Szkolenia i warsztaty

5
2
W sobotę 24. czerwca odbyły się: szkolenie porządkowych, warsztaty służby muzycznej oraz spotkanie przewodników.

Spotkanie przewodników miało na celu podanie istotnych informacji związanych z rozpoczęciem pielgrzymki. Ksiądz Paweł Bielecki, rozpoczynając w tym roku swoją posługę jako Kierownik przekazał najważniejsze informacje, dzięki którym organizacja całego wielkiego dzieła, jakim jest Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, będzie przebiegała w jak najlepszym porządku.

Jak przebiegało szkolenie porządkowych?
Spotkanie rozpoczął ks. kierownik, a następnie głos przekazał kierownikowi szkolenia z Ośrodka Ruchu Drogowego, który zaprezentował wiedzę teoretyczną dotyczącą zapisów prawnych oraz możliwości działań osoby kierującej ruchem. Prezentacja przeplatana była przykładami praktycznymi, których dostarczał siedlecki policjant. Na zakończenie ks. kierownik przypomniał, że porządkowi to nie jedynie osoby kierujące ruchem, ale jest to służba, którą wykonuje się 24h na dobę.

A co się działo u służby muzycznej?
Najpierw vicekierownik ks. Marek Strzeżysz skierował do muzycznych słowo wstępne, przedstawił osoby należące do Centralnej Służby Muzycznej, która po kilku latach reaktywowała swoje działanie w nowym składzie. Potem został zaprezentowany i przećwiczony Hymn tegorocznej PPP - Z Tobą Maryjo. Później przećwiczone zostały piosenki maryjne, aby wzbogacić repertuar na trasie oraz utrwalone pieśni liturgiczne, które będą wzbogacały śpiew w trakcie mszy św. Na koniec przećwiczone zostały również pieśni na głosy, które będą śpiewane w trakcie uroczystej Eucharystii w Mirowie. Na pielgrzymce na wszystko jest czas - na każdy rodzaj pieśni i piosenek, lecz oczywiście w odpowiednim na to momencie, a warsztaty to jeden z momentów, aby o tym przypomnieć. Jak również o tym, żeby wszyscy muzyczni gromadzili się przed mszą, by wspólnie posługiwać śpiewem.

 


Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com