Przed nami ostatnia prosta

25
Pielgrzymka dotarła na przedmieścia Częstochowy, do Mirowa. Na Jasną Górę pozostało tylko 8 kilometrów.
 
Dzisiejszy dzień jest czasem podsumowania pielgrzymki, uczynienia rachunku sumienia, pojednania z Bogiem i ludźmi i szczególną okazją do wyrażenia wzajemnej wdzięczności za wspólnie przeżyte chwile tegorocznego pielgrzymowania.

Dziękujemy wszystkim posługującym w Pielgrzymce kapłanom, służbom pielgrzymkowym, pątnikom duchowym i delegacjom przyjeżdżającym na trasę. Ufamy, że modlitwy zanoszone podczas tegorocznej Pielgrzymki, zaangażowanie tak wielu osób ożywi nasze rodziny i wspólnoty parafialne do życia Eucharystią i dawania świadectwa przynależności do Chrystusa i Jego Matki – Niewiasty Eucharystii.

Jutro ostatni etap naszego fizycznego pielgrzymowania, na który zapraszamy delegacje: po 5 osób z każdej grupy. Reprezentanci o godz. 4.00 rano gromadzą się przed świątynią w Mirowie, by w jednej grupie, niosąc swoje grupowe znaczki wejść na Jasną Górę. Bardzo prosimy o to, aby nikt ponad wyznaczone osoby nie dołączał do grupy reprezentacyjnej, aż grupa ta dojdzie do wałów Jasnej Góry. Pielgrzymi przybywający na zakończenie pielgrzymki mogą dołączyć do grupy dopiero przed wałami lub oczekiwać na przyjście grupy w Kaplicy Cudownego Obrazu. Nasza Pielgrzymka melduje się w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 5.50. Uczestniczy w odsłonięciu Obrazu, następnie odbędzie się obrzęd złożenia intencji, prezentacja Pielgrzymki i Msza św. na zakończenie pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy. Prosimy, aby wszyscy zgromadzeni w Kaplicy mieli nałożone maseczki.

Tych wszystkich, którzy nie będą mogli fizycznie dotrzeć na Jasną Górę aby wziąć udział w uroczystościach kończących 40. Jubileuszowej PPP na Jasną Górę zapraszamy do łączności duchowej przy pomocy KRP oraz transmisji na stronie internetowej www.pielgrzymka-podlaska.pl i  profilu facebookowym Pielgrzymki.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com