Biuletyn + nowenna, konferencje, rozważanie - 8.08

5
2
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
7 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  1. Dziś na trasie pielgrzymki całą diecezję reprezentuje tylko jedna 10-osobowa grupa. Naszą delegację tworzą pątnicy z grup 7b i 7c.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Ciepielowa do Jasieńca Iłżeckiego, długości 37 km! To najdłuższy odcinek! Czy nasza droga do Boga i drugiego człowieka również się skraca???
  3. Przeżywamy dziś I piątek miesiąca. Trwamy w modlitwie wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. To one zamazują nam obraz Boga, który jest miłością. To one stoją na drodze miłości drugiego człowieka. Dzisiejsi fizyczni pielgrzymi podkreślając pokutny charakter dnia jak i całej pielgrzymki, pielgrzymowali bez gitary. Jakie umartwienia towarzyszą pątnikom duchowym? Czy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, aby każdego dnia karmić się Ciałem Chrystusa? Czystość naszego serca jest kluczowa dla działania Bożej łaski, jest konieczna do tego, aby całym sercem wyznawać wiarę – o czym traktowała dzisiejsza konferencja.
  4. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Edwardowi Mosiołowi – Proboszczowi z Jasieńca Iłżeckiego, który z radością co roku przyjmuje pielgrzymów.
  5. Dziś przeżywamy 3 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  6. Dzień jutrzejszy na pielgrzymce jest poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Z tej racji na Mszy Świętej porannej w Jasieńcu Iłżeckim będziemy gościć ks. rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach a wraz z nim kilku księży neoprezbiterów, którzy odprawią Mszę św. prymicyjną. Otoczmy ich naszymi modlitwami i prośmy Boga, aby nie zabrakło nam świętych przewodników na drodze wiary.
  7. Cieszymy się, że Katolickie Radio Podlasie towarzyszy pielgrzymom na trasie oraz transmituje o godz. 20.00 apele pielgrzymkowe z kościołów naszej diecezji. Dzisiejszego wieczoru transmisja ze spotkania modlitewnego z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – grupa 7a.
  8. Trasa, którą przemierzają pątnicy kolumny bialskiej i siedleckiej weszła już na jedną drogę, dlatego jutro do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy tylko jedną dziesięcioosobową delegację po 5 osób z grup: 8a z dek. ryckiego i 9a z dek. żelechowskiego.
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki

 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com