Biuletyn - 08.08.2021r

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


8 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • - z Jasieńca Iłżeckiego i Małyszyna do Suchedniowa, długości 31 km, przechodząc przez parafie: Mirzec, Wąchock i Parszów. Nocujemy na terenie parafii Suchedniów.
 2. Cieszymy się, że tak wiele osób z naszych rodzin i parafii w sposób duchowy uczestniczy w tegorocznej Pielgrzymce. Czujemy siłę tej modlitwy i dzięki niej tworzymy WSPÓLNOTĘ – rodzinę pielgrzymkową zjednoczoną wokół Jezusa Chrystusa i Jego Matki, w której kształtuje się nasza WIARA I MĘSTWO. Niech bł. Maksym Hawryluk – patron dnia dzisiejszego i wszyscy Męczennicy Podlascy orędują za nami i pomogą nam tworzyć coraz doskonalszą wspólnotę życia i miłości.
 3. Baza znajduje się w Centrum Charytatywnym przy kościele.
 4. Pomoc medyczna na własnych polach namiotowych, w razie potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy kontaktować się z Kapelanem Służby Zdrowia. Przypominamy, aby skorzystać z przejazdu medycznego łącznikiem na kolejny odpoczynek lub nocleg należy otrzymać wpis służby medycznej do karty uczestnika.
 5. Punkt medyczny znajduje się przy szkole w Suchedniowie.
 6. Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się przy polu namiotowym Grup: 8, 9a i 9d.
 7. Apel dla grup 15a, 15b, 16 i 17 w kościele. Pozostałe Grupy – na własnych polach namiotowych.
 8. Każdego dnia zapraszamy zespoły muzyczne i ministrantów z wszystkich grup do gromadzenia się na piętnaście minut przed Mszą św. celem przygotowania liturgii.
 9. Dzisiejszy dzień na pielgrzymce jest poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich kapłanów i osoby życia konsekrowanego. Dziś na Mszy Świętej porannej w Jasieńcu Iłżeckim gościliśmy rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach ks. Piotra Paćkowskiego, który w homilii podziękował wszystkim klerykom posługującym w Pielgrzymce i prosił nas wszystkich o wytężoną modlitwę o nowe powołania. Natomiast neoprezbiterzy: ks. Adrian Kubak, ks. Kacper Osak, ks. Grzegorz Góraj, o. Krzysztof Fabich, ks. Robert Piegdoń i ks. Damian Gadamer sprawowali Msze Święte prymicyjne i udzielili prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy za ich obecność pośród nas i otaczamy naszymi modlitwami.
 10. Pocztówki grupowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki w cenie 1,50 zł/szt można wysłać za pośrednictwem Bazy dopłacając 3,50 zł. Karty do wysłania wraz z opłatą za znaczek przekazujemy do Bazy podczas odprawy księży Przewodników.
 11. Dziś przeżywamy 4 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 12. Piękną tradycją naszej pielgrzymki jest to, że na Mszy Świętej w Mirowie błogosławimy związki małżeńskie. W związku z tym , że w tym roku nieplanowany jest żaden ślub, pragniemy zaprosić wszystkie małżeństwa, które zostały pobłogosławione w Mirowie, do wspólnego świętowania małżeńskiego jubileuszu. Dostojnych jubilatów prosimy o zgłaszanie się do księży przewodników, abyśmy mogli otoczyć ich naszą modlitwą.
 13. Jutrzejszy dzień jest dniem modlitwy za służbę zdrowia. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy na przestrzeni 40 lat naszej pielgrzymki posługiwali i posługują w tej służbie troszcząc się o zdrowie i kondycję drugiego człowieka. Przy tej okazji przypomnijmy stary, piękny zwyczaj naszej pielgrzymki: wyręczamy Siostry medyczne w niesieniu plecaka, torby medycznej, przepuszczając je w kolejce do toalety, zaopatrzenia, mycia itp.
 14. Jutro:
  • - grupy 1b, 3, 4, 6, 9b i 9c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym grup 9b i 9c. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 1, 2, 5, 8, 9a i 9d: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na stadionie. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 7a, 7b i 7c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na swoim polu namiotowym. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 10a, 10b, 11, 12 i 13: pobudka o godz 5.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy 14a, 14b, 14b, 15a, 15b, 16 i 17: pobudka o godz. 5.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 700 w kościele. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • Liturgii w kościele będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. bp Grzegorz Suchodolski
 15. Dyżury na jutro:
  • - służba czystości grupy 7c i 15a (po 2 osoby z grupy)
  • - kuchnia – grupy: 9a i 9d (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 16. Msza dla Kierowców samochodów bagażowych i ich pomocników w Kostomłotach o godz. 9.00. Samochody bagażowe z Suchedniowa do Kostomłotów jadą trasą S7 do Kielc, a następnie zjeżdżają na Kostomłoty omijając trasę Pielgrzymki.
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com