Rozważanie i konferencja - 7.08

5
6
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

6 sierpnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Czarnolasu do Ciepielowa, długości 27 km i z Łagowa do Wielgiego, długości 31 km, przechodząc przez parafie Zwoleń i Jasieniec Solecki. Nocujemy w Ciepielowie, Wielgiem oraz w Gardzienicach. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Stanisławowi Sławińskiemu - Proboszczowi z Ciepielowa za gorące serce okazywane zawsze Pielgrzymom!
 2. W dniu dzisiejszym ksiądz Przemysław Świderski posługujący w grupie 3 głosił słowo Boże parafii Wygoda. Dziękujemy za jego gotowość i posługę.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele w Ciepielowie odbędzie się spotkanie służb muzycznych posługujących we wszystkich grupach.
 4. Apel w kościele w Ciepielowie prowadzi grupa 5
 5. Z pomocy medycznej korzystamy na polach namiotowych swoich Grup. W sytuacjach wymagających interwencji bądź konsultacji lekarskiej kontaktujemy się z Kapelanem Służby Zdrowia. Służba Medyczna przypomina o obowiązku spożycia śniadania przed wyruszeniem na trasę, picia odpowiedniej ilości wody w trakcie drogi oraz używania nakrycia głowy!
 6. Kuchnia w miejscowości Wielgie –przy polu namiotowym grup14 i 15 z dowozem na pola pozostałych Grup. Prosimy o wyznaczenie jednej osoby w każdej grupie, która będzie odpowiedzialna za umycie pojemnika na zupę. Czyste pojemniki należy zwrócić na Kuchnię.
 7. Niezmienną zasadą Pielgrzymki są oddzielne noclegi dla Sióstr i Braci. Dotyczy to namiotów, kwater w domach i stodół (są dwa sąsieki – tu problemu nie ma). Wyjątkiem są małżeństwa i rodzeństwo. Przestrzegajmy tej zasady! Pamiętajmy, że o ile właściwa postawa Pielgrzyma jest pięknym świadectwem, dawanym wobec tych, których spotykamy, o tyle postawa niewłaściwa jest wielkim zgorszeniem! Wychodząc na kwaterę, należy poinformować Przewodnika lub osobę przez niego wyznaczoną (np. Kwatermistrz Grupy) o miejscu swojego noclegu!!!
 8. Zaopatrzenie pielgrzymki organizowane jest przez samą Pielgrzymkę, samochody z zaopatrzenia zostały udostępnione z zaprzyjaźnionych firm i osób, za co im serdecznie dziękujemy. W naszym zaopatrzeniu możemy nabyć najbardziej potrzebne produkty żywnościowe: chleb, bułki, konserwy, woda, bardzo smaczne jogurty, napoje izotoniczne oraz wiele innych artykułów. Służba Zaopatrzenia odwiedza także poszczególne grupy na noclegach. Odwiedziny te, z oczywistych względów, nie będą mogły się jednak zbytnio przeciągać (10-15 minut). Prosimy więc o sprawne zakupy, aby zaopatrzenie mogło dotrzeć na wszystkie pola namiotowe.
 9. Bardzo prosimy o solidne zgniatanie plastikowych butelek po napojach i wrzucanie ich do żółtych worków!!!
 10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości, odwiedzających nas na trasie Pielgrzymki. Cieszymy się z Waszej obecności. Prosimy jednak o akceptowanie religijnego charakteru pielgrzymowania i dostosowanie się do poleceń Służby Przemarszu i Porządku. Przypominamy, że nie można na trasie towarzyszyć Pielgrzymce samochodem osobowym, jadąc z odpoczynku na odpoczynek, oraz rozstawiać namiotów przed przyjściem Grup. Jednocześnie przypominamy, że za zachowanie się Gości odpowiada Pielgrzym i to on ponosi konsekwencje. Przypominamy o zakazie palenia papierosów, picia alkoholu i jedzenia lodów – zarówno na trasie, jak i na polu namiotowym. Zechciejmy postarać się, aby tak miłe wydarzenie, jak odwiedziny kogoś bliskiego, nie stały się okazją do zaistnienia sytuacji nieprzyjemnych!
 11. Korzystając z życzliwości ludzi spotykanych na naszej drodze, pamiętajmy o bezpośrednim podziękowaniu za otrzymywane poczęstunki, możliwość noclegu, okazane serce oraz o stałej modlitwie w intencji naszych dobroczyńców. Umiejmy uszanować również dary, które otrzymujemy tak, aby ich nie marnować.
 12. Do bagażu nie wkładamy rzeczy, które utrudniają ładowanie i rozładunek przez Kierowców Bagażowych, jak np. zgrzewki wody tudzież inne nie gabarytowe przedmioty, itp.
 13. Jutro:
  Wstanie: w Ciepielowie i Wielgiem: godz. 430, śniadanie, pakowanie bagaży.
  Msza Święta: w kościele w Ciepielowie i Wielgiem: godz. 600, w Gardzienicach dla Grup 9-ek – wstanie o godz. 500, Msza Święta o godz. 630. Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz na szlak Pielgrzymki. Grupy z Gardzienic czekają na kolumnę siedlecką i wchodzą w swoje miejsce w kolumnie.
 14. Dzisiaj dostępne są już karty pozdrowieniowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki. Można będzie zaopatrywać się w nie u przewodnika grupy. Cena karty – 1 zł. Istnieje możliwość wysłania karty pozdrowieniowej za pośrednictwem Bazy pielgrzymkowej (cena kartki ze znaczkiem 4 zł).
 15. Bardzo prosimy Grupę odpowiedzialną za przygotowanie liturgii o podłączenie swojego nagłośnienia (jeśli nie używa się nagłośnienia z kościoła) najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej! Prosimy także, w miarę potrzeb, o dopinanie do nagłośnienia również tub z innych grup, które korzystają z kabelka.
 16. Kierowcy samochodów bagażowych uczestniczą we Mszy Świętej w Jasieńcu o godz. 9:00. Prosimy zatem o wcześniejsze składanie bagaży, gdyż kierowcy 15 minut przede Mszą zamkną już samochody (kto nie zdąży będzie musiał nieść bagaż przez cały dzień na plecach!!!) Samochody bagażowe kolumny siedleckiej jadą do Jasieńca przez Lipsko, a nie trasą Pielgrzymki!
 17. Dyżury:
  - liturgia – Ciepielów – przewodniczy: Grupa 8a;
  Gardzienice – przewodniczy: Grupa 9d
  Wielgie –przewodniczy: Grupa 12
  - Apel w kościele, transmitowany przez radio – Grupa 4;
  - służba czystości – Grupa 6, 7b, 15a, 16 (po 2 osoby);
  - dyżur w kuchni – Grupy 3, 7a (po 3 osoby z każdej Grupy znające się na poezji smaków – 1 brat i 2 siostry). Osoby wyznaczone do dyżuru czekają po Mszy Świętej przy kościele.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com