Biuletyn - 07.08.2021r

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


7 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • - z Ciepielowa do Jasieńca Iłżeckiego, długości 37 km,
  • - z Wielgiego do Małyszyna, długości 35 km.
   Przechodziliśmy przez parafie: Czerwona i Iłża. Nocujemy na terenie parafii Jasieniec Iłżecki. Proboszczem jest ks. Edward Mosioł, który z radością co roku wraz z całą parafią przyjmuje pielgrzymów. Dziękujemy za ich zaangażowanie oraz gorące serca.
 2. Przeżywamy dziś I sobotę miesiąca. Trwamy w modlitwie wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Na trasie słuchaliśmy konferencje o cnocie pracowitości. Cała nasza życiowa aktywność – wszystko co czynimy (tak jak na pielgrzymce każdy krok zbliża nas do Jasnej Góry) powinno być ukierunkowane na Boga i zbliżać nas do Niego. Niech bł. Filip Gerluk, który nam dziś patronuje, oraz wszyscy Męczennicy Podlascy pomagają nam w takim przeżywaniu każdego dnia naszego życia.
 3. Dziś przeżywamy 3 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 4. Baza znajduje się przy plebanii w Jasieńcu.
 5. Kuchnia– znajduje się w Jasieńcu vis a vis szkoły. Przypominamy, aby umyte pojemniki na zupę oddawać na Kuchnię
 6. Jeśli zachodzi potrzeba konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt telefoniczny z Kapelanem Służby Zdrowia.
 7. Dzisiaj dostępne są już karty pozdrowieniowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki. Można będzie zaopatrywać się w nie u przewodnika grupy. Cena karty – 1,50 zł. Istnieje możliwość wysłania karty pozdrowieniowej za pośrednictwem Bazy pielgrzymkowej (cena kartki ze znaczkiem 5 zł).
 8. Dzień jutrzejszy na pielgrzymce jest poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Z tej racji na Mszy Świętej porannej w Jasieńcu Iłżeckim będziemy gościć ks. rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Księża neoprezbierzy odprawią Mszę św. prymicyjną. Ks. Adrian Kubak – posługujący w Sł. Porządku (Msza Święta na polu 16 i 17), Ks. Kacper Osak – posługujący w Sł. Przemarszu (Msza Święta przy szkole w Jasieńcu), ks. Grzegorz Góraj – posługujący w liturgii (Msza Święta w kościele), o. Krzysztof Fabich – z grupy 10b (Msza Święta na polu 10a i 11), ks. Robert Piegdoń – posługujący w Sł. Przemarszu (Msza Święta w 14-tkach) i ks. Damian Gadamer – przewodnik grupy 15b (Msza św. w pielgrzymce Radzyńskiej). Otoczmy ich naszymi modlitwami i prośmy Boga, aby nie zabrakło nam świętych przewodników na drodze wiary.
 9. Do posługi podczas Mszy Świętych na pielgrzymce zapraszamy wszystkich ministrantów z grup. Prosimy o ich gromadzenie się w miejscu celeby minimum 15 min przed jej rozpoczęciem.
 10. Jutro będzie sprawowana Msza święta w intencji wszystkich zmarłych Pątników, którzy przez 40 lat pielgrzymowali w Pielgrzymce Podlaskiej. Pomódlmy się również za zmarłych biskupów i kapłanów.
 11. Apel w kościele w Jasieńcu dla grup 8, 9a, 9c i 9d
 12. Jutro:
  • - grupy 1, 1b, 2, 4, 5, 7a, 7b i 7c: pobudka o godz. 5.00, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.30 przy szkole w Jasieńcu, wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 3, 6, 8, 9a, 9b, 9c i 9d: pobudka o godz. 5.00, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.30 w kościele, wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 10a, 10b, 11, 12 i 13: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na polu namiotowym grup 10a i 11. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy 14a, 14b i 14b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na swoim polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy 15a i 15b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na swoim polu namiotowy.
  • - grupy 16 i 17: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na swoim polu namiotowym.
 13. Dyżury na jutro:
  • - służba czystości grupy 5 i 13 (po 2 osoby z grupy)
  • - kuchnia – grupy: 4 i 7a (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 14. Kierowcy samochodów bagażowych uczestniczą we Mszy Świętej razem ze swoimi grupami. Prosimy o wcześniejsze zdanie bagażu, aby nasi kierowcy mogli spokojnie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.
 
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com