Autor Wątek: propozycje zmian na stronie  (Przeczytany 65914 razy)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
Odp: propozycje zmian na stronie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:17:46 »
no nie.forum zyje.wlasnym,zyciem,ale zyje.zawsze jest jakis odzew jak cos zaproponujesz...a ja jestem za kazdym pomyslem Twoim,bo jednak sporo sie dzieje na stronce i wazne jest to,ze ktos cche ja dalej rozwijac...

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:23:25 »
dzięki :)
chociaż czasami mam wrażenie że mnie chwalicie ponad to na co zasłużyłem - ale możliwe że to moja wrodzona skromność tak daje o sobie znać :D :P

a tak do rzeczy, to skoro życie się tutaj toczy (jak widzę) to słuchaj, zastanawiałem się właśnie jak oznaczyć to że spotkanie jest "dziś" - chwilowo miałem pomysł aby przy ogłoszeniu o takim spotkaniu była np. taka emotka:
tyle że zastanawiam się czy to nie będzie "zalatywać tanim blogiem" (jak to tutaj na tej stronie / forum / etc... niektórzy mi sugerowali wygląd obrazków przy artykułach ;) )

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:39:13 »
o tej porze to Ci juz niestety nic ciekawego nie wymysle,ale na razie tak moze byc lub po prostu strzelic jakiegos"goscia"ze znakiem STOP.aCie raczej ponad miare nie chwalimy.bo gdyby stronka ruszala dopiero w lipcu i funkcjonowala do wrzesnia,to byloby calkiem inaczej.a jak cos sie dzieje przez caly rok to juz roznica ogromna.

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:29:59 »
cały rok jest fajnie :)
ja wiem że z tego nie będzie wielkiego portalu, ale zawsze dobre i to co jest ;)

tak w ogóle to mam parę pomysłów jeszcze takich np. jak zrobienie newsletter'a o nowych spotkaniach, osoby które by podały swojego maila dostawałyby po pojawieniu się wiadomości o jakimś spotkaniu wiadomość że jest takowe planowane :)
ja jestem 'zakochany' wprost w RSSach ale ktoś może woleć dostać np. taką wiadomość na maila po prostu, różne są upodobania ludzi przecież ;)

Offline niebieska

• codzienny bywalec
  • Droga jest źródłem, jest skarbnicą, jest bogactwem
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:09:31 »

tyle że zastanawiam się czy to nie będzie "zalatywać tanim blogiem" (jak to tutaj na tej stronie / forum / etc... niektórzy mi sugerowali wygląd obrazków przy artykułach ;) )

Czuję, że chyba pijesz do mnie...  ::) ale zdania co do obrazków nie zmienię  :P
A co do owych spotkań "na dziś", to i tak za wiele ich nie będzie, więc zbyt często stronka blogiem zalatywać nie będzie...  :P
A jeśli chodzi o rozbudowanie forum z wątkami poszczególnych grup... Hmm... Myślę, że nk jest już na tyle rozbudowana, że tam właśnie toczy się życie wielu grup również, i - szczerze - nie wiem, jaki byłby odzew grupowy tutaj...

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 23, 2008, 15:10:52 »
Czuję, że chyba pijesz do mnie...  ::) ale zdania co do obrazków nie zmienię  :P
spoko, ja cały czas czekam na to abyś podesłała propozycję swoich ;)
możesz nawet je sama stworzyć :)

A co do owych spotkań "na dziś", to i tak za wiele ich nie będzie, więc zbyt często stronka blogiem zalatywać nie będzie...  :P
nie no, ja natomiast uważam że jak już coś robić to robić to tak żeby nikomu niczym nie zalatywało ;)
dlatego nie wyskakuję z niczym zrobionym póki co ;)

A jeśli chodzi o rozbudowanie forum z wątkami poszczególnych grup... Hmm... Myślę, że nk jest już na tyle rozbudowana, że tam właśnie toczy się życie wielu grup również, i - szczerze - nie wiem, jaki byłby odzew grupowy tutaj...
właśnie wiem, NK zdobyła popularność nie wyobrażalną dla mnie w tak krótkim czasie w jakim to nastąpiło (swoją drogą są inne portale społecznościowe które się prawie wcale nie rozkręciły a są już od kilku lat) ale dobra, NK to NK, ja jestem otwarty na propozycje, i w takim duchu swoją myśl wyraziłem ;)

Offline niebieska

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:08:36 »
1. Tylko ja się nie znam na tworzeniu obrazków....  ::) (w wersji innej niż blok i wszelkiego rodzaju sprzęty plastyczne  :P).
2. Hmmm.. Nie wiem czy to blogiem zalatujące, ale może dałoby się zrobić taki bajer, że w dniu spotkania na stronce leciałaby taka właśnie informacja?? Nie wiem, jak to się nazywa fachowo, ale w Windows Movie Maker piszą o tym "pasek informacyjny".... To taka moja myśl...  ;)
3. Nie neguję pomysłu co do rozwijania forum (i z doświadczenia wiem, że zazwyczaj życiowo-duchowe wątki zachęcają do wypowiedzi), jednakże zaznaczam trudność, jaką jest konkurencja w postaci nk ;)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:21:26 »
AD2. ja mam na to swoją wizje tylko trzeba to zrobić tak żeby to nie rozwaliło tego prostego wydruku listy planowanych spotkań :)
(Twój przykład jest dla mnie mało obrazowy ;) )

AD3. dzięki za opinię :)
sorry, może źle wyraziłem swoje zdanie, ja wiem że NK to wielka konkurencja, ale nie każdy tam chce być, nie każdy tam jest i nie każdy tam chce pisać - życie pokaże co będzie gdzie, ja tylko rzucam propozycja że jakby ktoś tutaj taką potrzebę widział to jestem "za" :)

Offline niebieska

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:30:58 »
Hmm... Pasek informacyjny... Moi uczniowie reagowali na niego mniej więcej tak: "Jak we Wiadomościach" (taki sobie pasek informacyjny, np na dole ekranu, na którym "przepływa" informacja - choć nie wiem czy to realne do zrobienia na stronie  ::) )

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:34:59 »
wiem co to za pasek masz na myśli, ja raczej wspomniałem o Windows Media Maker że to mało obrazowy przykład dla mnie ;)
ale dzięki za wyjaśnienie i tak i tak

dobra, to ja przy swojej wizji pozostanę - tylko to wymyślę żeby nie było jak "pół ... zza krzaka" ;)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 24, 2008, 00:25:08 »
a skoro juz o zmianach mowa to pomyslalam ze moze by zmienil zdjecia to na stronie glownej.bo jest od kad pamietam.chyba ze to celowe.

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 24, 2008, 08:19:20 »
narazie było to celowe (nie jesteś pierwsza - a dokładnie druga), uważałem żeby to zdjęcie było swego rodzaju logo naszej strony i dla tego nie chciałem tego zmieniać... samo zdjęcie dobierałem tak aby był tam taki prosty wygląd pielgrzymki w drodze (ludzie, zespół, ksiądz, no i co dla mnie ważne tuba :D - udało mi się te cele osiągnąć, a co też ważne żeby grupa była zwarta a nie rozleziona jak to bywa czasami na trasie...), wiesz zmienić to można, to nie jest problem, zależy mi tylko na tym żeby wygląd strony był jakiś stały, tak że jak ktoś trafia tutaj to żeby kojarzył stronkę od razu - mówię o ludziach którzy 'od święta' tutaj zaglądają ;)
ale wiesz... sprawa zmiany wyglądu (taka ogólna) chodzi za mną od bardzo dawna... tylko koncepcji nie mam zbytnio na to... ta kolorystyka nie jest może i jakaś zła - ale nie jest to zarazem tym o czym mażę, ot takie moje marudzenie ;)

jednak jeżeli ktoś ma zdolności graficzne może coś ładnego narysować jako logo - zamiast tego zdjęcia co jest od kilku lat... (mi osobiście podoba się bardzo koncepcja tego co jest na stronie Pielgrzymki Lubelskiej) no ale cóż, jeszcze kilka miesięcy jest na przemyślenie tego wszystkiego, żeby na wakacje albo było po staremu albo już nowe całkiem zrobione ;)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 24, 2008, 11:32:28 »
no ciekawy maja pomysl.ale niestety u mnie totalne beztalencie plastyczne.ale moze hmm przemysle sprawe:p skoro mamy prawie rok.a tak rzucilam pomysl z tym zdjeciem,bo skoro planujesz takie zminay.chociaz nie wiem od jakiego czasu zagladam na ta stronke to od razu kojarzyla mi sie z tym zdjeciem i kolorystyka.wiec tez tak mozna zostawic

Offline misiek

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 26, 2008, 23:38:44 »
ja też mam propozycje zmiany mało istotna ta propozycja ale mnie to zaczyna denerwować po woli...
W menu te przejścia miedzy np stroną główną a księgą  gości otwierała się w nowej karcie czy w nowym oknie (chociaż ja to widzę w nowej karcie. Większość korzystająca z tej strony posiada przeglądarkę Mozilli i to jest ułatwienie) ???
"Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali: JP2

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 26, 2008, 23:55:34 »
no coz niektorzy nadal sa zacofani i maja Internet Explorer.no coz no coz.ale fajny pomysl.to ja bym tak prosila,zeby jeszcze forum i ksiega gosci otwieraly sie jakos oddzielnie.tzn tak jak to misiek ujal.ja tak nie umiem ujac.no coz no coz no coz :P