Biuletyn - 3.08.2022

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
42. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

3 sierpnia 2022 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Pątników, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczęli pielgrzymowanie. Od dzisiaj na pątniczym szlaku razem z nami pielgrzymują grupy 7a, 7b, 7c, część grupy 9a, grupy 9b, 9c, 14a, 14b i 15a.
 2. Dziękujemy Bogu i cieszymy się, że wiele osób pozostających w domach rozpoczyna pielgrzymowanie duchowe uczestnicząc w swoich parafiach w wieczornych spotkaniach modlitewnych. W dniu dzisiejszym zgłębialiśmy prawdę bezinteresownej miłości Boga do człowieka. Znakiem tej prawdziwej i wiernej miłości jest Krzyż, na którym dokonało się nasze odkupienie. Krzyż, którym zostaliśmy naznaczeni w chrzcie świętym. Miłość, która objawiła się na Krzyżu zaprasza nas do odpowiedzi na nią poprzez wiarę.
 3. Dziękujemy Biskupowi Grzegorzowi Suchodolskiemu, który przewodniczył dzisiaj Mszy Świętej sprawowanej na wyjście pielgrzymów z Garwolina oraz z Łaskarzewa.
 4. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • - ze Stoczka Łukowskiego do Żelechowa, długości 21 km;
  • - z Garwolina do Maciejowic, długości 27 km;
  • - z Wilgi do Maciejowic, długości 25 km;
  • - z Gończyc do Życzyna, długości 17 km;
  • - z Radzynia Podlaskiego do Jeziorzan, długości 36 km
  • - z Łukowa do Woli Gułowskiej, długości 33 km.
 5. Postawą pielgrzyma jest wdzięczność za otrzymane dobro. Pamiętajmy o tym przy każdej doświadczanej życzliwości. Pamiętajmy o podziękowaniach przez mikrofon w imieniu całej Grupy za otrzymane dary. Codziennie również sprawujemy Eucharystię w intencji wszystkich Dobroczyńców Pielgrzymki jak i Pielgrzymów fizycznych i Pielgrzymów duchowych.
 6. Punkty medyczne organizują poszczególne grupy we własnym zakresie. Prosimy o korzystanie z pomocy medycznej bezpośrednio po przyjściu na nocleg, jeszcze przed Apelem. Przypominamy jednocześnie o wdzięczności za bezinteresowną pomoc Sióstr i Braci ze służby medycznej. W przypadku potrzeby konsultacji Lekarza, prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia. Służba medyczna przypomina również o konieczności spożycia rano śniadania, a wciągu całego dnia o nawadnianiu organizmu oraz noszeniu nakrycia głowy. W tym roku w naszej pielgrzymce NIE MA KARETEK. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy medycznej zgłasza się do służby medycznej w grupie. Po konsultacji i wpisie do katy pątnika, jeśli jest tak potrzeba, ŁĄCZNIK GRUPY podwozi pątnika na kolejny odpoczynek lub bezpośrednio na Pielgrzymkowy punkt medyczny w miejscowości noclegowej.
 7. Apel na polach namiotowych o godz. 2100.
 8. Przypominamy, że Katolickie Radio Podlasie oraz diecezjalna telewizja internetowa Faro TV towarzyszy pielgrzymom na trasie oraz transmituje o godz. 21.00 apele pielgrzymkowe z trasy pielgrzymkowej. W dniu dzisiejszym o godz. 2140 odbędzie się kolejna audycja pielgrzymkowa w Katolickim Radiu Podlasie (pielgrzymi fizyczni powinni już spać bądź zasypiać :-) ).
 9. Jutro:
  • - grupy z kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży i Msza Święta godz. 600. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz Grup.
  • - dla Grup w Jeziorzanach i Przytocznie: pobudka o godz. 530, śniadanie, pakowanie bagaży i Msza Święta o godz. 700. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz Grup na trasę Pielgrzymki.
  • - dla Grup w Woli Gułowskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży i Msza Święta w kościele o godz. 600.
 10. Dyżury na jutro:
  • - liturgia: 9a, 10b
  • - służba czystości: Grupa 3 i 6 oraz 12 i 13 (po 2 osoby z grupy; np. „3 i 6” traktujemy jako jedna grupa).

 11.  


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com