Autor Wątek: Pierwszy raz idę na pielgrzymkę i nie wiem, co mam zabrać. Czekam na rady :)  (Przeczytany 12629 razy)

Offline EEmiilkaa

• początkujący
  • *
Nie wiem, co zabrać na pielgrzymkę. Nie wiem, co ze sobą zarać. Pomożecie?

Offline Renata

• początkujący
  • *
Emilko, piszę  Ci co przede wszystkim powinnaś zabrać ze sobą na szlak:

Różaniec, kartki na intencje, długopis

płaszcz, pelerynę od deszczu, którą zawsze zabierasz na szlak bez wzgl. na pogodę,
koniecznie czapkę,

buty wygodne najlepiej rozchodzone a jeszcze lepiej jeżeli adidasy to koniecznie na grubej podeszwie,  o numer większe, i do nich ja zakładam dwie pary skarpetek. Wtedy jest małe prawdopodobieństwo zdobywania bąbelków a co za tym idzie można lepiej skupiać się na modlitwie. Ja chodzę w od 4 lat w adidasach męża o 2 numery większych i bardzo sobie chwalę. Jednak złotych reguł nie ma, moja córka też szła w podobnych i niestety bombelków nałapała sporo... Dużo ludzi chodzi w sandałach.  Ale jedno jest bardzo ważne, jak powiedział dziś na spotkaniu nasz Przewodnik Ks. Marek, nie należy kupować tych najtańszych bo niestety ale można poniszczyć w takich stopy.

Namiot, śpiwór, karimata-jest praktyczna i wygodna, nie polecam dmuchanych materacy, tylko zabierają czas na to pompowanie...,
kubek blaszany, łyżka, bidon na picie, nóż, papier toalet, plecek mały na szlak, miska, wiaderko na wodę dobrze jest mieć butlę z gazem by nagrzać wody do mycia, itp... garnuszek mały, kilka mielonek -5, poszteciki drobiowe też kilka, zupki... To co lubisz jeść... Do Puław ludzie są bardzo gościnni i częstują nas ale potem trzeba mieć juz swoje jedzenie no i trochę pieniążków na wpisowe 80,00 autobus powrotny ok 50,00 i tak myśle skromnie 200 na inne wydatki.

Ubranie przewiewne, zakrywające ramiona i kolana (brzuch też :)) Ja biorę na każdy dzień, by nie bawić sie z praniem, coś na wypadek chłodniejszych dni, 2-3 bluzy, nie za dużo bo potem ciężko nosić bagaże, okulary słoneczne, ręcznik, kosmetyki do mycia, bielizna najlepiej wszystko zaplanować na każdy dzień bo na pranie nie ma czasu.

Jeżeli stać Cię finansowo dobrze jest mieć przy sobie jakieś leki, od bólu np głowy ibuprom, aspirynę, VIT C, maść do smarowania stóp są różne w aptece pani doradzi jak powiesz że na Pielgrzymkę: Fastum, Ketonal... Jak nie kupisz to nie martw się przyjdż do 11-ki i szukaj s. Renaty Sosnowskiej - to ja. Podzielę się z Tobą. A jak będziesz w innej dalszej grupie to śmiało w każdej trudnej sytuacji z nogami itp zglaszaj się do pielęgniarek -Są wspaniełe!!! Zawsze pomogą.
Co wcale nie znaczy, że musisz mieć problem z nogami.

A i jeszcze taka moja rada bardzo przydatna potem na szlaku. Został tydzień do wyjścia, każdego dnia poćwicz nogi, np, 100 roweryków, we wtorek 200 itd, pomęcz je na różne sposoby... Ja robię tak od lat i potem jest o wiele lżej dostosować sie do marszu. Nogi są w pewnym sensie rozgrzane i np. 3-go dnia gdy jest taki jakby kryzysowy dzień, mnie on nie dotyczy. Zmęczenie oczywiście będzie jednak o wiele mniejsze po takim wcześniejszym przygotowaniu. 
To tyle ode mnie. Jak coś jescze przypomnę to Ci napisze...

Przemyśl jeszcze przed wyjściem po co chcesz isć... Ofiaruj Panu Bogu tę drogę w jakiejś konkretnej intencji lub w wielu intencjach... Pamiętaj, że to Swięty czas i Swięta Droga, której nie można zmarnować. Na Pielgrzymce można i trzeba prosić o wiele gdyż tak jak powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny, Jemu podoba się dawać ludziom wiele... I nam Pielgrzymom daje, wiecej niż na to zasługujemy.
Błogosławieństwem jest już sam fakt, że będziesz mogła wziąć udział w Pielgrzymce, dlatego nie zmarnuj swojej szansy.
Uwierz mi, wielu ludzi chciałoby iść na Jasną Górę, lecz by mogli to uczynić, najpierw Pan Bóg musi tego chcieć, i pobłogosławić na takie wyjście...  On nie każdego powoła do takiej drogi.
Dziękuj Panu Bogu, bo to przogromny zaszczyt być PIELGRZYMEM !!!  ...i nie zmarnuj szansy, którą Ci dał

Pozdrawiam i kończę bo rano do pracy a już niewiele snu mi zostało :) jeżeli chcesz o coś zpytać to pisz śmiało
Renata

Offline Magduś

• początkujący
  • *
Ja w tym roku idę drugi raz :) i uważam że najlepsze butki to sandałki :) w tamtym roku kupiłam dzień przed pielgrzymką i super mi sie szło (miałam tylko jeden odcisk pierwszego dnia a póżniej to juz spoko) a co do odcisków to polecam rywanol w żelu (należy najpierw przebić bąbelek a później posmarować rywanolkiem i problem z głowy :))
i polecam również jakąś karimatkę lub coś podobnego do siedzenia lub leżenia na postojach :)

Offline Jaxors

• początkujący
  • *
    • GG 231512
Odp: Pierwszy raz idę na pielgrzymkę i nie wiem, co mam zabrać. Czekam na rady :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2017, 08:53:11 »
Bardzo wiele ciekawych porad też idę pierwszy raz na pewno skorzystam z tej wiedzy bo sam nie wiedziałem co zabrać ze sobą i szukam od doświadczonych osób.
Siema jestem Mariusz jestem katolikiem od urodzenia i wierzę w Boga ^^ Lubię podróże oraz sport.