Autor Wątek: propozycje zmian na stronie  (Przeczytany 64690 razy)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
Odp: propozycje zmian na stronie
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 03, 2011, 23:52:23 »
jakiś czas temu doszedłem do wniosku że spotkania grup o których wiadomość została zamieszczona na stronie głównej, a które wypadają "dziś" są mało znacząco odznaczone, a więc dodałem informację w "dymku" na górze strony, dzięki Dzidzia za ocenę wyglądu i jego akceptację z niewielkimi poprawkami tam i ówdzie :)
dymek pojawia się w dniu w którym przypadają jakieś spotkania i są w nim wymieniony tylko spotkania z dnia dzisiejszego
a może warto pokazywać go dzień wcześniej i pisać tam też spotkania na "jutro"?

hmm...
pierwsze działanie tej funkcjonalności miało miejsce dziś z uwagi na to że grupa 1b miała swoje spotkanie o którym było info na stronie głównej :)

a teraz jak to wygląda dla tych co przegapili dymek

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 22, 2013, 23:22:34 »
Kochani, coraz bliżej do... ooo i tutaj nowość do nowej wersji strony pielgrzymkowej :)

będzie całkiem nowy wygląd, całkiem nowy układ i całkiem stare "bebechy" przy okazji strona dorobi się wersji mobilnej okrojonej ze wszelkiego rodzaju zbędnych (na pierwszy rzut oka) rzeczy :)

ta radosna wiadomość ujrzy światło dzienne niebawem (może tydzień, może dwa, nikt nie jest cyborgiem i kiedyś spać trzeba) dodatkowo mam pewną propozycję do przedyskutowania gdyż w zależności od zainteresowania funkcjonalność się pojawi na stałę na stronie :)
chodzi mianowicie o możliwość dodawania wpisów z pozdrowieniami itp wprost poprzez wiadomość SMS :)

wstępny zarys funkcjonalności widać poprzez otwarcie strony:
http://pielgrzymka-podlaska.sacro.pl/?sms=1
obszerniejsza notatka jak dodać wiadomość pojawi się po kliknięciu na stronie na pomarańczowym znaku zapytania, wystarczy wysłać wiadomość o treści:
kg podpis,właściwa treść wiadomości

a wpis po paru sekundach (SMS musi dotrzeć, itp...) pojawi się na stronie głównej - ok. mamy zarys jak ma działać :)
teraz do pomysłów na to gdzie to ma się pojawiać:
1. okienko na stronie głównej (filozofia tak jak widać na w/w linku)
2. wmiksowane w księgę gości normalnie między wpisy dokonywane przez stronę
3. wmiksowane w księgę gości ale zarazem też pokazywane niezależnie na stronie głównej, a w księdze gości opatrzeone jakimś oznaczeniem że wiadomość pochodzi z wiadomości SMS

dla chcących pisać umożliwi to bez konieczności "chodzenia po stronie" wysyłanie wiadomości będąc w trasie :)
jeżeli będzie zainteresowanie pomysłem zamieszczę to na nowej stronie :)

tymczasem czekam na opinie - pisać do woli (SMSy też) zobaczymy jak całość działa :)

Offline mateusz

• początkujący
  • *
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 18, 2013, 14:40:53 »
Wojtku,
całkiem fajnie całość teraz wygląda i te sms-y to też spoko sprawa. Brakuje tylko jeszcze wyświetlania bieżącej pozycji pielgrzymki na google maps ;) :p wykorzystać api google maps, zamontować telefon na znaczku z informacją o początku kolumny (sms co 1 minutę z aktualną pozycją) i całe podlasie będzie wiedziało gdzie się znajduje pielgrzymka ;)

Pozdrawiam,
Mateusz :)

Ps. przepraszam że zapycham bazę kolejnym kontem ale zapomniałem jaki miałem login i hasło ;)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 18, 2013, 14:43:14 »
a nie znasz do mnie m@ila żebym Ci przejrzał zarejestrowane osoby i ew. ustawił nowe hasło? :P

z tą pozycją to wiesz... to jest jeszcze taka sprawa że "nie kuś bo zrobię" :D

Offline mateusz

• początkujący
  • *
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 18, 2013, 14:51:14 »
Niezłe tempo odpisywania ;) pewnie siedzisz w pracy tak jak ja  :P
No wiesz, ja mam nieużywany telefon z androidem i z gps do tego karta sim np z nju mobile (bo tam masz no limit jeśli chodzi o sms i całkiem sporo transferu danych) to nic tylko to wykorzystać ;)

Jeśli będziesz miał chwilę to możesz sprawdzić jakie mam dane do logowania ;) Numer telefonu chyba znasz :) a jak nie to marshall zna :)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 18, 2013, 15:00:57 »
ostatnio do Ciebie dzwoniłem to chyba mam numer :D
poprawiłem uprawienia do katalogu - sprawdź czy Ci się avatarek wyśle

a ten tel to niby gdzie miałbym przylepić? bo pomysł  jest szalony i super mi się podoba, tyle że jest kilka kwestii do rozwiązania:
1. gdzie go przyczepić?
2. kto ma go ładować? (codziennie!) - to będzie trudno spełnić bo wiesz, bo nawet jak zapakujesz w torbę z intencjami to niesie to codziennie ktoś inny, ale jakby kupić akumulator taki 6V (jak kiedyś w starych wzmacniaczach siedziały) to akurat tel. przez USB by można było tym na okrągło ładować :D wystarczy 2 sztuki na podmiankę co np. 2 dni :)
(przy okazji miałbym akumulator do Raspberrego :D )

Mati... podrzuć Ty mi ten tel. :P

Offline mateusz

• początkujący
  • *
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 18, 2013, 15:14:37 »
Zaraz wizytówkę smsem puszczę ;)

Pomysł jest fajny i można spróbować a chętnie bym zobaczył jak to może wyglądać :)

Przyczepić: Znakczek "kolumna piesza długość 2km" - ten co idzie na początku, jest lekki więc jak dorzucisz 0,5kg to nikt nie będzie marudził :)
Ładowanie: pomysł z baterią jest ok :) ja nawet myślałem o ładowarce słonecznej :P

ostatnio wpadła mi w ręce appka na androida która właśnie rejestruje pozycję tel i smsami informuje o lokalizacji i można nią sterować też za pomocą smsów ;) przez co bateria długo trzyma :)

Swoją drogą to chętnie was odwiedzę w weekend na pielgrzymce tak na 2,5 dnia jeśli mnie przygarniecie :)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 18, 2013, 15:18:14 »
popatrz, jakby kupić np. http://allegro.pl/i3361814750.html
to by było do tel. ;)
ja potrzebuję do Raspberrego zasilanie więc bym też przy okazji miał :)
i 2 sztuki na podmiankę do telefonu, szkoda tylko że poza tym cały rok bym musiał jakoś o to dbać żeby aku. dłużej żyły... dobra, pomyślę

tel. podrzuć... zrobię mu "wodobeszczelną" obudowę :)
jestem jeszcze tydzień w domu, potem na urlop więc muszę się szybko uwinąć, chyba że ogarniesz sprawę Googlową i się to potem ze stroną zintegruje ;)

Offline mateusz

• początkujący
  • *
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 18, 2013, 15:25:59 »
Pomyśl:)
zgadamy się może jakoś na początku przyszłego tygodnia to tel podrzucę :) (trochę się boję tej wodoszczelnej obudowy bo wiem co potrafiłeś wykorzystać do tych celów :P )

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 18, 2013, 15:26:56 »
ma być trwałe!
a nie do "do kieszeni" :D

Offline Marshall

• Administrator
  • codzienny bywalec
  • *
    • GG 9946222
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 19, 2013, 16:08:18 »
Może nikt nie będzie bardzo oglądał, co do tego celu zostanie użyte :D Choć nie powiem, nawet różne wodoszczelne rzeczy pękać mogą, więc lepiej dobrze to przemyśleć ;)

A rozumiem, Kelly's (?), że wybierasz się do nas 9-11? Ja to bym Cię z chęcią tydzień wcześniej przywitała :D