Rozważanie, konferencja i nowenna na 8 sierpnia 2018r.

5
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
8 sierpnia 2018 r.
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etap z Jasieńca i Małyszyna do Suchedniowa, długości 31 km, przechodząc przez parafie: Mirzec, Wąchock i Parszów. Nocujemy na terenie parafii Suchedniów, gdzie każdego roku jesteśmy bardzo serdecznie witani i przyjmowani, za co składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Baza znajduje się w Centrum Charytatywnym przy kościele.
 3. Pomoc medyczna na własnych polach namiotowych, w razie potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy kontaktować się z Kapelanami Służby Zdrowia. Służba medyczna prosi, aby w razie potrzeby pomocy na postoju zgłaszać się do karetki bezpośrednio po przyjściu na odpoczynek, a nie w momencie, gdy grupy już wychodzą.
 4. Kuchnia pielgrzymkowa znajduje się przy polu namiotowym Grupy 9a.
 5. Apelowi w kościele dla grup znajdujących się w jego sąsiedztwie przewodniczy Grupa 1b, pozostałe Grupy – na własnych polach namiotowych.
 6. Zespoły muzyczne i ministrantów zapraszamy do gromadzenia się na piętnaście minut Mszą św. celem przygotowania liturgii i przećwiczenia śpiewów. Prosimy również wszystkich o korzystanie ze śpiewników pielgrzymkowych podczas Mszy Świętej. Można je także nabyć u Przewodnika grupy.
 7. Przypominamy, że w grupach (jeśli się nie rozeszły ) są do nabycia pocztówki grupowe ze zdjęciami z tegorocznej pielgrzymki w cenie 1 zł/szt. Można ją wysłać za pośrednictwem Bazy dopłacając 3 zł. Karty przekazane do Bazy dzisiaj wieczorem podczas odprawy Przewodników, zostaną wysłane już jutro.
 8. W dniu dzisiejszym zachęcamy Duchowych Pielgrzymów i nasze rodziny do słuchania audycji pielgrzymkowej o godz. 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie. Pątnikom na trasie przypominamy o ciszy nocnej od godz. 22.00 (nie słuchamy tylko śpimy i wypoczywamy )
 9. Pamiętajmy do czego służą „toitoie” - nie wykorzystujmy ich do innych celów (np. wyrzucania śmieci).
 10. Jutro:
  - Msza święta sprawowana będzie w intencji Pielgrzymkowej Służby Zdrowia. Przy tej okazji przypomnijmy stary, piękny zwyczaj naszej pielgrzymki: wyręczamy Siostry medyczne w niesieniu plecaka, torby medycznej, przepuszczając je w kolejce do toalety, zaopatrzenia, mycia itp.
  Grupy całej kolumny siedleckiej – wstanie o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży; Msza Święta na stadionie o godz. 6.00, (dokładnie czytać mapkę – są podane odległości); Liturgii przewodniczy – gr. 9a; nagłośnienie – Grupa 9a, 5 i 8a; wymarsz bezpośrednio po Mszy Świętej;
  Grupy 10a, 10b, 11, 13: wstanie o godz. 5.30, śniadanie, składanie bagaży, Msza Święta o godz. 7.00 na własnym polu, przewodniczy Grupa 11, wymarsz na trasę z całą kolumną na wyraźne polecenie Służby Przemarszu.
  Grupy 12, 14a, 14b, 14c, 15a, 15b, 16, 17: wstanie o godz. 5.30, śniadanie, składanie bagaży. Msza Święta w KOŚCIELE o godz. 7.00. Liturgii będzie przewodniczył Bp Kazimierz Gurda, czytania, psalm i modlitwa wiernych - służba zdrowia; śpiewy: SŁUŻBY MUZYCZNE WSZYSKICH UCZESTNICZĄCYCH GRUP;
  bezpośrednio po Mszy Świętej wymarsz na trasę Pielgrzymki.
 11. Dyżury:
  - Apel w kościele – Grupa 3;
  - służba czystości – Grupa 7a, 7b, 10b, 13;
  - kuchnia – Grupy 7c, 9a (po 3 osoby z każdej Grupy – 1 brat, 2 siostry; prosimy cierpliwie czekać na przybycie Szefostwa Kuchni w tym miejscu, w którym dana Grupa miała Mszę Świętą).
 12. Msza dla Kierowców samochodów bagażowych i ich pomocników w Kostomłotach o godz. 9.00. Samochody bagażowe z Suchedniowa do Kostomłotów jadą trasą S7 do Kielc, a następnie zjeżdżają na Kostomłoty.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com