Biuletyn - 09.08.2021r

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


9 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • - z Suchedniowa do Kostomłotów, długości 32 km,
  • - z Suchedniowa do Tumlina, długości 27 km,
 2. przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy również, że z tej diecezji pochodzi nasz biskup ordynariusz, Kazimierz Gurda.
 3. Wyrażamy naszą wdzięczność i troskę o Służbę Medyczną posługującą w Pielgrzymce. Przypominamy o starej tradycji pielgrzymkowej, iż Służba Zdrowia nie stoi w kolejce… (np. do zaopatrzenia lub „toi-toi”, nie niesie plecaka, torby medycznej… itp.). Doświadczenia codziennej troski Boga i drugiego człowieka wszyscy potrzebujemy. Bóg pierwszy troszczy się o nas jako o swoje dzieci. Bł. Ignacy Frańczuk jako mąż i ojciec siedmiorga dzieci w troskliwe ręce Boga złożył życie swoje i swoich najbliższych. Niech będzie nam wzorem ojcowskiej troski i orędownikiem w naszych sprawach.
 4. Cieszymy się nieustanną troską naszych Pasterzy. Dziś swoją obecnością na trasie pielgrzymki zaszczycił nas Biskup Grzegorz Suchodolski, który przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 7.00 w intencji Służby Zdrowia. Dziękujemy za jego obecność, skierowanie słowo i pasterskie błogosławieństwo.
 5. Pamiętajmy, aby przechodząc obok kościołów pozdrowić Najświętszy Sakrament, a przechodząc obok cmentarzy – pomodlić się za zmarłych.
 6. Dziś przeżywamy już 5 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 7. Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że pielgrzymowi nic się nie należy, a wszystko co otrzymujemy jest darem serca naszych dobrodziejów. Umiejmy wyrazić wdzięczność oraz uszanować to dobro, którego doświadczamy.
 8. Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa: na odpoczynki schodzimy wyłącznie w miejscach wskazanych przez Służbę Przemarszu, nie idziemy dalej niż wskazuje Przemarsz. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni! Pamiętajmy, że na drogach cały czas odbywa się ruch, a pielgrzymi, w żaden sposób nie są tam uprzywilejowani! Zachowajmy ostrożność i rozsądek!!! Braci porządkowych prosimy o szczególną rozwagę, czujność i odpowiedzialność w kierowaniu ruchem, odrzućmy rutynę w tej służbie. Zmęczenie powoduje, że na trasie jesteśmy rozkojarzeni i stwarzamy niebezpieczne sytuacje!!! Dbajmy o swoje i innych zdrowie i życie. Przypominamy o przestrzeganiu regulaminu pielgrzymki, w którym zostaliśmy zobowiązani do noszenia odpowiedniego stroju oraz zakazu spożywania lodów.
 9. Baza znajduje się w kościele nad zakrystią w Kostomłotach. Na Bazie funkcjonuje biuro rzeczy zagubionych i znalezionych.
 10. Osoby, które chcą wysłać karty pocztowe za pośrednictwem naszej Bazy, bardzo prosimy o przekazanie ich dziesiaj na Bazę. Przypominamy, iż chcąc wysłać pocztówkę z pielgrzymki przez Bazę należy dopłacić 3,50zł.
 11. Kuchnia pielgrzymkowa działa dziś w Kostomłotach przy remizie strażackiej.
 12. Apel dla grup: 1b, 4, 8, 9a i 9d w kościele w Kostomłotach. Pozostałe grupy na polach namiotowych.
 13. Osoby, które dojechały do Pielgrzymki prosimy o zapisanie się u Księdza Przewodnika Grupy. Wpisowe od Suchedniowa wynosi 75zł.
 14. Wciąż czekamy na zgłoszenia dostojnych jubilatów, którzy zawarli sakrament małżeństwa na pielgrzymce w Mirowie. Prosimy o zgłaszanie się do księży przewodników. Jubilaci odnowią przysięgę małżeńską, a my otoczymy ich swoją modlitwą.
 15. Jutro będziemy w liturgii wspominać Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Z tej racji naszymi modlitwami będziemy otaczać naszych diakonów. W tym roku święcenia diakonatu w naszej diecezji przyjęło trzech kandydatów.
 16. Centralna Służba Muzyczna zaprasza jutro do Łopuszna wszystkie zespoły muzyczne posługujące w grupach na wspólne przećwiczenie śpiewów na Mszę Świętą w Mirowie. (szczegóły podamy jutro)
 17. Jutro:
  • - grupy 1b, 3, 4, 6, 8, 9a i 9d: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 w kościele. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 1, 2, 5 i 9c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym grup 1 i 2. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 7a, 7b, 7c i 9b: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym grupy 9b. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 10a, 10b, 11, 14a, 14b i 14b: pobudka o godz 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym 14-ek (przy ul. Żytniej). Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy, 12, 13, 15a i 15b: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym grup 12 i 13. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy 16 i 17: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na swoim polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 18. Dyżury na jutro:
  • - służba czystości grupy 9b i 14b (po 2 osoby z grupy)
  • - kuchnia – grupy: 1 i 8 (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 19. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie o godz. 1000.
 
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com