Biuletyn + rozważania, konferencja, nowenna - 7.08

5
2
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

6 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dziś sztafetę pielgrzymkową podjęły dwie grupy 10-osobowe. Naszymi Reprezentantami byli pątnicy z grup: 6 i 7a oraz 15a i 16.
 2. Fizycznie przebyliśmy etapy:
  - z Czarnolasu do Ciepielowa, długości 27 km;
  - z Łagowa do Ciepielowa, długości 25 km;
 3. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Stanisławowi Sławińskiemu – wieloletniemu Proboszczowi z Ciepielowa, który pomimo garstki pielgrzymów fizycznych, nieustannie ma gorące serce i dzieli się nim z tymi, którzy przybywają.
 4. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę pielgrzymkową przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP, która opiera się na rozważaniach Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na którego beatyfikację oczekujemy oraz Św. Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin.
 5. Zarówno na trasie jak i w parafiach słuchamy konferencji dotyczącej Liturgii Słowa celebrowanej podczas Mszy św. To Słowo Boga proklamowane i głoszone we wspólnocie Kościoła i przez Kościół rodzi w nas wiarę i jest światłem na drogach codzienności. Jest nam szczególną pomocą w procesie naszego uświęcenia i przemiany. Niech dzisiejsze święto Przemienienia Pańskiego mówiące o umocnieniu wiary uczniów o którym słyszymy podczas Mszy św. będzie dla nas impulsem do przemiany naszego życia.
 6. Jutro będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Warto zatroszczyć się o czystość swojego serca i skorzystać z daru Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty, aby jeszcze owocniej przeżywać tegoroczną pielgrzymkę i otworzyć się na dar obecności Boga w sakramencie Eucharystii.
 7. Katolickie Radio Podlasie towarzyszy pielgrzymom na trasie oraz transmituje o godz. 20.00 apele pielgrzymkowe z kościołów naszej diecezji. Dzisiejszego wieczoru transmisja ze spotkania modlitewnego z parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie – grupa 9a.
 8. Trasa, którą przemierzają pątnicy kolumny bialskiej i siedleckiej weszła już na jedną drogę, dlatego jutro do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy tylko jedną dziesięcioosobową delegację po 5 osób z grup: 7b i 7c.
 
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki

 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com