Niedziela Pielgrzymkowa w żelechowskiej świątyni

5
2
Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszy na trasę już lada chwila. Z tej okazji 23 czerwca 2019 r. w parafii pw. ZNMP w Żelechowie odbyła się niedziela pielgrzymkowa, która wprowadziła pątników grupy 9a w klimat i atmosferę pielgrzymowania.

To już druga taka niedziela w historii parafii. Czas, kiedy mówi się głośno o pielgrzymce, o tym jak może ona odmienić życie człowieka, jaką daje radość i siły na cały rok pracy. Na przedpołudniowych Mszach św. pielgrzymkową homilię głosił ks. Leszek Mućka - przewodnik grupy z dekanatu żelechowskiego. Sam na pielgrzymce był 12 razy i za każdym razem był to piękny i bogaty duchowo czas.

 

- Na pielgrzymce wszyscy idziemy razem - i nawet jeżeli nie masz z kim iść - to w żelechowskiej grupie w ubiegłym roku pielgrzymowało ponad 200 pątników - zatem na pewno nie będziesz sam - mówił kapłan podczas swojej homilii do tych niezdecydowanych.

Przed żelechowską świątynią tego dnia na najmłodszych czekały żółto-niebieskie baloniki grupy 9a - balony w kolorach, które należą do tejże grupy. Co więcej w specjalnie przygotowanym namiocie rozdawane były ulotki informujące o tym, jak wygląda Piesza Pielgrzymka Podlaska, ile czasu trwa i w jaki sposób dobrze się do niej przygotować. Sami parafianie - pątnicy grupy 9a, po każdym nabożeństwie opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z pielgrzymowaniem, a ich świadectwa płynące prosto z serca na pewno poruszały i zachęcały do wyjścia już 4 sierpnia w trasę.
Tego dnia nie zabrakło pielgrzymkowych śpiewów, tańców i zabaw przed świątynią. Młodzież pokazała żelechowiakom, jak w czasie pielgrzymki, pomimo zmęczenia i doskwierających upałów potrafi wielbić Pana Boga i Matkę Bożą, do której pielgrzymują.

Do Żelechowa przybył także sam kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej - ks. Paweł Bielecki. Na wieczorowej Mszy św. modlił się w intencji pątników grupy 9a, a w wygłoszonym słowie ukazywał piękno Matki Bożej i radość z możliwości pielgrzymowania do Niej z własnymi intencjami. Co więcej zachęcał żelechowskich parafian, by jak najwięcej z nich wybrało rekolekcje w drodze jako czas spędzenia wakacji czy urlopu.

Wieczorem na wszystkich pielgrzymów, przyjaciół pielgrzymki i pielgrzymów duchowych czekało integracyjne ognisko i grill. Długie rozmowy, ustalenia, co do organizacji grupy, wspólne zabawy, śpiew i taniec- tak w skrócie można opisać to wspaniałe spotkanie, zakończone tak, jak kończy się każdy dzień na pielgrzymim szlaku - Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
Organizatorzy spotkania już teraz mówią, że będą odwiedzać z niedzielą pielgrzymkową kolejne parafie dekanatu żelechowskiego i zachęcać do wyruszenia z nimi w sierpniu na rekolekcje w drodze.

-Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, którzy 23 czerwca wsparli naszą grupę. Z zebranych środków podczas zbiórki i dzięki pomocy przyjaciół pielgrzymki, zakupiliśmy nowe instrumenty dla naszych muzycznych - bębny, które z daleka zasygnalizują, że idzie nasza grupa - mówią organizatorzy


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com