Rozważanie, konferencja i nowenna na 9 sierpnia 2018r.

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
9 sierpnia 2018 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Suchedniowa do Tumlina, długości 27 km, i do Kostomłotów, długości 32 km, przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne. Kolumna bialska nocuje w parafii Tumlin, natomiast kolumna siedlecka nocuje w parafii Kostomłoty. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski.
 2. Cieszymy się stałą pamięcią modlitewną oraz obecnością na trasie pielgrzymki naszych Pasterzy. W dniu dzisiejszym Bp. Kazimierz Gurda przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 7.00.
 3. W dniu dzisiejszym naszymi modlitwami obejmujemy szczególnie Pielgrzymkową Służbę Zdrowia. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za samarytańską służbę bliźniemu. Jednocześnie przypominamy o starej tradycji pielgrzymkowej, iż Służba Zdrowia nie stoi w kolejce… (np. do zaopatrzenia, lub „zielonych budek” smiley ), nie niesie plecaka, torby medycznej…
 4. Pamiętajmy, aby przechodząc obok kościołów pozdrowić Najświętszy Sakrament, a przechodząc obok cmentarzy – pomodlić się za zmarłych.
 5. Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że pielgrzymowi nic się nie należy, a wszystko co otrzymujemy jest darem serca naszych dobrodziejów. Umiejmy wyrazić wdzięczność oraz uszanować to dobro, którego doświadczamy. Zwróćmy szczególną uwagę na pozostawienie po sobie porządku na kwaterach, w szkołach i innych miejscach, a szczególnie w łazienkach.
 6. Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa: na odpoczynki schodzimy wyłącznie w miejscach wskazanych przez Służbę Przemarszu, nie idziemy dalej niż wskazuje Przemarsz. Na odpoczynkach nie siadamy na poboczach tak, by stanowić utrudnienie dla przejeżdżających samochodów, zwłaszcza nie siadamy na skraju jezdni i poboczu od strony jezdni! Pamiętajmy, że na drogach cały czas odbywa się ruch, a pielgrzymi, w żaden sposób nie są tam uprzywilejowani! Zachowajmy ostrożność i rozsądek!!! Braci porządkowych prosimy o szczególną rozwagę, czujność i odpowiedzialność w kierowaniu ruchem, odrzućmy rutynę w tej służbie. Zatroszczmy się również o komunikację miedzy sobą i porządkowymi z grupy przed nami i za nami. Zmęczenie i upał powoduje, że na trasie jesteśmy rozkojarzeni i stwarzamy niebezpieczne sytuacje!!! Dbajmy o swoje i innych zdrowie i życie.
 7. Kapelan Służby Zdrowia przypomina i bardzo uprasza, aby dokładnie wypełnić karty uczestnictwa, wpisując tam wszelkie dane (imię, nazwisko, adres, PESEL, itd.) nie zapominając o złożeniu podpisu na str. 9, wyrażając w ten sposób zgodę, by Kapelan Służby Zdrowia mógł podjąć odpowiednie działania w przypadku konieczności hospitalizacji.
 8. Baza znajduje się przy kościele w Kostomłotach. Na Bazie funkcjonuje biuro rzeczy zagubionych i znalezionych.
 9. Pomoc medyczna na własnych polach namiotowych, w razie potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy kontaktować się z Kapelanami Służby Zdrowia.
 10. Osoby, które chcą wysłać karty pocztowe za pośrednictwem naszej Bazy, bardzo prosimy o przekazanie ich koniecznie w dniu dzisiejszym przez przewodników na Bazę. Przypominamy, iż chcąc wysłać pocztówkę z pielgrzymki przez Bazę należy dopłacić 3zł.
 11. Kuchnia pielgrzymkowa działa dziś w Kostomłotach przy remizie strażackiej.
 12. Apel w Tumlinie – na własnych polach namiotowych, w Kostomłotach – w kościele prowadzi Grupa 3; Grupy bardziej oddalone – również na własnych polach namiotowych.
 13. Osoby, które dojechały do Pielgrzymki prosimy o zapisanie się u Księdza Przewodnika Grupy. W przeciwnym wypadku należy się liczyć z nakazem opuszczenia Pielgrzymki.
 14. Informujemy, iż tradycyjnie Zespoły Muzyczne wszystkich grup gromadzą się jutro o godz. 18.30 przy BAZIE w Łopusznie, celem przygotowania oprawy muzycznej na Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa w Mirowie oraz Wałach Jasnogórskich. Prosimy o obecność całej Służby Muzycznej.
 15. Jutro :
  wstanie o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży;
  Msza Święta o godz. 600:
  w Kostomłotach w kościele dla wszystkich Grup – liturgii przewodniczy Grupa 7c;
  w Tumlinie: - Grupy 16 i 17 – na swoim polu namiotowym – przewodniczy Gr. 17.
  - dla pozostałych Grup kolumny bialskiej – na polu Grup 12, 14a, 15a, 15b (naprzeciwko sklepu) – przewodniczy Grupa 14a (nagłośnienie 14a, 15a, 15b).
  Prosimy Grupy bardziej oddalone o odpowiednio wczesne wyjście na miejsce celebry.
  Bezpośrednio po Mszy Świętej – wymarsz na szlak Pielgrzymki.
 16. Dyżury na jutro:
  - Apel w kościele – Grupa 9c;
  - służba czystości: Grupy 1, 2, 11, 12 (po 2 osoby z grupy);
  - kuchnia: Grupy 10a, 10b (3 osoby z każdej Grupy: 1 brat (silny J ) + 2 siostry (kulinarnie sprawne J), spotkanie z Szefem Kuchni w Tumlinie – na miejscu celebry).
 17. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie o godz. 900. Kierowcy wyjeżdżają przed Mszą Świętą Pielgrzymów i jadą trasą Pielgrzymki. W związku z tym prosimy wszystkich Pielgrzymów, aby 15 min. przed rozpoczęciem Mszy Świętej koniecznie zdali bagaże.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com