierać przy samochodzie bagażowym swojej Grupy.
 17. Apel w kościele w Czarnolesie dla grup 9d, pozostałe, na swoich polach namiotowych wg ustaleń przewodników.
 18. Jutro:
  • - będziemy przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że pielgrzymka to święty czas, w którym zaproszeni jesteśmy do przemiany naszych serc. Kapłani są zawsze gotowi służyć w Sakramencie Pojednania w trosce o czystość naszych serc, głównie w czasie drogi, na końcu Grupy – do tego szczególnie zachęcamy. W trakcie Apelu zasadniczo nie ma spowiedzi.
 19. Msza Święta dla kierowców bagażowych o godz. 10.00 w Ciepielowie.
 20. Poranek:
  • - grupy: 1b, 4, 7a, 7b i c, 9d: pobudka o godz. 500, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta w kaplicy o godz. 630, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy: 2 i 5, 3 i 6, 8, 9a, 9b, 9c: pobudka o godz. 500, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta na polu namiotowym grup 2 i 5, 3 i 6, 8 i 9a o godz. 630, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy: 10a i 11, 10b, 14a, 14b i c, 15a i b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta przy kościele o godz. 600. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy: 12 i 13: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta na polu namiotowym o godz. 600.
  • - grupy: 16 i 17: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta na polu namiotowym o godz. 600.
 21. Dyżury na jutro:
  • - liturgia: 3 i 6, 9d, 14a
   (warto wiedzieć: np. „3 i 6” traktujemy jako jedna grupa)
  • - służba czystości – 7a, 10b (po 2 osoby z grupy)
  • - kuchnia – grupa 8, 9b (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )

 22.  


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com