Grupa 13

Z kościoła p.w. św. Zygmunta w Łosicach wyruszy grupa pielgrzymkowa 13 (dekanat łosicki) XXXVII Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Zapisy odbędą się w dniu 31 lipca 2017 r., od godz. 16.00 do 18.00 w salce (kawiarence) w Łosicach, jest to jednocześnie czas zdawania bagaży.
Koszt wpisowego to 120 zł. Obejmuje ono: ubezpieczenie, bagaż podstawowy – do 15 kg, śpiwór, materac, namiot, butlę gazową, miski, wiaderka, obsługę toalet. Każdy kilogram nadwagi bagażu podstawowego – 4zł.

Z wpisowego zwolnieni są: trzecia i następna osoba z domu, siostry pielęgniarki aktywnie posługujące w grupie oraz osoby o trudnej sytuacji materialnej w rodzinie na podstawie zaświadczenia od swojego duszpasterza. Zwolnieni są także muzyczni niosący swoje instrumenty. Zwolnienie nie obejmuje ubezpieczenia i obsługi toalet (opłata 10zł).

Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymowanie Grupy 13 odbędzie się 1 sierpnia o godz. 7.00 w Łosicach. Wymarsz po Mszy Św. (ok. godz. 8.30). Mile widziane jest uczestniczenie ze wszystkimi Pielgrzymami we Mszy Św. i odprowadzanie swoich bliskich.

Pielgrzymka duchowa skierowana jest do osób, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce w sposób fizyczny, ze względu na podeszły wiek, chorobę, skomplikowaną sytuację rodzinną, oddalenie od kraju itp. Mogą jednak pielgrzymować, łącząc się sercem i modlitwą z pątnikami wędrującymi na Jasną Górę, pomnażając w ten sposób dobro duchowe oraz uzyskując wiele łask.

Codziennie odczytywane są intencje duchowych uczestników pielgrzymki podczas modlitwy różańcowej, dlatego zachęcamy do udziału w tej formie pielgrzymowania i wypisanie intencji na kartach.


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com