Biuletyn + nowenna, konferencje, rozważanie - 13.08

5
2
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

12 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje delegacja z grup 3 i 4 z Siedlec.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Czarncy do Przyrowa, długości 35 km przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna.
  3. Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. Tegoroczna 40. PPP na Jasną Górę powoli dobiega końca. Zanim spojrzymy w oczy Matki zatrzymajmy się na chwilę, aby podsumować to, co się dokonało. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia będzie „Lasek Pojednania”. Niech pomocą do jego przeżycia stanie się rachunek sumienia. Warto zastanowić się, co nowego wnoszą te rekolekcje w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi, czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem jakieś konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Módlmy się za siebie nawzajem o trwałe owoce Pielgrzymki w codziennym życiu. Szczególnie módlmy się za tych, którzy jeszcze odwlekają sakramentalne pojednanie z Jezusem. Niech moc Eucharystii przyczynia się do nieustanego uwielbienia Boga i naszego uświęcenia. Niech doświadczenie ducha braterskiej jedności, będą dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą i koncentrowania życia wokół Eucharystii.
  4. Warto rozmawiać. Rozmawiać z Bogiem i rozmawiać z ludźmi, aby ubogacać się wzajemnie tym, co dobre i pomagać w eliminacji tego, co złe. Ten dialog z Bogiem dokonuje się podczas Mszy św., w czasie pielgrzymkowych rekolekcji w parafii i na trasie. Chrystus zapewnia nas w dzisiejszej ewangelii, że jeśli dwóch zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od Jego Ojca” – ufamy, że nasz modlitewny szturm do nieba zanoszony przez wstawiennictwo Mari – Niewiasty Eucharystii wyda błogosławione owoce.
  5. Dziś przeżywamy już 8 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  6. Relację z tego, co się dzieje na trasie pielgrzymki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej Pielgrzymki i pielgrzymkowym profilu na Facebook-u.
  7. Dziś wieczorem, o godz. 20.00, Katolickie Radio Podlasie transmituje pielgrzymkowe spotkanie modlitewne z parafii Wniebowzięcia NMP w Wildze, któremu przewodniczy grupa 7c.
  8. O godz. 21.40 zapraszamy wszystkich pątników do słuchania ostatniej w tym roku audycji pielgrzymkowej na antenie KRP, podczas której podejmiemy próbę podsumowania tegorocznej pielgrzymki. Tego, co się działo na trasie oraz w parafiach naszej diecezji.
  9. Jutro do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy kolejną delegację: po 5 osób z grup 1 i 2 z Siedlec.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki
 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com