Biuletyn - 06.08.2021r

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


6 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dziś przebyliśmy etapy:
  • z Czarnolasu do Ciepielowa, długości 27 km;
  • z Łagowa do Wielgiego, długości 31 km;
   przechodząc przez parafie Zwoleń i Jasieniec Solecki. Grupy nocują w Ciepielowie, w Gardzienicach i Wielgiem.
 2. Trasa, którą przemierzają pątnicy kolumny bialskiej i siedleckiej weszła już na jedną drogę. Dziś, w święto Przemienienia Pańskiego, gdy słyszymy ewangeliczne wezwanie do naszej wewnętrznej przemiany i rozważamy na pątniczym szlaku temat przebaczenia – pragniemy zjednoczyć się z Bogiem i innymi ludźmi. Niech wejście grup pielgrzymkowych na jedną trasę będzie dla nas wszystkich symbolicznym wyrazem wkroczenia na jedną – Bożą drogę życia na wzór bł. Męczenników Podlaskich.
 3. Dzisiaj przeżywamy I piątek miesiąca. Warto zatroszczyć się o czystość serca i skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty.
 4. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Stanisławowi Sławińskiemu – Proboszczowi z Ciepielowa, który nieustannie ma gorące serce i dzieli się nim z tymi, którzy przybywają.
 5. Apel w kościele przeżywa i prowadzi grupa 5.
 6. Pamiętajmy, że pielgrzymka ma charakter religijno – pokutny. Zachowajmy odpowiednią postawę. O ile właściwa postawa Pielgrzyma jest pięknym świadectwem, dawanym wobec tych, których spotykamy, o tyle postawa niewłaściwa jest wielkim zgorszeniem!
 7. Przypominamy o zakazie palenia papierosów i picia alkoholu.
 8. Pamiętajmy o segregacji śmieci. Bardzo prosimy o solidne zgniatanie plastikowych butelek po napojach i wrzucanie ich do żółtych worków!!! Pozostałe śmieci wrzucamy do worków czarnych.
 9. Korzystając z życzliwości ludzi spotykanych na naszej drodze, pamiętajmy o bezpośrednim podziękowaniu za otrzymywane poczęstunki, okazane serce oraz o stałej modlitwie w intencji naszych dobroczyńców. Umiejmy uszanować również dary, które otrzymujemy tak, aby ich nie marnować.
 10. Kuchnia w miejscowości Wielgie znajduje się przy polu namiotowym grup14a, b i c z dowozem na pola pozostałych Grup. Prosimy o wyznaczenie jednej osoby w każdej grupie, która będzie odpowiedzialna za umycie pojemnika na zupę. Czyste pojemniki należy zwrócić na Kuchnię.
 11. Zaopatrzenie pielgrzymki organizowane jest przez samą Pielgrzymkę. W naszym zaopatrzeniu możemy nabyć najbardziej potrzebne produkty żywnościowe: chleb, bułki, konserwy, woda, bardzo smaczne jogurty i maślanki, napoje izotoniczne oraz wiele innych artykułów.
 12. Jutro:
  • grupy 1, 1b, 2, 3, 4, 5 i 6: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.30 w kościele w Ciepielowie, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 7a, 7b i 7c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 8a, 9a, 9b, 9c i 9d: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 10a, 10b, 11, 16, 17: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 w kościele w Wielgiem. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy 12, 13, 15a i 15b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600. Msza Święta na polu namiotowy 12 i 13. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • grupy 14a, 14b i 14b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 13. Dyżury na jutro:
  • służba czystości – 7b i 14a (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupa 14b 14c (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 14. Kierowcy samochodów bagażowych uczestniczą we Mszy Świętej w Jasieńcu o godz. 10:00. Samochody bagażowe kolumny siedleckiej jadą do Jasieńca przez Lipsko, a nie trasą Pielgrzymki!
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com