Biuletyn + Nowenna, konferencje, rozważanie - 9.08

5
2
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

8 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje kolejna 10-osobowa grupa. Tworzą ją pątnicy z grup 8a i 9a.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Jasieńca Iłżeckiego do Suchedniowa, długości 31 km przechodząc przez parafie: Mirzec, Wąchock i Parszów. Tradycyjnie jak co roku całą pieszą pielgrzymkę przyjęli i nakarmili ojcowie cystersi w Wąchocku.
  3. Dzisiejszy dzień na pielgrzymce jest poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich kapłanów i osoby życia konsekrowanego. Dziś na Mszy Świętej porannej w Jasieńcu Iłżeckim gościliśmy rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach ks. Piotra Paćkowskiego oraz trzech neoprezbiterów: Adama Klimka, Marka Maleńczuka i Kacpra Rysaka, którzy sprawowali Mszę Świętą prymicyjną i udzielili prymicyjnego błogosławieństwa. Otaczamy ich naszymi modlitwami i prosimy o nowe i święte powołania.
  4. W tym roku na pielgrzymce posługuje dwóch neoprezbiterów: o. Bartłomiej Koślik OMI – przewodnik gr. 4 i ks. Adam Klimek – przewodnik gr. 14c.
  5. Podczas każdej Mszy św. słyszymy słowa kapłana po przygotowaniu darów ofiarnych - chleba oraz wody i wina – módlcie się, aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący. Każda Eucharystia jest składaniem w ofierze Bogu Ojcu wraz z Jezusem swojego życia. Potrzeba, abyśmy szczególnie w tym roku składali na ołtarzu nie tylko nasze intencje, ale również dzieło tegorocznej pielgrzymki. Niech Bóg przyjmie nasze wyrzeczenia i ofiary. Niech nas uświęci tak, jak uświęcił życie Maryi – Niewiasty Eucharystii.
  6. Dziś przeżywamy 4 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  7. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco relacji z trasy pielgrzymki umieszczonej na stronie internetowej www.pielgrzymka-podlaska.pl i pielgrzymkowym profilu na Facebook-u. Również Katolickie Radio Podlasie towarzyszy pielgrzymom na trasie oraz transmituje o godz. 20.00 apele pielgrzymkowe z kościołów naszej diecezji. Dzisiejszego wieczoru transmisja ze spotkania modlitewnego z parafii katedralnej w Siedlcach – przewodniczy grupa 2.
  8. Jutrzejszy dzień jest dniem modlitwy za służbę zdrowia. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy na przestrzeni 40 lat naszej pielgrzymki posługiwali i posługują w tej służbie troszcząc się o zdrowie i kondycję drugiego człowieka.
  9. W dniu jutrzejszym do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy delegację po 5 osób z grup: 9b z dek. łaskarzewskiego i 9c z parafii Gończyce.
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki
 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com