Biuletyn - 05.08.2021r

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


5 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj fizycznie przebyliśmy etapy:
  • - z Dęblina do Czarnolasu, długości 26 km;
  • - z Żyrzyna do Łagowa, długości 32 km;
 2. W duchowej pielgrzymce wiary pochylaliśmy się nad cnotą wierności. Bóg jest wierny w swojej miłości i obietnicy zbawienia. Uczymy się wciąż bycia wiernym Bogu, krzyżowi i Ewangelii na wzór bł. Męczenników Pratulińskich. Do tej wierności jesteśmy wezwani jako chrześcijanie, jako kapłani, małżonkowie… ludzie – stworzeni na Boże podobieństwo.
 3. Od dziś na trasie pojawiły się już wszystkie grupy naszych diecezjalnych pielgrzymek. Witamy grupę 8 z dekanatu Ryckiego oraz Harcerską. W sumie w pielgrzymkach pielgrzymuje blisko 1 400 osób.
 4. Kolumna bialska do odpoczynku w Puławach przechodziła przez teren Archidiecezji Lubelskiej. Kolumna siedlecka po Mszy św. w Dęblinie opuściła naszą diecezję. Za Wisłą znajdujemy się na terenie Diecezji Radomskiej, której Pasterzem jest Biskup Marek Solarczyk a biskupem seniorem nasz rodak bp Henryk Tomasik. Kolumna siedlecka przeszła przez parafie: Zajezierze, Oleksów, Gniewoszów i Wygoda, kolumna bialska przez: Żyrzyn, Puławy (archidiecezja lubelska), Góra Puławska, Zarzecze i Łagów w diecezji radomskiej.
 5. Dziś na trasie pielgrzymki towarzyszył nam ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, który przewodniczył Mszy Świętej w Dęblinie. Dziękujemy za Jego obecność, pamięć i modlitwę.
 6. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowennę pielgrzymkową, w czasie której będziemy odkrywali postaci kolejnych męczenników z Pratulina. Rozważania opierają się na nauczaniu naszego wielkiego rodaka – św. Jana Pawła II, skierowane do mieszkańców podlaskiej ziemi, podczas pamiętnej wizyty w Siedlcach w 1999 roku.
 7. Przypominamy o segregacji śmieci!!! Do worków żółtych wrzucamy plastik (gnieciemy butelki, ale nie zakręcamy ich), do czarnych – wszystkie inne śmieci tzw. mieszane.
 8. Dzisiaj nocujemy:
  • kolumna siedlecka – w Czarnolesie;
  • kolumna bialska – w Łagowie.
 9. Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się w Czarnolesie przy polu grup 9b i 9c (na końcu drogi przed stacją paliw). Kuchnia prosi o jak najszybsze dostarczenie wszystkich pojemników na zupę, które znajdują się w samochodach bagażowych. W przeciwnym razie grupy nie otrzymają swojej strawy.
 10. Baza znajduje się przy kościele w Czarnolesie.
 11. Z pomocy medycznej korzystamy na polach namiotowych swoich Grup. W sytuacjach wymagających interwencji bądź konsultacji lekarskiej kontaktujemy się z Kapelanem Służby Zdrowia. Z pomocy medycznej w punktach medycznych własnych grup starajmy się korzystać najpóźniej do godziny 2030.
 12. Od dziś w każdej z naszych pielgrzymek działa Zaopatrzenie, wyraźnie oznakowane symbolami pielgrzymkowymi.
 13. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w Pielgrzymce jest zapisanie się do Grupy, posiadanie Karty Uczestnictwa i znaczka noszonego GODNIE!!!! i w widocznym miejscu. Bardzo ważne jest dokładne wypełnienie Karty, szczególnie podanie numeru PESEL oraz podpisanie Regulaminu.
 14. Przypominamy, że na dyżur w Kuchni czy w Służbie Czystości należy uzyskać pozwolenie Księdza Przewodnika, wpisane w Kartę Uczestnictwa Pielgrzyma. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni!
 15. Pielgrzymkową zupę możemy pobierać przy samochodzie bagażowym swojej Grupy.
 16. Apel w kościele w Czarnolesie dla grup 1,2 i 5
 17. Jutro:
  • - Święto Przemienienia Pańskiego. Niech głębokie przeżycie Eucharystii będzie wyrazem pragnienia naszej wewnętrznej przemiany i świadectwem wiary. Przeżywanie tej tajemnicy jest możliwe tylko w czystości serca. Kapłani są zawsze gotowi służyć w Sakramencie Pojednania, głównie w czasie drogi, na końcu Grupy – do tego szczególnie zachęcamy. W trakcie Apelu zasadniczo nie ma spowiedzi.
 18. Msza Święta dla kierowców bagażowych o godz. 10.00 w Ciepielowie. Prosimy o sprawne zdawanie bagażu, aby kierowcy zdążyli na swoją Mszę św.
 19. Poranek:
  • - grupy kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 5.00, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 630, bezpośrednio potem – wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600. Msze Święte na swoich polach namiotowych. Grupy 15a i 15b w kościele. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 20. Dyżury na jutro:
  • - służba czystości – 7a i 11 (po 2 osoby z grupy)
  • - kuchnia – grupa 9b, 9c (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com